Saç kurutma makinası

02/23/2010 06:44:00
bahark 8Y 21A soruyor:

Birkaç yerden saç kurutma makinasının çocuklar için zararlı olduğu, radyasyon yaydığı gibi bir bilgi aldım. Doğruluk payı nedir acaba? Siz çocuklarınızın saçını nasıl kurutuyorsunuz?

Kadın kadına
gündemi
konuş

Benzer Sorular


02/23/2010 09:22:00

Biz Yiğit in saçlarını  kurutma makinası ile kurutuyoruz. Hiç duymamıştım .Islak saçla gezip hasta olması daha fena bence.

02/23/2010 13:07:00

   Biz daha çok küçük olduğumuz için kullanmıyoruz ama evet zararlı etkilerini bende okumuştum hatta elektromanyetik alanlardan nasıl korunuyorsunuz diye soru sormuştum sitede
          çoğunlukta bunu yapmanın imkansız olduğunu hayatımızın heryerinde olduğunu belirtmişti.Doğrusu ben şimdiden  düşünüyorum büyüyünce nasıl kurutacağım diye büyük kızım ki o çok büyük havluyla kurutmayı tercih ediyor.Ender Saraç ta söylemişti saç kurutma mak. zararlı olduğunu..

02/23/2010 13:17:00

Havluyla kurutuyoruz. Henüz fazla uzun olmadığından hemen kuruyor.

02/23/2010 13:38:00

biz çok korkuyoruz saç kurutma makinesinden, yatmadan 2-3 saat önce yıkanıyoruz ve malesef havluyla bile kurulayamıyoruz o yüzden kendi halinde kuruyo eğer izin verirse elimle saç diplerini okşayarak kurutmaya çalışıyorum

02/23/2010 14:20:00

Evet, hatta eskiden çalıştığım bir GSM operatöründe aldığım eğitimlerde baz istasyonlarının ve cep telefonlarının yaydığı radyasyon, saç kurutma makinesi, elektrikli ısıtıcı, mikrodalga fırın gibi masum aletlerle karşılaştırılır, cep telefonunun zararının şehir efsanesi olduğu sonucuna bağlanırdı .

Banyodan sonra saçını kurutmaya yetecek kadar bir kurutmanın çok önemli bir zararı olmadığını düşünüyorum. Ama öte yandan saçını kurutmadık diye de hasta olmaz bence (ben kendiminkini pek kurutmam da, küçükken de kurutturmazdım). Gece yatırmadan önce banyo yapıyorsa, saçının kendiliğinden kuruyabileceği süreyi tanımak lazım diye düşünüyorum sadece yatırmadan önce. Çok ıslak saçla yatınca rahatsız olabilir.

Ilgaz'ın saçlarını sıcak havalarda ve kışın da ev sıcaksa, saçı kısaysa ve hasta değilse kurutmayız. Kurutacağımız zaman da önce iyice kurularız. Evdeki iki farklı bornozdan biliyorum, kaliteli bir havlu saçı neredeyse kurutacak kadar iyi kurulayabiliyor. Kalın havlulardan edinirseniz zaten sonrasında en fazla 1-2 dakika ılık makine tutmak yetiyor.

02/24/2010 15:28:00

Saç kurutma makinesinin zararlı olduğuna katılıyorum. Ben de Eren'in saçını hep havluyla kurutuyordum. En son banyodan sonra havluyla iyice kurulayıp, uzaktan saç kurutma makinesini tuttum çok kısa süre (yakından korkuyor). Saçı az olduğu için hemen kurudu. 

02/25/2010 00:40:00

Peki bu zarar, sıcaklıktan dolayı mı yoksa gerçekten radyasyon vb. bir etkisi mi var?

Biz saç kurutma makinası kullanıyoruz ama sıcaklığı ve fanını artık bizim kullandığımız seviyeye getiriyorum ve 20-25 saniyede işimiz bitiyor. Umarım bu kadarının bir zararı yoktur. Yoksa yani Yağmur çok hareketli bir çocuk, havluyla kurulamam şuanı geçtim de ilerde çok daha zor olur. Saç kurutma makinasını seviyor da oradan kurtarıyoruz diye düşünüyordum ben de...

03/03/2010 13:02:00

BaharK gösterdiğiniz linkleri inceledim. Artık daha dikkatli olacağım. Özellikle elektrikli aletler çalışırken yanında bulunmama, kullanılmıyorsa fişten çekme gibi. Teşekkür ederim.

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.