beni oku,yardıma ihtiyacım var

Ynt: beni oku,yardıma ihtiyacım var

08/10/2011 07:08:00

ben her bebeğin zamanı gelince birşeyleri yapabileceğine inanıyorum.ilk zamanlarda bebeğim herşeyi çabucak yapsın diye çok stres yaptım.hatta bir süre sütüm kesildi.daha sonra herşeyi oluruna bıraktım.şimdi o birşeyleri becerince çok mutlu oluyorum.o yüzden bırak zamanı gelince yapacak.sen sadece teşvik et.konuş,anlat.sonunda bu işi öğrenecek.senin mutsuzluğun yanına kar kalacak.sen bebeğinle güzel günlerin tadını çıkarmaya bak.abuk sabuk konuşan çok bilmiş,ama hiçbirşeyden anlamayan insanlara da hiç kulak asma.o senin bebeğin ve sen onun annesisin.gerisi dış kapının mandalı

08/10/2011 07:08:00

evet söylenecek herşeyi söylemiş arkadaşlar bi de chicconun müzikli tuvaleti var belki ilgisini çeker ve işe yarar onu denemenizi tavsiye ederim.bu dönemde çocuğa yapılacak ufacık bi yanlış ilerisi için sorunlu bir kşilik oluşturmasına yol açabiliyor bu yüzden çok dikkatli olmak gerekir.ve bence bir pedagog dan nasıl davranacağınız konusunda yardım almalısınız.kolay gelsin

08/10/2011 07:10:00

bay bay bezim, güle güle kakalar, oğlumun tuvalet kitabı gibi. bunun dışında kitap seviyorsa kitap ya da sevdiği türden bir oyuncağı tuvalete yerleştirip her ziyaretinizde vaktinizi onunla geçirebilirsiniz.

08/10/2011 07:14:00

gulege lazımlıktan bahsediyorsun galiba ışıklı olmasa da aldık bi tane paşam tv seyrederken oturuyo koltuk niyetine klozete yapıyo artık
pitirpisi aslında dediğim gibi ben den kaynaklanıyo sanırım herşey biliyorum geçecek bunlar,eninde sonunda öğrenecek,uzun bi süre altına da kaçırabilecek tüm bunları bilmeme rağmen neden hala bu kadar kasıyorum kendimi ve oğlumu ve eşimi buna bi anlam veremiyorum.

08/10/2011 07:16:00

hepinize teşekkür ediyorum içim daha rahat halledeceğiz inşallah oğlumla zamanımızdan çalmıycam güzel haberler vericem sizlere ilerleyen zamanlarda...

08/10/2011 08:07:00

Burada bu konuyu görümüştük, birşeyler yazmıştım, belki faydası olur.

http://www.nurturia.com.tr/questions/f533f5a2-2b5d-4b6f-aa72-9ec301787633/2/tuvalete-oturtmayi-odulsuz-ogretmek-diye-bir-sey-var-mi-

Uzun sürebiliyor ama sonunda hepsi öğreniyor, rahat olmaya çalışın, kendinizi üzmeyin, kolay gelsin.

08/10/2011 08:33:00

merhaba, umarım kısa zamanda alışır ve sizde rahatlarsınız ama kendinizi çok bunaltmışsınız yazık..her çocuk kendine özgü, kimi erken kimi geç alışabiliyor hepsi birbirinden farklı...

benim kızım 16.ayında ve bizde tuvalet eğitimine başladık ilerleme kaydediyoruz, artık haber veriyor çişini, gündüz altını hiç bağlamıyoruz gece bağlıyoruz..gün içinde üstüne kaçırdığıda oluyor tabii:))

biz lazımlığımızı banyoya koyduk ve ordan çıkartmıyoruz, şimdi çişi gelince oraya gidip yapması gerektiğini biliyor birde o lazımlıkta otururken bizde yanında duruyoruz konuşuyoruz onu sürekli güzel şeyler söyleyerek teçvik ediyoruz:) kakasını çişini yapınca aferin diyoruz alkışlıyoruz...diş fırçasını çok seviyor mesela lazımlığa oturunca diş fırçasını veriyoruz eline onunla dişlerini kaşırken oynarken yapıyor çişini...

inşallah sizde kısa zamanda alıştırırsınız..

08/10/2011 08:34:00

Zamandır, her çocukta değişir. Ayrıca beyefendi istediği zaman olacak tabiki bu isteğe bağlı gelişemez ki. Kim "hadi gel kaka yap kakan geldi artık" sözleriyle yapabilir bunu? Üstelendikçe de herkes için itici bir hal alacaktır. Sakin ol lütfen. Özgüranne'ye katılıyorum, bence de bir süre daha bezine yapsa hiçbirşey olmaz.
Sabırlar diliyorum.

08/10/2011 09:00:00

Ben tuvalet eğitimine inanan bir anne değilim. çocuk hazır olduğu zaman herşey çözülüyor. Can 2,5 yaşındayken bezimi çıkart dedi ve çıkarttık neredeyse hiç kazası olmadı. fakat kaka yapacağında ve geceleri "bağla anne" diyordu ve bizde bağlıyorduk. yaklaşık 2 hafta bilemedin bir ay sonra gece bezinide istemedi ve altınıda çok nadir ıslattı. ama ben gecede birkez onu çişe tutuyorum şu an neredeyse 3,5 yaşında son aylarda geceleri kendisi uyanıp seslenmeye başladı çişim var diye ama hala kakasını bezine yapıyor fakat bunu insanların bilmesini istemiyor. 2 gün önce sabah uyandı ve ben artık kakamı tuvalete yapmaya hazırım dedi:) uzmanlar 4 yaşına kadar bu süreci normal görüyorlar. siz baskı yaptıkça ciddi pisikolojik problemlere neden olabiliyorsunuz çocukta ve tabiiki kendinizde. biz herşeyi sıradan kabul ettik bu konuyu büyük mesele haline getirmedik ama onunla hep hazır oluduğunda bize söyle... büyüyünce ... gibi konuşmalar yaptık ve neredeyse hiç kazasız bu dönemimizi atlattık. bence sakin olun. bu konu çocuğun zekasıyla ilgili bir durum değil. tamamen hazır olmasıyla ilgili bir durum ve erkek çocukları genellikle daha geç hazır oluyorlar. bırakın kakasını biraz daha beze yapsın

sevgiler

08/10/2011 10:47:00

gece gündüz bez kullanmıyoruz artık geceleri hiç sorunumuz yok gündüzleri söylemiyo bu sabah 2 kez söyledi ve yaptı ben biraz sabırsızım galiba okullar açılmadan bitirmek istiyorum bakıcıda tekrar sorun yaşasın istemiyorum stres+panik sonuç olumsuz emin olun bana yardımcı oluyosunuz rahatlıyorum komşular ya da etraftakiler aaaa tüh neyse ile dolu cümleler kuruyorlar bir de benim paniğim sonuç bu teşekkürler herkese desteklerinizi bekliyorum...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...