gece biberona nasıl alıştırırım?

03/19/2011 13:45:00
yaseminkum 6Y soruyor:

merhaba aranıza yeni katıldım oğlum 1 yasında artık:) yaklasık 4 -5 aylıktan beri biberonla kendi sütümü, meyve suyu gece yatmadan kendm mamalar hazırlayıp verdm hiç sorunsuz aldı içtı. fakat yaklasık 2 aydır biberon almıyor alsa da 1-2 cekıp bırakıyor gece besleyıp yatırsam da artık sutum yetmıyor ve gece 3ten sonra ne biz ne de o uyku uyuyamıyoruz.. alıştırma bardaklarından gündüz süt ya da meyvesuyu canının istediği kadar içiyor ama gece aslaaa ne biberon ne alışrırma bardağı veremıyrm itiyor ağlıyor emmek istiyor süt yetmıyor ne yapıcam sasırdım yenıden biberona nasıl alıştırırım lütfen yardım

Kadın kadına
gündemi
konuş

03/24/2011 13:50:00

memeyi değiştir akış hızını beğenmiyordur mamanın tadını beğenmiyordur

03/24/2011 15:35:00

doktorumuz gece beslenmesinin insan bünyesi için uygun olmadığını söylemişti. bu konuyu bir hayli araştırmıştım. insan bedeninin gece dinlenmesi için gıda alımını durdurmak gerektiği gibi kısa bir cümle ile özetleyebilirim. gece beslenmeye alışan bebek de bu alışkanlıktan zor vazgeçiyor diye biliyorum. belki de en güzeli alışmaması olabilir :)
biz gece her uyandığında bardakla su teklif ettik.
ilk başlarda çok uyandı ve hepimiz için zor oldu:( ama bu duruma da alıştı, artık hastalık, diş vs bir durum yoksa uyanmıyor. aman maşallah diyip, dilimi ısırıyim ;)

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.