beni oku,yardıma ihtiyacım var

Ynt: beni oku,yardıma ihtiyacım var

08/10/2011 12:41:00

bence sabırlı olman gerek bu işin tek sırrı sabır ben bu konuda deneyimsizim şu an ama okuduklarımdan yola çıkarak diyorum ki çok yol katetmişsiniz zaten yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişsin benim arkadaşımın oğlu 4 yaşında daha bezli her çocuğun durumu gelişimi farklı..nasıl olsa söyleyecek diye düşün rahat bişey değil ki bez ama işte sabırla devam etmen lazım güzellikle sevecen sinirlenmeden yani senin endişe edeceğin bişey kalmamış bile diyebilirim

08/10/2011 12:47:00

ya çok sağol arkadaşım bu motivelerle inşallah halledeceğiz...

08/10/2011 14:32:00

Merhaba kendini bu konuda cok zorlamışsın ve  gereksiz üzüyorsun.Olumlu yanlarını saymışsn zaten sabah söylemesi ve gece kuru olabilmesi  hazır olduğun ve az zamanınız kaldığını gösteriyor..pes edip başkalrının dediklerine kulak asarsan sil başdan başlarsın sürekli ve bu seni dahada rahatsız edebilir..Az daha sabır benim oğlumlada aynı süreci yaşadık ve bitiyor inanki bende bitmeyecek ve sürekli bezleyeceğim sanıyordum:))  kendine ve kuzuna zaman tanı

08/10/2011 19:09:00

lütfen uzulmeyın bunlar birreysel farklılıklar her çocuk farklı zamanda söyler siz içinizi ferah tuttun kı o da bu iş için direnmesin bu olaya savas gözüyle akmasın

08/10/2011 23:02:00

Hic uzme kendini nolur... 3yas gec falan degil, cok normal...Diger yorumlari tamamen okumadim ama eminim herkes soylemistir bu bir surec, ole hemen olmuyor......olan varsa solesin:) mumkun degil...Sabirli ve istikrarli olacaksin. Sonuc olarak onlar ne zaman isterse o zaman oluyor bu is, ben de cok bunalmistim, kakasini tutuyordu, sonra kabiz oluyordu, karin agrilari falan...Onun yerine birak beze yapsin, yavas yavas solersin, alistirirsin tuvalete...okul da pozitif bir etken, orda arkadaslarini gorunce bu egitim hizlaniyor kesinlikle...Ha bir de kimsenin lafini falan dinleme, her cocuk farkli...yani 3 yas hic gec falan degil. Stres yapma ve sabirli ol lutfen...Sevgiler...

08/11/2011 12:43:00

bi şey sorcam kaç günde bitirdiniz?

08/11/2011 18:14:00

2 bucuk yas civari basladik egitime...Baslarda pek bisi olmadi, iste okulda arkadaslaria falan baka baka, cis olayini halletti, gunduz...ama kaka problemliyid, neler yapmadikki...3 yasini doldurdugu zamanlarda tam vaktini hatirlamiyorum, bir kere kendisi isteyerek kakasini yapti ve sonrasi halloldu...(daha once de birkac kere tuvalete yapmisti ama geri adim atti, beze yapmak istedi ben inat ettim sonra kabiz oldu falan) Ama bu 3 yasi doldurduktan sonra, tam zamanini hatirlamiyorum... bir kere yapti ve olay bitti...saka gibi:)) gece cis muahebbeti de kolay cozuldu, gece kendi isterse kalkiyordu, istemezse zorla kaldiramadim ben...tabiiki gece kazalari oldu, hala da oluyor, malum yaz cok sivi alinca kaciriyor...Yani bu is zaman alan birsey ole hemen olmaz, biraz sabirli ol, icinden geldigi gibi davran. Cok zorlama ama zorlaman gerektigini dusunuyorsan azcik israr et...bak gor bir zaman gelicek hepsi cozulecek:) sevgiler...

08/11/2011 19:47:00

Bana da nedense tuvalet eğitimi bütün eğitim sürecinin en zor bölümü gibi gelmişti.

Bez değiştirmek, çişli ve kakalı halı silmenin yanında hiçbir şey :)))

Biliyormusun, bu güne kadar herseke şöyle anlatıyordum: "Oğlumla ilgili pek çok şeyi çok güzel yapmayı başardım ama tuvalet eğitimini yüzüme gözüme bulaştırdım". Böyle hissediyordum çünkü çok uzun bir süreç olmuştu Barış'ın tuvalet eğitimi. Habire sil, sil, sil...

Meğer doğal bir parçasıymış eğitimin! Bana çok ağır geldiği için ben beceremediğim hissine kapılmıştım. Meğer o da normalmiş...

Öte yandan çökük hissetmeni de anlıyorum. Kreşten falan yardım almak çok rahatlatıyor anneyi. Acı olan ise senin geriliminin süreci uzattığı...

Tuvalet eğitimi semineri belki yardımcı olur??

08/11/2011 20:59:00

walla gulusturkmen duygularıma tercüman oldun şu an aynen onları hissediyorum

08/11/2011 23:54:00

Yaz basında bir denedik, yok olmadı. 3 hafta kadar önce başladık, ben de hem yaz tatili bitip eve donene kadar alışsın hem de kreşe baslar diye heyecanlıyım. Daha sadece bir kere lazimliga yaptı, hep kilit temizliyoruz, ama altına kaka yapınca ve ben kontrol etmek isteyince hemen gelme gelme diyor, o da yazlis yaptığını biliyor. Birkaç gun oncesine kadar hep kızıyordum, oğlum ask olsun ama bak hani tuvalete yapacaktiin, lazimliga yapacaktın falan dıyordun, artık olsun annecim, keske lazimliga yapsaydınız hitabem, hadi gel bak kızmıyorum, temizleyelim, sonra lazimliga yap ama tamam mı diyorum, o da rahatlıyor. Bu bir süreç, onlar için de kolay değil. Ama bugün yaşanan kazayı saymazsam günlerdir cisını tuvalete ve lazimliga yaptığını söyleyebilirim ama kendisi cisim var demiyor, biz oturtuyoruz, hadi gel cis yap diye.

Size de kolay gelsin, güzel haberleri burada paylaşırsa merak etme. ;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...