Evde Kazaları Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

06/03/2011 10:23:00

- Prizlere priz koruyucu takmak,
-Bıçak gibi kesici aletlern, detrejan gibi kimyasalalrın olduğu dolaplara kilit takmak.
-Ocağın üzerinde olan tava, tencere ve saplı tüm gereçlern sap kısımları hep içerğe dönük olmalı. çaydanlık özellikle, kaynadığında üstünü yarım yaparız ya bu çok tehlikeli her an devrilebilir.
-cam, balkon önünde sandalye bulundurmamak
-yaz geldi, camlar açık, odların kapıları aniden kapanabilir, kapılara parmak koruyucu takmak

Listeye daha bir çok madde eklenebilir, ilk aklıma gelenler bunlar

Ynt: Evde Kazaları Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

06/03/2011 10:29:00

camlar için kilit taktırdık biz. yoksa sürekli açmaya çalışır bir hali var :(

yazın da eğer camınız üstten açılıyorsa daha iyi yoksa yine kapalı tutmak zorunda kalabilirsiniz.

06/03/2011 10:30:00

merdivenli evler için -bizimki öyle- merdiven korkuluğu yaptırmak hayati öneme sahip.

06/03/2011 23:57:00

-Yürüteç kullanılıyorsa, hızlarını alamayıp devrilebilirler biz zaman sonra, dikkatli olunmalı.

-Dönmüyor dediğiniz bir ayda uykudan uyanıp dönebilir,bebeği yatak , koltuk üzerinde bırakmamalı.

- Deterjan vs olan dolapların kilitleri bile olsa bir anlık boşluk ile unutulabilir, en iyisi üst raflara yerleştirmek.

- Oto koltuğu ve bebek  arabası kemerlerini her seferde kontrol etmek.

- Dolapları duvarlara sabitlemek, kendi tırmanmasa bile en küçük bir depremde bile ince uzun dolaplar devrilebilir.

06/04/2011 20:53:00

artık pek cok evde perde yerine stor ve ipli güneşlikler kullanılıyor, bunların uzunluk ayarlarının yapıldığı iplere de dikkate edilmeli... Yer ve yatak hizasında olanların, cocuğun yetişemeyeceği yükseklikte duğumlenmesı gerek... bu da son takıntım, Allah korusun.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ev Kazaları ve Önleme Yolları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...