14 aylık bebeğim iki aydır kilo almıyor

07/28/2011 09:45:00
defnisko 6Y 6Y *?H* *?H* soruyor:

merhaba

14 aylık kızım iki aydır kilo almıyor aksine zayıflıyor :(
sıcaklardan olduğunu düşünüyorum umarım sorun sadece sıcaktır.
sadece meme ve suya çok düşkün.çalıştıgım için sadece akşamları ve geceleri emzirebiliyorum.
ama doktoru artık kesmek gerektiğini meme emdiği için yemek yemediğini söyledi.
nasıl yapıcam bilmiyorum hem daha çok küçük kıyamıyorum kesmeye ama gittikçe bağımlılık artacak ve zor ayırıcam ileride.
ne yapabilirim iştahını açmak için.birde devam sütü ya da inek sütü içiremiyorum nasıl alıştırabilirm ???


Kadın kadına
gündemi
konuş

07/29/2011 06:12:00

Günaydın bence memeden kesmeyin. Şu anda bütün bebekler sıcaktan dolayı bir şey yemek istemiyorlar. Üstüne bir de memeyi keserseniz iyice huzuru kaçar diye düşünüyorum. Zaten şu anda onu iyice doyurup, yemek yemesini engelliyecek kadar sütünüz olduğunu sanmıyorum. Genede siz bilirsiniz.

07/29/2011 06:34:00

bende iş yerinde süt sağıyorum, gün içinde onu içiyor ama artık çok yetersiz sütüm akşamda emziriyorum ama süt içtiğinden değil keyif için emiyor gibi, sıcaklardan bizimkide içi yanmış gibi su içiyor, yemek kesinlikle yediremiyoruz. eline meyve veriyoruz bir kaç ısırık alıyor en azından mamayı uyanıkken kesinlikle kabul etmiyoruz bizde gündüze ve gece uykusu içerisinde mama veriyoruz anlamadan içiyor. sizde bir deneyin bakalım alacak mı.
Bizimki 10 12. ay arası hiç kilo almadı doktor vermediği sürece çok önemli bir problem deği her yediğinin içerisine bir çay kaşığı zeytinyağ ekle demişti.

07/29/2011 15:58:00

Tesekkur ederim cevaplariniz icin bende kiyamiyorum kesmeye memeden. İki ayda 300 gr verdi maalesef ondan uzuluyorum.ama cok sukur sagligi yerinde ve hareketli.istah suruplarini da icmiyor cok tepki verip agliyor. Bende hicbir sey icun zorlamamaya karar verdim yoksa nefret edecek yemekten. Sicaklardan olduguna katiliyorum zamanla duzelir memeyle azda olsa aliyor birseyler onuda biraktiramam simdi .

08/03/2011 19:49:00

arkadaşlar benim kızım 21aylık ve 9 kilo çok hareketli ama çok zayıf siz şükredin bence

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.