4 buçuk aylık kızımın beslenme sorunu..

11/26/2010 22:21:00

merhaba arkadaşlar bugünlerde derdim çok:(bebeğim 5 aylık olmak üzere ama sadece formül mama ile beslendiği için 4. ayın başından itibaren ek gıdaya başlamaya çalıştım. Geceleri yatmadan aptamil sütlü pirinçliden bir öğün veriyorum havuç ve patates püresini ise daha tam öğünleştiremedim öğlen yarım öğün gibi oldu çok tedbirli azar azar verdiğim için. sonuç kızımın herhangi bir derdi tasası hastalığı yok onu anlıyorum herşey yolunda çok şükür ama bugünlerde formül sütlerini eskiye nazaran o kadar az içiyorki normalde içtiğinin neredeyse yarısını içiyor artık diyebilirim o kadar düştü zaten gece uyku arasında 2 öğün alırken artık 1 öğün alıyor normal olarak zaten tek içtiği 150 ml civarı gece içtiği gerisi hep gün boyu yarım yamalak bu normal bir süreçmi kafama taktım ne yapmalıyım doktora gitmemizede daha 10 gün var:(

Kadın kadına
gündemi
konuş

11/27/2010 08:28:00

normal sanırım; biz de aynısını yaşamıştık. sadece mamayla besleniyordu. ikinci aydan sonra içtiğinin yarısını içmeye başladı. üç buçuk aylıkken doktor kaşık mamasına ve ek gıdaları tattırmaya başlamamızı söyledi. dördüncü ay kontrolünde öğün olarak ek gıda vermemizi istedi. o zamandan beri sadece uyurken biberonla süt içiyor, o da çoğunlukla bir kez, en fazla iki kez; toplamda 200 - 250 cc kadar.

11/27/2010 09:14:00

Gerçekten içimi rahatlattınız size çok teşekkür ederim.

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.