MEB Şeh. Teğ. Ayfer Gök Anaokulu (KONYAALTI)

<12>
03/03/2012 16:25:00

Arkadaşlar, Gürsu Mahallesi bölgesinde bulunan bu devlet anaokulunu bilen, gören, çocuğunu gönderen, yakınının çocuğu giden vb.. tecrübesi olan canlar;

Bana yol gösterin. Bizim Tenten' i özel anaokuluna gönderecek bütçemiz şuan yok ve aynı zamanda bir an önce okula başlaması şart oldu. Biz de böyle bir çözüm bulduk?

Devlet anaokulu konusuna ne dersiniz?

Çok teşekkürler.

Ynt: MEB Şeh. Teğ. Ayfer Gök Anaokulu (KONYAALTI)

03/03/2012 16:36:00

ben buraları bilmem yeşilanne, ama bu okulla ilgili bi arkadaş iyi, bi arkadaşta kötü bahsetti, beklenti ve çocuğun uyumu, öğretmene göre değişir düşüncesindeyim, yaşı geldiğinde en kötü kreş bile evden iyidir demişti ben ela'ya kreş ararken bi amirim, bilmiyorum benim mantığıma yatmıştı, bi araştırmak lazım...

03/03/2012 16:39:00

ben de merak ettım,yakınsa gıdıp bakayım hatta..

03/03/2012 16:47:00

Becanim, hadi yaa :( Off çok kararsızım ama şu an başka çözüm yolu yok maalesef..

Psychomom,

2422286731 - 2422286731 adres ve telefonlar bunlar canım. Biz hemen gidemeyebiliriz. Size yakınsa süper olur cidden.
344.Sokak Gürsu Mahallesi Antalya

03/03/2012 16:57:00

Aslında bu fikri bana kuzenim verdi. O da oğlunu devlet okuluna gönderiyor ve çok memnun. Onların şehrinde okul tam gün. Okulun video kaydını buldum. Bu arada sanırım okul sabahçı ve öğleci olarak yani bütün gün değil.. O kötü..

03/03/2012 20:26:00

yeşilannem..çallıda halide edip adıvar anaokulu var.saat dörde kadar eğitim veriyorlar.ben seneye oraya göndermeyi planlıyordum.Geçen sene gitmiştim...Çok özgür ve rahat yetiştiriyorlar çocukları...şöyleki hol gibi geniş bir alanları var..çocukları oraya çıkarmışlar, yere diledikleri gibi resim yaptırıyorlardı. 3 yaş grubu için bu sene sınıf yeni yapıldı...yeni halini görmedim.
mutfaklarını görmüştüm...öğle yemeği öncesi idi ve bal dök yala cinsinden:)

eğitim kalitesine gelince kesinlikle anladım ki bu tamamen öğretmene bağlı..Öğretmeni tanımaya çalışmalısın.öğretmenin bir anne olması bence önemli.anne değilse bile tecrübe önemli..

Devlet anaokulları haziranda kayıt alıyor genelde...

Ayrıca tenten için ilk etapta yarım gün gitmek daha iyi olabilir...

öğle uykusunda ağlamalar hat safhada:)Bizim sınıf 0-3 yaş...ve öğle yemeğine giderken ağlamaya başlıyorlar bazıları..ve o an öğretmenin tavrı beni bile korkutuyor.Bizim öğretmen biraz fazla sert..otorite ile despotluğu karıştırıyor...

Eylül uyku konusunda sadece birgün arıza çıkardı.Ben durumu yakından görüp öğretmenine taktik verebildiğim için şanslıydım ertesi gün ve sonrası sorun çıkarmadı..Bence çocuk arkadaşlarının orada uyuduğunu görüp kendi istemeli....Gazihanın mesela böyle olmuş...Bence sağlıklısı da bu?

Birde temizlik konusunu anlamak için ,oyuncakların hijyeni gözden geçirilmeli...O zaman anlarsın ne kadar temiz olduğunu:)ya da kapı pervazları ya da klimalar:)

Aslında bu konularla ilgili bir yazı yazmalıyım ben...paylaşacak çok ayrıntı var...Ama imkan varsa home scholl diyorum artık:)

03/03/2012 23:04:00

ilal cidden home school dıyecek kadar kötü mü=(  yaz bıze ayrıntıları,neler deneyımledın işinde,merak edıyoruz..

yeşilanne bu okula eşimin yeğenı 7 sene önce ılk açıldııgnda gitmiş,o zaman eksıklıklerı oldugu ıcın onlar bıraz sorun yaşamışlar,ben bu akşam babamlara gıttıgımde baktım bahcesıne,geniş,ferah bı yer gibi..giden ınsanlar da genelde memnunmuşlar Kvmin dedıgıne göre(kendısı emeklı anaokulu örtmenı,tüm okulları bılıyor) bence habersız bı gün gıdıp konuş hocalarla,sonra başlat miniği..sanırım 48 aydan sonra kabul edıyorlar,6 ay sonra belkı ada da gelebılır?ama ben hala nasıl verıcem benım kıpırdak kızı kreşe aklım almıyor=( her an bı tehlıke yaşıyoruz,orda nasıl yapar düşünemıyorum=(  
   bu okul konusu açıldıgı ıyı oldu,konuşalım...

03/04/2012 05:48:00

kızlar öncelikle kreş konusundan hiç korkmayın derim ben kendi adıma.korkacak biri varsa o da bendim.çok korktumda zamanında.ama öyle iyi oluyorki,sonrasında neden önce göndermedim yahu dediğim bile oldu...

yeşilannem dediğin okulu duydum ben.hemde iyi duydum.devlet okullarını araştırırken orayıda aradım ama uzak diye olmayacakların arasındaydı tabi.ziyaret de etmedim.

devlet okullarından özeller gibi şeylerin hepsi beklenemez tabi.ama bence özellerden tam ne beklediğinle ilgili.sonuçta hiç kimse bir ann egibi bakamaz çocuğuna.

ben önce özel bir kreşi denedim hatırlarsanız ,ama yiğit hiç alışmadı oraya.öğretmenler müdür kucağından indirmiyordu yiğiti,hep onun istediği oluyordu orda,yemeğini öğretmen yediriyordu ama tam bir ay gitti ve hiç alışamadı,sevemedi.üstelik o kreş gayette iyi biryerdi.

ama devlete gönderdim ve 3. gün alışmıştı.sadece benim oğlumun hareketliliğinden ve bazı hırçınlıklarından kaynaklanan sorunlar yaşadık.

devlet okulunda daha serbestler ben bunu söyleyebilirim.öğretmen yardımcı anne olsada herbiriyle çok ilgilenemiyor ve çocuk kendi başının çaresine bakıyor,hatta iletişimini daha iyi kuruyor çoğu şeyin.benim kendi çocuğumda gördüğüm bu..

yeşilanne ayınız tutuyorsa göndermekte hiç tereddüt etme .senin çocuğun gayet uyumlu,bazen okul iyi dese biri öğretmen senin standardına uymuyor,o sebeple kafanı yormadan gidip bir ön bilgiyle bir okula başlatmanı tavsiye ederim canım..

03/04/2012 22:33:00

aradığın kişi benim canım. kızım asmin o okula gidiyor. benim ablam da kız meslek lisesinde çocuk gelişimci. o okulun müdürü de ablamın arkadaşı. ben çok memnunum. öğretmenimiz de 21 yıllık bir öğretmen. geçen sene kızımı kreşe verdim sadece bir dönem gitmişti. ama anladım ki kreşlerde oyalama taktiği var ve genellikle lise mezununlarını çalıştırıyorlar :( ablamdan da biliyorum çünkü onlar kreşlere öğrenci gönderiyorlar ve ablam da denetlemeye gidiyor. ayfer gökt'ten çok memnunum. hatta o okulun sanırım en fakiri biziz :)) çünkü özel okul mantığı ile uygun fiyatla (aylık 70 tl) eğitim veriyorlar. ayrıntılarını buluşmada da konuşuruz :)

03/05/2012 09:24:00

benim Ela kızımda çok duygusal bi yapıya sahipti üstelik okul başlamadan üç ay önce kolu kırılmıştı, bir sene dikkat edilcek dönemde idi, ama gözümü karartıp verdim kreşe, Ayşe'ye katılıyorum, kreşler okullar artık öcü değil , hangi okul olacağına da çocuk zaten karar verir, belli eder kendini, denemekte fayda var, Aysel'de güzel şeyler yazmış, birebir içinde birisi olarak, bence şanslısın Yeşilanne,

03/05/2012 12:56:00

İlal, araştırsım çallıdaki okulu. Aslında biz anaokullarını araştırınca, çallıda anaokulu çıkmadı ve bize en yakın gürsudaki olduğu için onu sordum size. şimdi  çallıdaki daha yakın oluyor tabi ama netten araştırdığıma göre izlenimlerim; sanki fiziksel imkanlar olarak şeh.teğ.ayfer gök çok daha olumlu ve fakat organize, oturmuşluk, sistem ve bütün gün oluşu nedeniyle bu açıdan da çallı daha iyi bir izlenim bıraktı. Yarın çallıdakine gidip baskın yapacağız, fırsat bulursak gürsudakine de gideceğiz. Çok sağol canım bilgilendirmen için. İlal dur yahu korkutma nolur yaa :((

Psychocuğum, ah bu çok önemli bir referans işte. KV ye selamlar benden. Kesinlikle habersiz gideceğiz. Çok teşekkürler gidip baktığın için ayrıca sağolasın canım. Yalnız 48 ay demişsin dur yahu daha tenten 2 ay sonra 36 aylık yani tam 3 yaş olacak yapmasınlar etmesinler 4 yaş sınırı demesinler nolur.

Ayşeciğim yazdıkların beni çok cesaretlendirdi bak şimdi. Ayy çok heyecan yaptım :)) Haid işallah!

Aysel! O senin güzel mi güzel kızın oraya mı gidiyor demekki ne güzel bir tesadüf oldu. Kesinlikle daha detaylı anlat bana nolur buluşmada. Yardım et bizeeee :)) Bir de evet kuzenimde ayda 80 veriyormuş. Cüzi miktarda paralı olması bence iyi bir durum.

Becanimim, evet yahu iyi ki sormuşum baksana şansa ilal süper bilgiler verdi, psycho gitti gördü, ayşe tecrübelerini anlattı ve aysel desen zaten tam olarak işin içinde .)) İnşallah çocuklarımız okullarında daim olarak şanslı ve mutlu olurlar çok haklısın sağolasın Tuğçeciğim.

Arkadaşlar evet bu başlıkta konuşalım cidden. Çok teşekkürler haydi devam münazaraya :)))

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
antalya nurturia anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...