wordpress

<123>
04/21/2011 10:15:00

beni takip edenleri nasıl görücem yada kimleri takip ettiğimi bir yardım eder olur mu acaba?wordpressi pek çözemedim henüz:((

Ynt: wordpress

04/21/2011 14:14:00

Başlangıç bölümünde site istatistikleri var. Orada nerelerden ulaşılmış, kaç kişi ziyaret etmiş gibi bilgiler var.

04/21/2011 14:19:00

peki ama blog sayfamda görünür mü acaba hani blogspottaki gibi
 takip edenler

04/21/2011 14:22:00

Takip edenler derken facebooktan takip edenler mi? Yoksa senin takip ettiğin bloglar mı? Benim bloğuma bir göz at istersen. Orada görünen birşey mi? Eğer öyleyse yardımcı olabilirim yoksa bende çok iyi bilmiyorum. www.yagizlahayat.wordpress.com

04/21/2011 14:32:00

baktım işte senin takip ettiğin bloglar yazıyor,bundan bahsediyorum.mesela ben seni nasıl takip listeme ekliycem ve nasıl görünücek sayfamda.bu arada ilgin için sağol

04/21/2011 14:45:00

fatos takip ettiklerinin linki var sayfanda; ama mesela blogspotta yazdıkları son yazıları da görüyorduk altlarında.o wordpress te yok sanırım değil mi?

04/21/2011 14:48:00

Kontrol panelinde Bağlantılar diye bir başlık var. Onun altında bağlantı ekle ve kategorileri oluşturabilirsin. Ama ne yazıkki blogspottaki gibi güncellemeleri gösterme özelliği yok.

04/21/2011 18:33:00

Kontrol panelinde Görünüm/Bileşenler kısmında RSS diye bir bileşen var. Sidebar'a taşıyacaksınız bunu sonra gerekli bilgileri gireceksiniz. Her sefer tek bir URL gireceksiniz. URL'in sonuna /feed yazmayı unutmayın. 

Yani 10 tane link vereceksiniz diyelim. 10 tane RSS widget'ı koyacaksınız alt alta.
Nesne içeriğini göstersin derseniz kocaman bir paragraf çıkıyor. En iyisi sadece başlıkları ve isterseniz tarihi göstertin. 

04/21/2011 18:36:00

Ek bilgi, blogspot'taki izleyiciler kısmı Google'a ait bir alt yapıydı. worpress.com uzantılı siteler malesef bu plugin'i kullanamıyor güvenlik sebeplerinden dolayı ama yakında benzer bir uygulama geliyormuş :)

irem

04/21/2011 20:06:00

Sonuna feed ekleyince güncellemeleri mi gösteriyor?

04/21/2011 21:50:00

Evet. 

RSS URL, feed'leri gösteren URL oluyor. Yani bloglardaki en yeni yayınları gösteriyor. 
RSS eklentisini kullanmalısınız bunun için. Bağlantılar(Link) eklentisini değil. 

rss hakkında detaylı bilgiyi de burada bulabilirsiniz : http://www.teknolojikanne.com/rss-nedir-ne-ise-yarar/

:)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BLOG SAHİBİ NURTURİA ÜYELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...