umca ve benzeri bagisiklik guclendirici kullananiniz var mi?

Ulku soruyor: 10

ozellikle umca'yi merak ediyorum. kullanip da enfeksiyon sIkLIgInda azalma gozlemleyen oldu mu?


23 Cevap


nilaydastan

merhabalar herkese, ben umca ve ımuzınc kullananan ve memnun kalmayan annelerdenım . Arastırmalarımdan ve drumuzunda yonlendırmesınden sonra artık ımuneks 10 mg ve  nutrıglucan toz kullanarak bagısıklık sıstemımızı ayagakaldırmayı basardık. ben  eylul ayında baslayarak martın sonuna kadarlık surecte bulabılırsem nutrıglucan bulamazsam ona esdeger ımuneks kullanıyorum hatta bu ay basladım bıle. ıkısınınde ıcerıgı bıra mayası nutrıglucanda eksrta cınko var, cınko sayesınde saclarımız ve kırılan tırnaklarımız duzelmeye basladı. zaten ıcerıgını okursanız hıc bır zararı yok, ayrıca hıc bırını bulamazsak drumuz bıra mayasını portakal suyuna karıstırarak ıcırmemı tavsıye etmıstı ..

paylasmak ıstedım bılgılerınıze


Aysegul_Yagmur_Irmak

Multivitamin kullanıyoruz. 2 şişe Minadex bitirdik, bu sefer Minadex FER aldım (demir ilaveli). Umarım bundan da memnun kalırım. Bunun tek dezavantajı günde iki kere verilmesi, bir kereyken bile zaman zaman unutuyordum, bu biraz kötü oldu.


nisa06

umca yı da immuzinci de kullandık bir sorun olmadı.ancak umca tedavi amaçlı değil de daha çok hasta olacağını hissettiğinizde hemen başlarsanız yatağa düşemnizi engelliyor.


GulcanDeniz

Ülkü,
biz 1 senedir (yani Deniz 2 yaşından beri) Sevenseas kullanıyoruz. İçinde balık yağı var bolca...

Hatta ben de büyükler için olanından yani hap şeklindekinden kullanıyorum.

Ama bağışıklığımıza ne kattı sağladı, bilmiyorum.


EsraEA

Bizde de ben almayı vermeyi unutmazsam balık yağı ve kefir içiriyorum. Vitamin hiç vermedim (bebeklikteki D vitamini hariç) Bu ikisinin bağışıklık sistemi üzerine çok olumlu etkileri var. Özellikle de kefirin. Prof. Dr. Ahmet Aydının bu ikisi üzerine www.beslenmebulteni.com da birçok yazısı var. (Birlikte çalışma şansına sahip olduğum için çok mutlu olduğum bir hocamdır)
Sonuç olarak çok hastalanan çocuk değiller. 2.5 yılda en fazla hastalanan 6 kere falandır. (İshal dahil) Gerçi ben enfeksiyon doktoru olarak çocukların yılda birkaç kez hasta olmalarını bağışıklık sistemi açısından olumlu görüyorum :)ekim_

kefiri kendinmi yapıyorsun esraea?


Gezgin34

Bee Propolis / Extract  demek yeterli olacaktır :)

Bilim adamları Bee Propolis için Yüzyılın Mücizesi diyorlar...


kuzah

umca bizde işe yaramadı
biri supravit önerdi...gecen sene cok hasta olan oglu bu sene olduysa bile cok hafif atlattı...
imunex i ise eczacımız agustosta baslar arada kur olarak devame derseniz ise yarar dedi
ama dr umuz imunex e gerek gormuyor


mezzokate

Bağışıklık sistemi için önerebileceğim ürünler
http://oncekadinsonraanne.blogspot.com/2012/11/bagsklk-sistemi-icin-onerebilecegim.html


kem

umca bağışıklık güçlendirici değil de hastalıklarda tedavi edici olarak kullanılıyor 2 yaş altında kullanımı yasak oğlum hastalanınca hemen veriyorum işe yarıyor kendimde içiyorum sabah kalktığımda boğazımda bir ağrı var diyelim suyuniçine 20 damla damlatıp içiyorum akşam da aynı şekilde hemen işe yarıyorCevaplamak için Üye ol