bebe bisküvisi alternatifi-bebek ekmeği

02/05/2013 11:22:00

Bu tarif kendisi de bir anne olan ne nefis ekmekler tarifi veren 40 fırın ekmek kitabı sitesi sahibesi Tuba Hanım dan:

İçinde lor peyniri ve yumurta var,ve evde yapılan bir ekmek,yani içinde ne olduğu belli. Yavrulara gönül rahatlığıyla yedirebilmek için:

Ynt: bebe bisküvisi alternatifi-bebek ekmeği

02/05/2013 11:22:00

Tarif şu şekilde:

Malzemeler:

1,5 bardak beyaz un

1 yemek kaşığı zeytinyağı

100 gram lor peyniri

1 yumurta sarısı

1 tatlı kaşığı şeker

Yarım (½)  tatlı kaşığı tuz

arım Y½) (tatlı kaşığı instant maya

Yarım) bardak su½ (

adet küçük somun1

1. tirin. Eğer varsa küçük bir kalıpta (20 cm uzunluğunda baton kek kalıbı) da pişirebilirsiniz.ş tepsiye yerleışyağlanmna alıp 2-3 dakika yoğurun ve düzgün bir beze haline getirip ıHazırladığınız hamuru mutfak tezgah

1. Hamurunuzu bir beze haline getirip ağzı kapalı bir kaba alıp hacmi iki katına çıkana kadar veya 1-2 saat mayalanması için bekletin.

1. Mikser ile yapıyorsanız, mikserinize hamur yoğurma aparatını taktıktan sonra unu, tuzu, şekeri ve kuru mayayı mikser kabına alın. Oda sıcaklığındaki sütü, yumurta sarısını ve zeytinyağını ilave ederek hamurunuzu iyice karışana kadar 2–3 dakika yoğurun. Hamurunuz yumuşacık ve kolay şekil verilecek kıvamda olacaktır.

1. Elle yapıyorsanız unu, tuzu, şekeri ve kuru myumurta sarısını ve zeytinyağını ilave ederek hamurunuzu 4-5 dakika yoğurun. Hamurunuz yumuşacık ve kolay şekil verilecek kıvamda olacaktır., suyu, ayayı geniş bir kapta karıştırın. Oda sıcaklığındaki loru

Yapılışı:

1.  

Ilık bir yerde 30 dakika mayalanmaya bırakın. 

1. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında yaklaşık 20 dakika ya da üstü iyice kızarana kadar pişirin.

Ynt: bebe bisküvisi alternatifi-bebek ekmeği

02/05/2013 11:24:00

Bir de TAM TAHILLI BEBEK EKMEĞİ tarifi var:

Benim bu web sitesinden yaptığım tüm tarifler çok başarılı oldu,bilgilerinize
Misal:pastane poğaçası,kaymaklı sandviç,ayva reçeli(düdüklüde),kepek unlu poğaça gibi....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İştahsız bebekler için yemek önerileri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...