Çok mu zordur 10 aylık bebeğin eline kayısıdan daha küçük objeler vermemek

<12>

Ynt: Çok mu zordur 10 aylık bebeğin eline kayısıdan daha küçük objeler vermemek

06/25/2010 08:52:00

Ama mecburiyetler insanın elini kolunu bağlıyor. Dilek, bence annenle kavga eder gibi değil de, sohbet eder gibi konuşmaya çalışın. Bu çocuk senin torunun, Allah korusun birşey olsa sen de çok üzülürsün, biraz daha dikkatli olursak, Defne'yi sağlıkla mutlulukla büyütmeye çalışırsak, hepimiz mutlu mesut yaşarız... falan gibi şeyler söylesen?
Çok masalımsı oldu ama, napiym? Sizin için başka yol yok gibi....

06/25/2010 09:27:00

Hani insanı çileden çıkaracak laflar vardır ya birşey söylersin içinden tek bir kelimesi alınır ve ne kadar haklı olursan ol bir tek o kelime ile yargılanırsın. Ben o durumlarda bile sakin kalıp annecim bak şöyle bak böyle demeye çalışan bir insanım ama bazen insan karşısındakinin söylediklerine öyle bir şaşırır ki oha artık dersin ve ağzından çıkan 20 cümlenin arasında belki tek bir kelime biraz uygunsuz olur.
İşte benimki de o durumun aynısı olabildiğince sakin kalmaya çalışıyorum zaten. Senin o anlattığın masalı ben belki anneme bugüne dek 2,5 aydır bebeğime bakmasına rağmen 100 kez anlatmışımdır ama çare değil maalesef.
Ozgecon aslında haklısın burda da vardır mutlaka iyi insanlar ama kontrol ettirmek açısından bakarsan maalesef gelip kontrol edecek pek insan yok çevremde.  Kayıtsız şartsız güvenebileceğim bir bakıcı bulmam lazım o nedenle. Ben buna bir şekilde ikna olurum ama eşim olmaz o çok karşı bakıcıya maalesef.

06/25/2010 10:53:00

Olur mu canım yanlış anlar mıyım hiç bende o şekilde karar verdim zaten ve konuşa konuşa bir orta yolu bulduk sonunda yani ben öyle düşünüyorum ama o ne düşünüyor artıkçoğu zaman kestiremiyorum.  2 ay sonra karşıma geçip bugünle ilgili birşeylerden yine suçlayabilir beni, biliyorum. Ama ben vazgeçtim artık onunla ve onun gibi insanlarla ( yani sadece kendi doğrularını gören insanlar ) uğraşmaktan, kabullendim. Ben onu hayatımdan çıkaramayağıma göre başka da alternatifim yoktu zaten. Küslük durumuna da gelince buna küs demeyelim eskisi kadar samimi değilller diyelim çünkü eşim üstüne düşen görevlerin hepsini yapar. Hasta olsalar benimle ziyarete gelir, bayramlarda el öpmeye gideriz birlikte, eve geldiklerinde günaydın, hoşgeldiniz vb.. şeklinde konuşur yine onunla bazen annemin canım cevap vermek istemese de bunları benim için yapar. Defnenin etkilenmesine gelince zaten bir arada olmuyorlar ki nasıl etkilensin sabah eşim benle evden çıkıyor akşama benden sonra geliyor ve tabi annemler evde olmuyor yani Defne küslük falan görmüyor. 2 yaşını geçsin benimde şimdilik planım hemen kreşe göndermek.

06/25/2010 19:26:00

merhaba. kaygılarınızda haklısınız. ama anne de anne sonuçta. kendimden örnek vereyim, benim bebeğim de 10 aylık ve annem pek çok şeyden feraget ederek torununa bakıyor. geçenlerde bir şekilde kalbini kırdım annemin. haklılık haksızlık kısmına girmiyorum, çünkü anne ile evlat arasında haklı olmak ya da olmamak gibi bir ayırım yapmayı gereksiz görüyorum. velev ki siz haklı olun ya da anneniz haklı olsun, değişen birşey yok. kalp kırıldı mı kırılıyor işte. yarın öbür gün bebeğim büyüdüğümde anneme söylediğim ters bir sözün gelip benim kalbimi derinden yaralayacağına da eminim. oku atan aslında kendine atıyor. hem bebeğiniz anneannesine hem de anneniz sizin yumuşaklığınıza (olmadı daha yumuşak daha sabırlı daha toprak gibi) ihtiyacı var. yanlış anlamayın lütfen siz derken hepimizden bahsediyorum, annesi bebeğine bakan herkesten bahsediyorum. belki yiyecek konan filelerden alıp anne, kirazları bu fileye koyup öyle eline ver deseniz, bir süre sonra bu alışkanlık gelişebilir. neticede demek istediğim kiraz kayısı mevsimi geçip de ömrün kışı gelince üzdüklerimiz için üzülmeyelim. sevgiler.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...