Denizatı İlköğretim Okulu

11/30/2010 12:02:00
nisanin_annesi 7Y soruyor:

İstanbul Kayışdağı'ndaki Denizatı İlköğretim Okulu hakkında bilgisi olan var mı?

05/03/2012 20:56:00

Merhabalar,


Minik kızım büyüdü ve okul vakti geldi. Birkaç gün sonra Denizatı anaokuluna kayıt ettirmek üzere randevu aldık. Bütün okulları araştırdığımızı söyleyemem, ancak araştırdıklarımız arasında Denizatı ön plana çıktı. Değişik okulların avantajları ve dezavantajları var. Kiminde yabancı dil ön planda kiminde SBS başarısı. Bazı okullar marka olmuşlar markayı satıyorlar. Maddi durumlara göre ilginç sınıf farkları oluşmuş durumda. Zannediyorum bazı kesimler kendilerini elit kesim olarak görüyorlar ve belki de çocuklarının da bu bakış açısı ile yetişmeleri için bastırıp parayı ona göre okula gönderiyorlar. Ancak Denizatı diğer okullardan oldukça farklı. Bazı okullar gibi alışveriş merkezlerinde insanların peşinde koşan ve kişilere göre inanılmaz değişken fiyatlara sahip bir okul değil. Diğer okullardan farklı olarak bireysel başarıdan ziyade ekip başarısını ön plana çıkaran ve başarıyı sadece SBS'de dereceye girmek olmayan bir okul. Bugün çocuğunuzu hangi özel okula gönderirseniz gönderin ilk öğretimi bitirdiğinde ingilizcesi iyi olacak, en az bir spor dalında iyi olacak ve bir müzik aletini çalabilme kabiliyetine sahip olacak. Çocuğun özel yeteneksizlikleri yoksa SBS gibi sınavlarda derece giremese bile kötü sonuçlar almayacak. Ama çocuk ilk öğretim bittiğinde mutlu, yardım sever, kendini elit sanan çok paralı insanları yukarıda görmeyecek, kenar mahallelerde yaşayan insanları aşağıda görmeyen, kendisiyle barışık sevgi dolu bir bir çocuk olabilecek mi? Tabii ki bu biraz da aile yapısına bağlı. Diğer okullardan farklı olarak Denizatı bütün bunları sağlayacağı izlenimi verdi. Tanıtıma gittiğimizde etrafta robot gibi dolaşan değil de yüzleri gülen çocuklar gördük. Tanıtımı yapan beyefendi bu güzel kavramlardan o kadar çok bahsetti ki, konuşmada iki yabancı dilden bahsetmeyi bile unuttu :) Daha sonra biri sorunca anlattı. Sonuç olarak okul binasını çok beğenmememize rağmen bu okulda karar kıldık.

Okul hakkında "asla göndermeyin" yorumunu yapan aile ile aynı gün tanıtıma gittik ve kızımızla gittiğimiz ilk okuldu. Daha sonra birkaç okulla görüştük ancak kızımız bir şekilde hep Denizatı'ndan hoşlandığını söyledi, ne yaptılar bilmiyorum :-) Bütün okullar çocukları görmek istiyorlar, ancak sanırım bu bir test değil. Çocukların faaliyete katılımı önemli herhalde. Çocuğun yüzünü çarpması tabii ki üzücü, belki aileye haber verilmeliydi, ancak bu olay ile okul hakkındaki oldukça kötü yorum yapılması okula biraz haksızlık gibi geliyor. Okul reklam yapmadığından, belki sadece bu yorumu okuyup okulu listeden çıkaran ailelere de haksızlık gibi geliyor.

Bu zor okul seçme sürecinde bütün ailelere bol şans diliyorum. Topluma faydalı, herhangi bir ...izm'e takılı kalmadan hayat görüşlerini oluşturan, pozitif, saygılı pırıl pırıl insanlar yetiştirme dileklerimle...

05/07/2012 14:27:00

Ben birşey sormak istiyorum. Okulun tanıtım gününden bahsetmiş herkes. Tarihleri aşağı yukarı hangi döneme denk geliyor acaba? Ya da normal randevu alarak gidilebiliyor mu? Eğer Kazasker ya da Bostancı Anaokulu'nu düşünüyorsak oralarla mı görüşmek gerek doğrudan, yoksa yine de önce Kayışdağı ile mi görüşmek gerekiyor. Son olarak, kaç yaştan itibaren almaya başlıyorlar? 36 aydan itibaren mi? Cevap verebilecek birileri varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

05/07/2012 16:41:00

Merhaba "asli_yagmur", biz  hazırlık sınıfı -5 yaş- için toplantıya katıldığımız için okul öncesi dönemle ilgili detayları bilmiyorum. Gene de bildiklerimi yazayım; biz 2011 Eylül ayında hazırlığa başlayabilmek için 2010 Aralık ayında tanıtım toplantısına gittik. Ocak ayı başında da kayıt yaptırdık. Ocak 20'den sonra Kayışdağı'nda yer kalmamıştı, diğer arkadaşlarımız Kazasker şubesine yönlendirildi.

Hiçbir şubede üç yaş kabul edilmiyor, hatta 4 yaşın bile artık kabul edilmeyeceğini duydum (kulaktan dolma bir bilgidir ama okuldan duymadım yani, velilerden duydum).

Kazasker ya da Bostancı'yı düşünüyorsanız direk o şubeyi arayarak daha doğru yönlendirme alırsınız, belki istisnalar oluyordur yaş konusunda :)

01/25/2013 15:50:00

Merhaba,konu uzun sure once kapanmis ama Denizatina giden velilerin fikirlerinde sabitler mi hala?Ben de o okulu dusunuyorum ama yuvamizin muduru mufredatin agir oldugundan bahsetti...Cevre okullarini tavsiye atti..Cok kararsizim...

Lutfen fikirleinizi paylasir misiniz.....erken kayitlar da baslamak uzre cunku

01/25/2013 20:44:00

bende merak ediyorum.Geçen özel okulda ögretmenlik yapan bir veli ile konuştum.Kendisi bile özelde çalışırken özele mi devlet okuluna mı yazdıracaından emin değil.Devlette müfredatın hafifletildiğini özelinde buna uyduğunu söylemişti.

01/26/2013 12:15:00

Merhaba,benim oğlum 5 yaşında ve anaokuluna gidiyor Denizatı'nda.Hafta sonu sadece 1 sayfalık eğlenerek yapacakları etkinlikler eve gönderiyorlar.3. sınıfa kadar da hafta içinde ödevleri olmayacakmış.Daha büyük sınıflarda çocuğu olan arkadaşlarımdan da müfredatın ağırlığı konusunda bir bilgi gelmedi kulağıma.
Biz okulumuzdan memnunuz.Okuldaki kuralların net olması çocuğa ayrıca güven veriyor ve çabuk alışmasını sağlıyor.Umarım gönlünüze göre bir okula karar verip devam edersiniz,karar aşaması hiç kolay değil:-)
Sevgiler
Elif

01/26/2013 20:56:00

Elif hanımı, okulu eğitim sistemini,öğretmenleri biraz anlatabilirmisiniz.

02/13/2013 22:05:00

Benim arkadasim almanca ogretmeni. Bu okulun cok ogrencisine derse gitti. Almancada cok hatalar buldugunu soyluyordu,ama bu okulu oda begeniyordu

02/17/2013 12:58:00

Ben bu okulun ogrencilerine almanca ozel ders verdim. Herkes memnundu okuldan

02/17/2013 19:26:00

Merhaba ben de oğlum için okul araştırmasındayım bu sene ilkokul 1 e başlayacak. Araştırırken yazılarınızı gördüm. Çoğunlukla olumlu görünüyor. Yalnız Denizatı İlköğretim için bir fiyat bilgisi bir türlü bulamadım nette. Bütün özel okul sitelerinde kayıt bilgisi ve fiyat listesi oluyor fakat Denizatı'nın sitesinde böyle bir bilgiye rastlamadım işin ilginci google da baktım hiç bir yerde bulamadım : ) Bilgisi olan var mı? 2013 yılı için ilkokul ücreti nedir? Sevgiler...

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.