bebek arabası

03/31/2010 07:25:00
zeustamara 6Y soruyor:

Merhaba arkadaşlar, bebek arabası araştırıyorum. Ama inanılmaz çeşit var ve karar vermekte zorlanıyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. En yakın durduğum ürün şu

Tfk Buggster 3 Tekerlekli Bebek Arabası (lacivert) 
varmı kullanan??

Sevgiler

Kadın kadına
gündemi
konuş

Benzer Sorular


<123>
03/31/2010 07:50:00

Maclarennnn

03/31/2010 08:04:00

Bebeğiniz henüz çok küçükmüş. Bizim yaptığımız hatayı siz yapmayın derim ve ben kesinlikle travel system tavsiye ederim.
Biz bebek arabasını alırken evde daha onceden araba koltugumuz(0-13 kg arası olan) vardı, o yüzden travel system almayalim, tam yatabilen bir araba alalım dedik ama şunu hesaplamamışız. Arabada giderken oto koltugunda uyuyor fıstık, sonra bizim inmemiz gerekiyor, hadi bakalım kızı çöz, uyandırmamaya çalış- mümkün değil- arabasına yerleştir, vs. vs.. Ya da tam tersi, geziyoruz, uyuakalıyor, arabaya binmemiz lazım, hadi uyuyor diye 10-15 dakika bekleyelim ama nereye kadar? Bu sefer de oto koltuguna yerlestiriken uyanıyor.

Halbuki travel sistem alsaydık, arabadan koltuğu ile al, tak diye bebek arabasına yerleştir. Bebek arabasından al, tak diye arabaya yerlestir. Çok pişmanız çok. Bir de bu travel sistemler sanırım daha yüksekler. Bebekler de yükseği seviyor, mutlu mutlu geziyorlar.

Diğer önemli kriter de hafif olması. Bir süre sonra o 4 kiloluk mıcırık oluyor 10 kilo, arabayı indirmek, kaldırmak ayrı bir dert oluyor.

Katlandığında bagajda çok yer kaplamaması. Bu aralar 3lü travel sistemler var ama bence o portbebe kısmı biraz gereksiz. Kullananlar daha iyi bilir tabi.

Beğendiğiniz ürünün özelliklerinde -hepsi buradadan baktım- ana kucağı ile birlikte travel sistem olarak da kullanılır diyor. 7 kg da uygun bir ağırlık. Bazı ürünlerde ana kucağı ayrı satılırken bazılarında set olarak satılıyor. Buna da dikkat etmek lazım.

Bol bol, güneşli  gezmeler dilerim...

03/31/2010 20:45:00

bebe confort loola alma! biz aldık, şık araba alışveriş merkezlerinde çok hoş görünüyordu amaaaa küçücük alışveriş sepeti yüzünden ( o kadar küçük ki geçen gün marketten 5 parça bişey aldım sadece 2 kutu sütü koyabildim sepete zaten bebek çantamız sapında takılı geziyor) alışverişte sorunlu, yolda sürerken tangır tungur ve daha 4 kez evden çıktık tekerlekler yıprandı. sözde hafif lüks baston puset ama çocukla birlikte kapatmak imkansız, kapatınca tek elle taşımak imkansız.satan kız satış tamamlanınca altı aydan küçük bebeklerde kullanılmaz dediği için ekstra destek yastığı masrafımız da oldu tentesi kısa olduğu için bebeğim güneşten bir türlü kaçamıyor üstüne battaniye kapatıyorum. daha neler çıkar da biz yeni kullanmaya başladık aktif olarak. kısacası alma işte... (yerine alınacak sokak şartlarında konforlu ve sağlam ve hafif ve bebeğin eşyalarını koyabileceğim bir puset bilen varsa bana da söylesin zira kaş yollarında bir aya kalmaz dağılır bizimkisi)

03/31/2010 20:58:00

Herkes gibi sen de aynı hataya düşüp önce büyük travel system bebek arabası, ardından da baston puset alıp ileri aylarda pratiklik güzel gelince genelde bastonu kullanma durumunu yaşama derim. Bu yüzden travel system al ama pusetli olsun. Buna örnek bebe confort mila idi sanırım adı, bir de maclarenin bir modeli var travel system.

Ama travel gerçekten çok önemli yaseminin yazdıklarından dolayı. Şimdi bizim ikinci kuzu da yolda olduğundan biz önce ikiz bebek arabası düşündük sonra kardeş puset diye bir puset bulduk. Kıza farklı renk olsun diye baştan gittik bizimkinin başka rengini ikinci el aldık. Şimdi oğluşunkini satıyoruz. Sahibinden.com'da ilanım var. Chicco ct0.2 saturn rengi-bebek arabası-anakucağı-isofix baza-masi cosi havlu kılıf-yağmurluk-kışlık örtü. 

İkinci el aldığımızın ana kucağını kullanıcaz, bebek arabasını da annemlere falan bırakıcaz. Kardeş pusete bir aparat gerekiyormuş anakucağımızı da takmak için, henüz denemedik ama bir şekilde halletmek istiyoruz. Oğlumda travelin avantajını çok yaşadık. 13 ay o anakucağını kullandık. Kızımda da aynı rahatlığı yaşamak istiyorum.

03/31/2010 21:36:00

Pusetlerimiz aynı sanırım, Jane sonic... Katlanınca 97 cm, sınıfının en kısası.
Biz de çok memnunuz, sadece yatışı biraz daha fazla olabilirdi, bir de sepeti az daha geniş. Ama muhteşem bir araba, çok pratik.

04/01/2010 08:43:00

Bizimki de sarı ve kot kumaşı olandan. Zaten sanırım 4 rengi var, kırmızı-siyah, sarı-kot kumaşı, bej ve mavi şeklinde. Bence en güzeli bizimkilerin rengi. :)

04/01/2010 09:27:00

Bizde Stokke Xplory var, çok memnunuz, yükseklik ayarı sayesinde bir süre mama sandalyesi olarak bile kullanmışlığımız var, bebeğin oturduğu yer gayet yüksekte, manevra vs çok ama çok kolay, genelde tek elle kullanıyoruz, ön tekerlek kapanıp açılabiliyor, böylece bebek arabadayken, merdiven çıkılabiliyor, yürüyen merdivenlere binilebiliyor. Tekstil kısmı tamamen soyulabiliyor, makinada yıkanabiliyor, başka bir renk tekstil set alıp, farklı renkte kullanılmaya devam edilebiliyor.
Portbebe (carrycot) kısmı ayrı satılıyor, biz almıştık, ama çok da gerekli değil, oto koltuğunu daha çok kullandık.
Dezavantajı; ağırlığı ve bagajda kapladığı hacim. Gerçi ağır olmasını dezavantaj olarak görmüyorum, denge açısından yani.

Birde Stokke'nin oto koltuğu yok ama Peg Perego, Maxi Cosi gibi markaların oto koltuğu şaseye takılabiliyor.

04/06/2010 07:05:00

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

04/19/2010 22:24:00

bahsettiğiniz arabayı kullanmadım bilmiyorum ama 3 tekerlekli bir araba markası ne olursa olsun almayın derim. Ablamın kullandığı araba Qunniy maxi Cossi idi. Çok dengesiz bir arbaydı. özellikle merdiven ve kaldrımlardan inip çıkarken. bu da çok önemli çünkü karşıdan karşıya geçerken genelde kaldırımdan iniyor ya da kaldırıma çıkıyorsunuz. Türkiye şartlarında da bu durumda çabuk olmanız gerekiyor. Çünkü bizim şoförlerimizin sağ olsunlar pek yol verme alışkanlıkları yok. Ben kullanırken geriliyordum. Şimdi kendi kullandığım araba 4 tekerlekli ve çok memnunum. bir de duyduğum kadarıyla o arabalar (özellikle arka tekerlekleri büyük olan 3 tekerlekliler) avrupa, amerika'da bebekleriyle koşu yapan kadınlar için üretiliyormuş.
kolay gelsin

04/20/2010 09:33:00

Yagmurcuk bizim kardeş pusetimiz 3 tekerlekli. 3 tekerleği de şişme tekerlek ve pek küçük değil. Dediğin doğru, yürüyüş/koşu yapan anneler düşünülmüş, mesela itme kolunda bir kayış var, koşu yaparken bileğine takıyorsun, emniyet için.

3 tekerleklilerde denge sorununu ben de çok yerde okumuştum. Hatta bizim pusetin 4 tekerleklisini de yapmışlar ama henüz satışa geçmemişler.

Pusetimizi birkaç haftadır kullanıyoruz gerçi ama şu güne kadar pek denge sorunu yaşamadık, iki çocukla kullanırken nasıl olur bilmem. Dediğin doğru, mesela baston pusetimizle koşarak da geçtiğimiz oluyor karşıdan karşıya, 4 tekerleklilerde denge sorunu yok, paldır küldür gidebiliyorsun. :) 

Ben bizim puseti yürüyen merdivenden indirdim ama çıkarmaya cesaret edebilir miyim... Pek sanmıyorum. Kaldırımlardan inerken tedirgin olursa geriye dönüp indiriyorum. Bizim seçeneğimiz yoktu maalesef, çünkü bu markanın muadili yok. İki çocuk için pusete dönüşen başka bir puset görmedim.

3 tekerlekli olmasının avantajı da manevra kabiliyetinin mükemmel olması. Cetvel gibi, olduğu yerde tek hareketle dönüyor. Şişme teker de muhteşem, yollarda yaylana yaylana sessizce gitmek hem ebeveyn hem de bebek için oldukça konforlu.

<123>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.