tarihi gecmis ilaclar ne yapilmali?

09/22/2010 08:48:00

Gecen gun ecza kutusunu temizledim ve birsuru tarihi gecmis ilac ayirdim. Ama ne yapacagimi bilemedim. Bunlari ne yapmali? cope mi atmali?

Ynt: tarihi gecmis ilaclar ne yapilmali?

09/22/2010 10:30:00

Cope atilan ilac dogayi zehirliyor.

"Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, “ilaçlar doğrudan kutularla çöp kutularına değil, sıvı olanlar dökülerek, katı olanlar tek tek kutularından çıkarılarak tıbbi atık toplama görevlilerine verilmeli” uyarısında bulundu. "

hastanelerin "tibbi atik" deposuna goturebiliriz.

burada da eczanelere verilip tibbi atik olarak ayristirilmasi gerektigi soylenmis.

sanirim en iyisi eczaneye goturmek, sonucta onlarda da ilaclarin tarihi geciyordur, bu isle ugrasiyorlardir.

09/22/2010 10:50:00

evet canım ÜLKÜ haklı , eczanelerin bu konuda takip ettikleri sıkı bir prosedür var, tıbbi atık olarak imha ediliyor, eczanene bırakabilirsin, tabii hastane de olur , oralarda bu tip bir rica zor karşılık bulur, eczane daha pratik sanırım

09/22/2010 14:42:00

bir eczaneye veya surekli gittgim bir klinik var oraya gotureyim en iyisi. cok tesekkurler.

09/22/2010 21:09:00

nesejoy bende ülküye katılıyorum rastgele çöpe atma Allah korusun herşey olabilir bende ecza dolabımı ayıklicam aynı şeyi yapmayı düşünüyorum.

09/22/2010 21:55:00

nesejoy, bazi eczanelerde atik kutularioluyor. En guveniliri.

09/23/2010 08:49:00

ben de aynı durumdayım, soruyu tam zamanında sormuşsun nesejoy :D topladım öyle bekliyorlar... eczaneler biraz nazlanıyormuş diye duydum ama denemekte yarar var..

12/06/2010 12:00:00

ben evde tarihi geçmemiş ilaçlarımı toparladım, önce birkaç eczaneye sordum, bırakın atık kutusunu elimde bomba taşıyormuşum muamelesi yaptılar. sağlık ocağına götürdüm, dolapları doluymuş almadılar. ihtiyacı olanlara ulaştıran bir yer yok mudur ankarada? bu yanlış başlık oldu galiba :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Cevreci anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...