Belde popo başlangıcında tüylenme...

03/25/2010 12:07:00
burcu 7,5Y soruyor:

Defne'min 4-5 aydır belinde tam popo çizgisinin başladığı yerde çok az bir tüylenme oldu.doğumundan sonra ve takip eden bir kaç ayda böyle değildi.sonradan oluştu..şimdii acaba bu normalmi ?
4-5 sene evvel iş yerinde yediğim yemekten zehirlenince apandisit şüphesiyle karın röntgeninde skolyoz ( Omurganın yanlara doğru "S" veya "C" biçiminde kıvrılmasıdır.) olduğum ortaya çıktı.ama çok ilerlememiş ve fazla kilo almadığım sürece bu şekilde idare edebileceğim kadar hafif.
geçenlerde tv de tesadüf skolyoz konusu konuşulunca kulak kabarttım.Dr. genetik te olabileceğinden bahsediyordu.belirtileri nelerdir diyince,bel bölgesinde tüylenme dedi.çocuklarda çıplak olarak koltuk altından tutup havaya kaldırın ve sırtına omuriliğine bakın belirgin bir eğrilik varmı diye belirtti.bende olduğundan dolayı özellikle kontrol ettik gözle görülür bir eğrilik yok.bu duyduklarımı ve endişelerimi çocuk doktorumuza geçen ayki kontrolümüzde sordum.şu sebeptendir diye bir yorumda bulunmadı.isterseniz bir çocuk ortopedistine gidin gösterin dedi sadece.
içimizin rahat etmesi için mutlaka gideceğiz.ama birde sizlere sormak istedim.bu konu hakkında bilginiz varsa lütfen paylaşırmısınız ?

teşekkürler..

Kadın kadına
gündemi
konuş

03/25/2010 13:14:00

ben ortopedistlere calıstım belli bir sure burcu,

pediatri skolyoz ameliyatı icin satılan medikal malzemeleri de vidaları rotları iyi bilirim. lakin bu ameliyatlar benim bildigim skolyozun derecesi fazla ise yapılıyor, lordotik ve kifotik egimler ciddi ciddi hesaplanıyor. eger belli bir derecenin altında ise kiropraktik tedavi uygulanıyor. bel bolgesi tuylenmesi ile alakalı hicbir sey hatırlamadım bak. arastırmak lazım. içinin rahat etmesi icin bencede bir cocuk ortopesitciye danısın,

hoscakal. 

03/25/2010 13:24:00

ikiçocukannesi şükür benimkinde ameliyatlık bir durum yok..Defneminde gözle görülür bir eğrilik yok ama sonradan oluşan beldeki tüylenme ve bu duyduklarım kafamı karıştırdı.acaba benzer bir olayı yaşayan varmı diye sormak istedim.mutlaka ortopedist'e götüreceğim kızımı.cevabın için teşekkür ederim.

03/25/2010 13:30:00

bende de yuzde 5 lik bir skolyoz var ama seni okuyunca bende panik oldum şimdi, eve gidince bir bakıyım dikkatlice oğluma...

03/26/2010 11:14:00

rabbit evet genetik de olabiliyormuş çok tedbirli olmak lazım..skolyoz ile ilgili herhangi bir tedavi uyguladınmı ? bana dr.umun söylediği yüzmenin iyi geleceği..ama bu yaştan sonra fazla kilo almamam dışında  birşey yapmaya gerek yok dedi.

03/26/2010 12:42:00

valla spor yap dedi doktor exersiz falan verdi ama yapamıyorum vakitsizlikten bazen oğlumu çok taşırsam çok ağrım oluyor, aslında pilates de iyi geliyormuş ama vaktim yok

11/30/2012 21:47:00

balkopugum bu soruyu sorduktan sonra ortopedi dr.na  götürdüm kızımı..muayene ve röntgen sonucu bişey yok dedi..ama sizin yazdığınızı da bi araştırayım netten..

11/30/2012 21:59:00

şimdi biraz araştırdım....hala o bölgede tüylenme var.endişelendim şimdi...o zaman gerek görmedi dr. mr 'a..muayene de bi bulgu saptamadı..fazla üstünde durmadık biz de..tekrar bi dr. götüreceğim en kısa zamanda..teşekkürler..

11/30/2012 22:01:00

öylemi ? biraz anlatırmısınız..ne gibi belirtiler vardı sizde ??

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.