beni oku,yardıma ihtiyacım var

<1234>
08/10/2011 05:34:00

birilerinin beni anlayıp yardım etmesini istiyorum bunaldım artık 3 yaşındaki oğluma tuvalet eğitimine başladık bugün 9.günümüz sabahları çişinin geldiğini söylüyo sonrasında da bazen geceleri uykudan kuru kalkıyo biliyorum bunların hepsi iyi gelişmeler ama bilmiyorum ya...hiç öğrenemeyeckmiş gibi...çok kötüyüm...hiç kimseyle görüşmek istemiyorum,hiç biryere gitmek istemiyorum,kimsenin eve gelmesinide istemiyorum. kakasını söylemiyo bunaldım ona bişey demiyorum köşelerde ağlıyorum herkes bişey diyo geç kaldığımı söylüyor tatile girince halledebileceğimi düşünmüştüm yanıldım mı?eşim çok rahat o da beni çıldırtıyo,insanlar aaaa daha öğrenemedi mi deyince çöküyorum doktora mı götürsem
neden burda kimse bana vevap yazmıyoooooooo?

Ynt: beni oku,yardıma ihtiyacım var

08/10/2011 05:45:00

Sakin ol, bez bırakmak da bir süreç ve sizde başarıyla süre işlemeye başlamış. Boşuna kendine ve oğluna sıkıntı yaşatma, her çocuğun bezi bırakması kendine göre değişiklik gösteriyor. Her başarılı çişten sonra motive edersen ikinize de iyi gelecektir. Kaka konulu kitap alabilirsin. Olacak.

çift olmuş

Selam, konu hakkında çok bilgim olmamasına rağmen deneyimlediğim bi durumu anlatmak isterim. Biz inat ettikçe çocuklar da inat ediyor bence her konuda. Biz rahat olursak işler inan yoluna giriyor. Benim oğlum yemek yemez ben ve bakıcı sinir harbi yaşarız zorlarız biz inat ettikçe işler fecileşti. Şimdi ise hiç zorlamıyorum açıkınca öyle güzel yiyor ki doyunca da bırakıyoruz hemen sen bilirsin diyoruz. Rahat ol kimseyi takma ...Allah başka dert vermesin sağlığı yerinde olsun... kendi bilir doğru zamanı...sevgiler

08/10/2011 05:48:00

Bence bu durumu çocugunuzun duyacağı şekilde hala söylemiyor, öğrenmedi vs. gibi olumsuz şekilde ifade etmeyin.

Yakınlarınıza onun anlamayacağı şekilde işaret yapın, onun duyacağı ortamlarda beni hiç üzmüyor diyin.Ve size hala soylemıyor mu tarzında konusan ınsanlar ıle gorusmeyın cok cıddıyım yurdum ınsanı ıste dusuncesız olabılıyorlar

Eğer çocuk bunun önemli bir sorun olduğunu ve eleştirildiğini anlarsa bence özgüvenini kaybeder, inatlaşabilir, içine kapanabilir.

Sabah kalktığında bezi kuru oluyorsa aslında öğrenmesi için bir sıkıntı yok.
Uyanıkken yapıyorsa bu biryerlerde yanlış yapıldığının habercisi.

kımseye bu olaya müdahele ettırmeyın. sureklı konusun anlattın cok faydası olacaktır  onun kulağına çok üzüldüğünüzü söyleyin, tuvalete yapması gerektiğini yaptığı yerin tuvalet olmadığını anlatın.

mutlaka bır zamanı vardır hıc ustune gıtmeyın elbette soyleyecektır.

Sevgiler...

08/10/2011 05:49:00

İnsanların ne dediğine aldırmamaya çalış bence. Eğer çok kötü hissediyorsan bir psikologdan randevu alıp konuş, inan çok rahatlatıcı olabilir. Çok bunalmışsın, çok normal. Boşvermeye çalış. Biraz daha bezli olsa ne olur. Bir noktada bırakacak illa ki. Kreşte daha kolay bıraktıklarını duymuştum, belki işe yarar mı?

08/10/2011 05:58:00

Henüz anne olmamış biri olsamda yakın çevremde bir çok bebişin gelişimine ortaklık ettim diyebilirim.  Birde annemin engiiin tecrübeleri var tabii bu konuda. Annem çocuğu tuvalete alıştırırken ona örnek olarak kendini göstermen olduğunu söyler.  Şuan 2 yaşında bir yeğenim var ve bizde onun alışkanlık edinmesiyle uğraşıyoruz. Saatlerini takip etmeyi denedin mi ? belli aralıklarla o söylemeden kendin onu tuvalete götürsen belki etkili olabilir böylece onun aklında bunun daha çok yer etmesini sağlayabilirsin.  Çocuk oyuna dalıyor ve ya tembellik yapıyor olabilir elinden geldiğince çevreden gelen ayyy daha alışamadımııı gibi uzuunca uzatılan cümleleri kulak ardı etmeye çalış, hem bir işe yaramadıkları gibi hemde insanın canını sıkıyorlar.

Ama şunu unutma; sen bir annesin ve annelikte biraz bu demek, kimsede çekemeyeceğin kahrı çocuğun için canıgönülden katlanma...

Ben saat takibi yapmayı denemeni tavsiye ederim.. Azcık daha sabredersen atlatırsınız merak etme.. Allah hastalık vermesin yeter ki...

08/10/2011 06:01:00

edabul zorlamıyorum aslında üstelemiyorum zaten beyfendi canı isteyince oluyo herşey,kafasına eserse
sinem_beren düşündüm de evet tel konuşmalarını duyuyo e malum bugünlerde gündemimizde ki tek konu bu duyuyo onlardan etkilenebileceği hiç aklıma gelmemişti teşekkürler daha dikkatli olcam inşallah bir an önce halledebiliriz
özguranne 1 hafta sonra 15 gün olacak başladığımıza evet sonuç alamazsam doktora gitcem kreş te bu duruma sabırla ve anlayışla davranacaklarına pek ihtimal vermiyorum ama bilmiyorum
ya aslında ben birilerinden medet umarcasına insanları arıyorum.ben yapıyorum herşeyi çok teşekkürler daha rahat olmaya çalışıcam

08/10/2011 06:03:00

evet gule saat olayını başta abarttım 15dak bir götürdüm bunalınca gitmek istemedi artı yapabileceği zamanlarda 1-2 saatte götürmeye çalışıyorum ama ne oyunumuz,ne masalımız,ne hikayelerimiz,ne tavşanımızın çişi eksik olmuyo

08/10/2011 06:05:00

işallaaaaaaaaaaaaaaaaaah hallederiz ysmn

08/10/2011 06:07:00

banu 'kaka konulu kitap' derken  

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...