Konuşma geriliği?

denizkiz soruyor: 2

konuşma geriliği konuşma problemi var çocugumda 28 aylık henüz hiç bir kelime yok . üç beş taklit etmeye çalıştığı kelime bile zor . nootropil şurup kullanmaya başladık etkisini nezaman gösterir herhangi bir bilgisi olan var mı? 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


mustafamami

böyle bir şurup kullanmak için çok küçük değil mi? bu şurubu anneme demans başlangıcı için verdiler bir sürü yan etkisi var sinir sistemi üzerinde. TV izliyor mu çocuğunuz? kitap okuyor musunuz? sürekli konuşarak, göstererek istediği şeyleri anlamazlıktan gelip ismini söylemesini isteyebilirsiniz, arkadaşı oluyor mu? ya da belki yarım gün oyun grubu gibi şeyler deneyebilirsiniz. 

Pek bilgi yazmamışsınız belki bunları yapıyorsunuzdur..  ama şahsi görüşüm bu, sadece şurupla olacak bir şey değil. 


terelelli

bu şurup dislekside etkili değilmiydi?

sizinleiletişim nasıl kuryor ıstedıklerını nasıl anlatıyor anlatamadıgında anlıyormusunuz? misal su isitiyor ıııh ıhhh diyip suyu işaret ettiğinde hemen su verıyormusunuz?

tv tablet pc telefon kullanımını kesin

bol bol kitap okuyun konuşuun masal anlatın taklit ettirmeye çalısın hayydii şimdi kedi oluyoruz diyin miyav miyav diye sizde kedi olun oda olsun sonra ben ne oldum kedi neymiş diyin sürekli konuşturmaya çalışın tabi çok üstüne gidip gerginlikte yapmayın.

pedagogla görüştünüz mü?Cevaplamak için Üye ol