şurup içirme yöntemleri

11/21/2010 21:02:00
senembay 8Y 4Y soruyor:

herkese selam, oğluşuma asla şurup içiremiyorum.doktorumuz şurubu başka gıdalarla karıştırırsak etkisinin azalacağını söylüyor.zaten karıştırınca da hemen anlıyor ve yemek ya da içmek istemiyor.çaresiz kaldım,başka türlü de tedavi şansı olmuyor.şurubu zorla içirmeye çalışsam da yediği diğer şeylerle birlikte çıkarıyor.ayrıca zorla içirmek de istemiyorum.zaten nefret ediyor,görünce nereye kaçacağını şaşırıyor.yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.bütün bebeklere ve annelerine sağlıklı günler....

Kadın kadına
gündemi
konuş

11/21/2010 21:13:00

merhaba,
ben de kızıma şurup içirmek için her yolu denedim..enjektörle ağzına sıkarak,kaşıkla zorla içirmeye çalışarak..her defasında ya püskürttü,boynundan aktı ya da yuttuktan sonra ağlaya ağlaya kendini kusturdu :(  şimdi şimdi biraz büyüdükçe ona anlatarak içirmeyi başarabildim..hastalığı başka türlü yenemeyeceği gibi cümlelerle ikna yollarını deneyin..komşunun oğlunu da içerken gördü sanırım bu da etkili oldu..bi de içtikten sonra ona beni kırmadığı için çok teşekkür ediyorum..sanıyorum bu da onu mutlu ediyor :)) sırf hatır için yani :)))))

11/21/2010 21:17:00

benim oğlumda sevmiyor şurup içmeyi.bende ikna yoluyla içiriyorum.hasta kalırsın oyun oynayamassın bende çok üzülür ağlarım gibi:)))şeftaliyi çok seviyor.onun tadında şurup veriyorum ozaman nazlanmıyo.sizde sevdiği meyvenin şurubu die verebilirsiniz.

11/21/2010 21:23:00

ay ay ay bilmez miyim. enjektörle zorla ağzına sıkıyorduk sonrasında ben ağlamak istiyordum zorla içirdik yine diye.  Ama şimdi daha kolay içiyor. Sanırım bu da bir dönem.   şurubu içerse kendini daha iyi hissedeceğini, ertesi gün daha güzel oyun oynayacağını anlattım ben. bir de anne babadan değil de üçüncü bir kişiden kuzu gibi içiyor bu arkadaşlar.

11/21/2010 21:30:00

Benim oğlum ikna olmaya hiç yanaşmayan bir çocuk. O yüzden ne yazıkki kaba kuvvetle  zorla kaşığı ağzına sokup yutturuyoruz. Sonra da " Evet ya sen sevmedin bu şurubu tükür o zaman." diyoruz. O yuttuğu şurubu tükürdüğünü sanıyor ve bir anda ağlaması geçiyor ve oyununa devam ediyor. Güç bir yöntem ama sonunda içmiş oluyor.

11/21/2010 21:57:00

Benim kızım ilaçları acayip seviyor gel ilaç veriyim diyorum koşa koşa geliyor özellikle birşey yapmadım ama ilk verdiğimde oyunla vermiştim

11/21/2010 22:31:00

Ben oğluma şurup verirken bu portakallı şurup,bu muzlu şurup deyip veriyorum.Genelde tatları güzel oluyor şurupların zorluk çıkarmıyor.Ama tadını sevmediyse şişeyi hafızasına kaydetip görür görmez reddediyor.Bu drumda da enjektörle ağzına sıkıyorum yutuyor.

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.