Ekim ayı kitabı / Kirpiklerimin Gölgesi - Şebnem İşigüzel

Ynt: Ekim ayı kitabı / Kirpiklerimin Gölgesi - Şebnem İşigüzel

11/04/2012 20:47:00

bilmem hatırlar mısınız bir zamanlar spiker olan alp buğdaycı ve ağır roman'ın yazarı metin kaçan, metin kaçan'ın sevgilisini alıkoyup tecavüz etmişlerdi. o olayın sonrasında ne oldu merak eden oldu mu? ben ettim.

alp buğdaycı yine seslendirme yapıyor iztv'de. sesine denk geliyorum arada oradan biliyorum.
metin kaçan yine roman yazarı. ama eminim g.k hep g.k kaldı. toplumca kınandı, hatta eminim iş bulmakta bile zorlandı.

sadece bu konu değil ama taraf olmakla, doğru tarafta olmakla ilgili şöyle bir şeyler yazmıştım vaktinde, isteyen buyursun okusun:

11/04/2012 20:49:00

hah, olayı hatırlayamayanlar için: http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2000/04/25/200953.asp

11/04/2012 21:06:00

evet, metin kaçan'ın - yanlış anımsamıyorsam - eski sevgilisiydi. işkence etmişlerdi, kulağını yırtmışlar falan..üstüne de arandı demeye getirmişlerdi ve herkes de buna katılmıştı..failin yanında olmak daha kolay geliyor insanlara, ne acı..

11/08/2012 09:43:00

Pes diyorum artık bu kadarına! İşte Eygi'nin müslümanlığı: Kız On Yaşında O.....a Başlamış!

07-11-2012 Yaklaşık bir hafta önce, Edirne'nin Keşan ilçesinde, 13 yaşındaki bir kız çocuğuna (G.T) nitelikli cinsel istismarda bulunmak suçundan 6 kişi tutuklanarak, cezaevine konuldu. 

Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi'nin nitelikli cinsel istismar hakkında yazdığı yazı pes dedirtecek cinsten. Eygi, küçük bir kız çocuğuna tecavüz edenleri görmeyerek, çocuğu suçluyor ve köşesinde “Kız On Yaşında O.....a Başlamış!” diyerek evlere şenlik bir yazıyı kaleme alıyor. 

Eygi ayrıca müslümanları 'göreve' davet ederek küçük çocuğu linç ettirmek istiyor. İşte milli gazetenin erkek egemen zihniyetini ve kadına bakış açısını ifşa eden o yazısı... 

Son onbeş gün içinde oldu bu anlatacağım vak'a. Keşan'da yaşayan on üç yaşındaki bir kız, hani çağdaşların ağzı süt kokuyor dedikleri cinsten, işte bu kız bir gece eve gelmemiş. Sabah kapıyı çalmış, babası hışımla kız neredeydin diye sormuş. O da 21 yaşında bir erkeğin evinde gecelediğini söylemiş. Baba karakola koşmuş, şikayetçi olmuş. Adam yakalanmış, kız sorgulanmış ve on yaşından beri erkeklerle düşüp kalktığını itiraf etmiş. Verdiği isimler yakalanmış... Falan filan. 
Böyle bir hadise M. Kemal Türkiye'sinde yaşansaydı yer yerinden oynardı. 
1950'lerde, 60'larda, 70'lerde yaşansaydı yine büyük tepki meydana getirirdi. 
Yıl 2012, Türkiyede on üç yaşındaki bir kız bir sürü erkekle yatıyor ve birkaç inilti dışında tepki yok. 
Yargıtay'ımızın bir kararı var. Evli bir karı yabancı bir erkekle bir kere yatarsa bu yaptığı fahişelik değildir deniliyor. 
Peki şu on yaşındayken erkeklerle yatmaya başlamış olan kızın durumu nedir? Fahişelik midir, değil midir? 
Haydi ateistler, çağdaşlar bu rezalete fazla tepki göstermiyor, Müslümanlara ne oldu ki, susuyorlar? 
Ortada iki vahim durum var. Birincisi: Aile içinde yaşayan on üç yaşında bir kızın, on yaşından itibaren bir sürü erkekle düşüp kalkması yatması. İkincisi, birincisinden de vahim, on milyonlarca Müslümanın böyle bir rezalete gereken tepkiyi göstermemesi. 
Bu toplum kendini ıslah etmeye çalışmazsa geleceği çok karanlıktır.” 

11/08/2012 09:46:00

hayvan herif.

11/08/2012 09:55:00

pislik herif kendı zihninin pisliğini nasıl da yansıtmış yazısına, asıl dine sahıp çıkmak ısteyen müslümanlar bunu linç etmelı,10 yaşındakı çocuga o gözle bakan inançlı kisvesi altında takılan,ınsnaları da gaza getırme savaşı veren, sapık zihniyetli ezik insan..bu ve bunun gibi inancı anüslerıyle anlamış başka adamlar işte kızlara tecavüz eden!!!

11/08/2012 10:26:00

pislik

pislik
tükürür gibi söylemek istiyorum bin kere
pislik
hem bedenleriyle hem fikirleriyle hem söylemleriyle tacizi tecavüzü yeniden üretiyorlar her gün
biraraya gelip, hiçbiri hiç bir kadının-çocuğun adını ağzına alamasın diye bağırmak lazım
çünkü onun hayallerini süslüyor on yaşından itibaren cinsellik yaşayabilecek bir kız çocuğu fikri
öfkeli görünmeye çalışması nasıl komik
birşey yapmak lazım

11/08/2012 10:27:00

derya twitter'dan gösteriyoruz tepkimizi.

#mehmetsevketeygi ve #orospukimdir tagleriyle

11/08/2012 10:32:00

yazdım esra

11/08/2012 10:47:00

!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...