beni oku,yardıma ihtiyacım var

<1234>

Ynt: beni oku,yardıma ihtiyacım var

08/12/2011 05:15:00

Malesef bir sure cislerini kendileri soylemeyebiliyorlar, illa sorucaksin, belli aralikla gotureceksin tuvalete...Son dakikaya kadar tutuyorlar...Ama sonra duzeliyor:) kendisi gitmek istiyor:)

08/12/2011 08:56:00

2,5 yas civarında onun hazır olduğunu düşündüğüm için başlamıştık egitime ancak 1 ay boyunca 1 arpa boyu bile yol almadığımızı gördüğüm için erteledim, hem benim sinirlerim bozulmuştu hem de o üzülmüştü. 3 yasını 1 ay gece tekrar denedim ve 2 günde hiçbir kaza yasamadan öğrendi. Tavsiyem sudur ki; ne onu ne kendini zorla, zamanı gelmemiş henüz. Bağla cocuğun bezini ve bu konuyu unut. Soranlara da söyle de; o ne zaman isterse o zaman öğrenecek 4 yasına kadar yolu var. Yeter ki sevgiyle kalın.

08/12/2011 12:08:00

Hic ilkokula bezle giden cocuk gormedim :) Eeeeen bilincli, evhamlisindan, en sallamasyon anne-babaya kadar, hic bir ailenin cocugu ilkokula bezle gitmiyor.

Ancak bezi biraktirma surecinde yasadiklari yuzunden, hemen o anda baslamasa da, sonrasinda baslayan ve ilkokul bitene kadar surebilen gece altina kacirma olaylarini cok gordum, duydum..

Illa ki bezi birakacak, illa ki. Sen hic ilgilenmesen bile bir gun sizden gorecek ve ben de tuvalete yapacagim diyecek..

Benim oglum 3 yasini geciyordu, (mayis basi dogumlu ) gecen yil sanirim haziran-temmuz, tarihten bile emin degilim :)) gibi gunduzleri baglamamaya basladik bezi. Agustos sonlarinda da, gece biraktik baglamayi.

1 gun bile aglamadim, oglum da aglamadi. Hic sinir krizi gecirmedim, oglum da gecirmedi. Cunku bez biraktirma, tuvalet terbiyesi gibi bir seye girmedik. Sadece sordum, cisin var mi, kakan var mi? Tuvalete yapmak ister misin? diye.. Hayir deyince, iyi dedim gectim. Ne zaman ki hmm  tamam.. demeye basladi, tuvalete oturttum.. Bitti gitti..

Bu kadar basit :)

08/13/2011 15:35:00

insanlar herşeyi söylerler.aaa daha söylemiyormu benim çocuğum 1 yaşındayken söyledii aaa konuşmuyormu benim çocuğum 11 aylıkken konuştu.salla hepsini.aaa çok zayıf.falan filan.bunların hepsi herkesin ben çok biliyorum mükemmel anneyim gibi havalara girmelerindendir.herşeyin zamanı var.benim oğlumda söylemiyordu.şükür 1 aydır başardık.geceleri kaçırsa da önemsemiyorum.herşeyini söylücek ve yapacak moral bozmaya can sıkmaya gerek yok

08/13/2011 23:38:00

Sabiha Paktuna Keskin in bu konu ile konuşmasını dinlemiştim tv den,asla çocuğun ya da bebeği kakasına ıyyy... iğrençç...kötü...ayıp vb gibi terimler kullanmayın,içinden çıkan kakanın kötü bişey olduğunu düşünmesine neden olursak,lazımlığa ve wc ye yapmaya korkarlarmış,hatta bezini bile cici bez bunu atmayalım saklayalım diyip gizlice atmak gerekiyormuş,bir de benim oğlum bazen yaptıktan sonra bence tamamen bilinçsizce (babası kaka kaka dediği için)kaka diyor,kimi zaman tutuyor, kimi zaman tutmuyor yani laf olsun diye söylüyor.Dr.umza sordum çocuklarda eğitim en az 2,5 yaşında başlanmalı ama asla ısrar edilmemeliymiş,herşeyde olduğu gibi her çocuğun gelişimi de farklıdır unutmamak lazım.İnatlaşmak yerine konuyu değiştirmeyi de öneriyorlar,bebekler,çocuklar anlamazlar diye birşey yok onlar hepimizden uyanıklar valla : ))

02/20/2012 18:39:00

6 ay önce yazmışsın.eminim şu anda o günlere gülüyosundur.bende kızımda 2 ay kadar uğraşmıştım.artık vazgeçtim yanımda 10 tanede kadar iç çamaşırı ve yedek kıyafetle geziyodum.:)))ikinciye hamile kalınca o nezaman isterse ozaman çıkarıcam bezi diye yemin etmiştim.oğlum 2 yaşını bitirdi şimdi.hala düşünmüyorum:))korkuyorum çünkü.sonucu yazarmısın bana nasıl geçtiniz...

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...