umca ve benzeri bagisiklik guclendirici kullananiniz var mi?

Ulku soruyor: 3

ozellikle umca'yi merak ediyorum. kullanip da enfeksiyon sIkLIgInda azalma gozlemleyen oldu mu?


23 Cevap


acelya981

FORMÜLÜ:
100 g solüsyon; etken madde olarak 80 g Pelargonium sidoides Kökü Sıvı Ekstresi çözücü ve koruyucu olarak etanol ve gliserol içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:
Farmakodinamik özellikler:
Umca Solüsyon; reinforme/sidoid sardunya köklerinden çıkarılan bir öz içermektedir. Vatanı Güney Afrika olan bu bitki, orada uzun bir süredir geleneksel tıp uygulamalarının bir parçası olarak kullanılmaktadır. Umca özü(EPs 7630) ile yapılan araştırmalar, söz konusu maddenin bronşit, sinüzit, anjin ve rinofarenjit olgularında etkili olduğu sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu araştırmalara göre Umca özü(EPs 7630), antiviral özelliklere sahiptir.
Ayrıca stafilokok ve streptokoklar üzerine de antibakteriyel etkisi olduğu gözlenmiştir.Bunun dışında, organizmanın bağişıklık sistemini güçlendirdiği ve balgam söktürücü etkiye sahip olduğu da bildirilmiştir.
Bu nedenle Umca, değişik akut ve kronik enfeksiyonların özellikle de üst solunum yolları enfeksiyonları ve kulak-burun-boğaz enfeksiyonlarının tedavisi için uygundur. Umca uygulaması ile öksürük, ateş, boğaz ağrısı, halsizlik-yorgunluk gibi yakınmalarda hızlı bir iyileşme sağlanabilmektedir


_yasemen_

ben propolmar kullanıyorum oğluma çokkk memnunum.ciddi anlamda bağışıklığı güçlendi.3şişe düzenli kullanmak gerekiyor vücudun depolaması için.


mert_mert

umcayı bizde kullandık.ilk kullanımda belki fayda görüyorsun fakat hastalığı farkettiğin anda yine bir ilaç versen anında etki yapıyor umcanında bu anlamda ilaçdan pek bir farkı olmuyor.toplam belki 1 şişe kullanmışızdır.zaten uzun süreli bekletilmediği için 3 5 kullanımdan sonra atıyordum.çok hafif hastalıkda etkilidir.ama çokda süper bişi değil.ımuzinc de kullandık ama içinde olan bir bitki zararlarını okuduktan sonra birdaha vermedim.tek şişe fakat işe yarıyor .ama prof ahmet rasim küçükusta tv de programında çoçukda emilim yememe vs hastalık gibi sebepler yoksa balık yağı vitamin ve bağışıklık güçlendirici gibi ilaçlar ve takviyelere gerek yok herşeyin doğalını verin diyor.balık varken balık yağı verilmez verenlere gülüyorum gibi konuşma yaptı.insanın kafası karışıyr..
Cevaplamak için Üye ol