Çocuğun öğretmenini sevmesi...

10/20/2011 20:36:00

Bunun mümkün olamayacağını, herkesin görevlerinin farklı olduğunu anlattık. Mantığını kabul etti ama, gönlü istemedi… Belki sırf bu yüzden anasınıfı öğretmenini onun kadar yakın hissetmedi kendine çünkü; O hep Sibel Öğretmenini istedi…   JAnasınıfı eğitimi devam ederken başlar çoğunlukla çocuğunuzun hangi öğretmenle, hangi okulda eğitim hayatına devam edeceği stresi... Hoş benim daha da önce başlamıştı hatta ilköğretim için okulu ve öğretmeni bile bulmuştum kreş döneminde. Ancak anasınıfı 2. dönem sonlarında seçtiğim öğretmenin tayini çıktığını öğrendiğimde... Neye uğradığımı şaşırdım! Üstelik alternatif öğretmen tercihimizin de tayini çıkmış (pesss!!!.. dedim) Gelecek öğretmenlerle ilgili bilgi almaya çalışıyoruz benim gibi düşünen annelerle sürekli iletişim halinde duyumları değerlendirme toplantıları vs. vs… (Anne olunca kadınlar biraz obsesif oluyor sanırım ;) ) Okul yönetimi son 2 hafta kalana dek açıklama yapmadı yaptıktan sonra gelecek öğretmenlerle ilgili bilgiler edinildi. Öğretmenlerimizin hepsi çok iyi. Ancak oğlum için disiplini, sıkı bir otoriteyle sağlayan öğretmen iyi bir tercih olmayacaktı. Herkes çocuğunu tanır. Ve çocuklar kendilerini rahat hissetmedikleri, sevmedikleri ortamda olmayı istemezler. Benzer sorunu kreşe gittiği zaman yaşadık. İstekli ve hevesli başladığı kreşin iki hafta sonra kapısından girmek istemedi. Zaman tanıdık ama tepkileri büyüdü. Onun henüz yolun çok başında eğitim kurumlarına karşı önyargıya kapılmaması için başka kreşler aradık birlikte. Tanışmak için gittiğimizde sınıflarda vakit geçirmesini, öğretmenlerle tanışmasını sağladım. Kimi yerden hoşlanmadı ama sonra keyifle zaman geçirdiği bir yer bulduk. Kreş de ki “şibel öğretmenini” o kadar çok sevmişti ki ana sınıfına giderken de yine aynı öğretmenini istedi.

Ancak 1. Sınıfa başladığında Zehra Öğretmenini çok sevdi.

Eğer onu sevmeseydi, okuma-yazma öğrenmeyi bile reddedebilirdi. 1. Sınıf zorlu bir süreçti, bu konuyu ayrı bir başlıkta yazmak lazım. ;)

Dolayısıyla demeyelim de en direkt olarak benim için de ;)J İlk gün huzurlu ve mutlu başladı oğlum için J Bir ültimatom aldım Emre’den o akşam; öğretmeni neredeyse, oraya gitmek istediğini açık,kesin bir dille belirtti. Sabah okul bahçesinde öğretmenini görünce karın ağrıları da geçti. Lkarın ağrıları başladı “ya ikinci sınıfta Zehra Öğretmeni olmazsa?..” Kreşten anasınıfına geçtiğinde yaşadığı hayal kırıklığı hafızasına ve küçük yüreğine yapışmıştı  İkinci sınıfa başlarken o gece

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Şimdi Okullu Olduk!

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...