Eldiven???

01/31/2011 16:08:00

Kızlar,
Ben bebeğimin ellerini sürekli eldivende tutuyorum, bu yüzden gelişiminde bir sorun olur mu acaba? Tırnaklarını kestiğim halde bazen kendine o kadar kötü dalıyor ki çizik içinde kalıyor, en kötüsü ellerini gözüne sokuyor, korkuyorum.

Ynt: Eldiven???

01/31/2011 16:20:00

Oğlum sürekli elini emdiğinden takmıyorum eldiven,  törpülersem çizilmiyor yüzü.

01/31/2011 16:23:00

Sanırım bu bebekten bebeğe değişen bir durum. Yaman eldiveni hiç sevmedi. Çok küçükken (sanki çok büyümüş gibi) Yani ilk haftası boyunca eldiven taktık. Çünkü tırnaklarını kesmeye korkuyorduk daha etin üzerinden atlayamamışlardı tam olarak. Hatta eldiveni elinde tutamadığımız için çorap giydirmiştik :) Çok komik bir görüntüydü :))) 

Ebru bence Tırnakları düzgün kesilmeye başlayınca eldivenden çıkar, elleri çok üşümüyorsa. Yaman da arada bir kendine yumruk atıyordu :D Gözüne sokma durumu olmadı pek de duymadık açıkçası ama bilmem ki arkadaşlar ne der? 

01/31/2011 19:35:00

biz de eldiveni 4-5 gün önce çıkardık daha uykusu gelince gözlerini oğuştururken yüzünü çiziyordu ama fark ettim ki çizikler ertesi gün geçiyor br daha takmadım. üşüme meselesine gelince bebeklerin ellerinden ve ayaklarından üşüdükleri anlaşılmazmış. genelde soğuk olurmuş bebeklerin dolaşım sistemleri tam oluşmadığı için bir nevi klima görevi yapıyor vücut çok ısındığında elleri soğuk olabiliyor. 

eldiveni geç çıkardığımız içinmi bilmiyorum ellerini daha yeni keşfetti. onlara garip garip bakıyor. ellerini emmiyor mina naz çünkü emziğimiz var:))

02/01/2011 20:31:00

selam, 1. ay kontrolünde doktorumuz eldiveni çıkarmamız gerektiğini söyledi. Biz de bıraktık. İlk günlerde yüzünü çok çiziyordu ama artık çizmiyor.
doktorumuz emme içgüdüsüne müdahale etmememiz için eldivensiz olması gerektiğini söyledi.

02/02/2011 09:33:00

Ben de sizin cevaplarınızdan sonra tırnaklarını bir kez daha kesip çıkarttım, yüzünü çiziyor ama gerçekten kısa sürede geçiyor, gözünü ovuştururken bazen kendi canını yakıp ağlıyor, sürekli kontrol altında tutuyorum. Zamanla alışacağını düşünüyorum.

02/02/2011 09:37:00

evet zamanla alışıyorlar. kızım dün ellerini emmeyi keşfetti onu izlemek çok güzeldi. elleri kapalı olduğu süreçte ellerini fark edemedi keşke daha erken çıkarsaydım:))

02/02/2011 18:18:00

Ellerini bazen  o kadar saplantılı bir iştahla ve şapırdata şapırdata emiyor ki ürküyorum elini yiyecek diye :D

02/03/2011 09:27:00

Bugün emziğini eline alıp çıkarttı ve sonra yeniden ağzına götürdü şaşırıp kaldım, bunca zaman çocuğu ellerinden mahrum etmişiz, ama uykusu gelince yine yüzünü çiezerek ağladı, gözüne çok yakın yerleri çiziyor, dr da uyarmıştı, bebekler korneayı çizebiliyor, dikkat edin diye hala tedirginim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...