epıdurel sezaryan tecrubesı olanlar

05/30/2010 13:14:00
nerissa 9Y 6Y soruyor:

ılk bebegımı suyum azaldıgı ıcın sezaryanla yaptım.Sımdı ıkıncı bebebegım gelıyor 34 haftası doldu  doktorum yonlendırmekten kacınıyo epıdurel sezaryan tecrubesı olan arkadaslardan deneyımlerını paylasmalarını beklıyorum

Kadın kadına
gündemi
konuş

<123>
06/02/2010 12:56:00

İlk kızım genel anestezi ile doğdu. İkincisi ise spinal anestezi ile. Spinal genel anesteziye oranla çok daha iyiydi, en azından uyanma sıkıntısı yaşamadım.

Acil operasyona girdiğimiz için (aceleci bebek) öncesinde çok kurgulama durumu olmadı aslında iyi de oldu çünkü hem eşimi hem beni sıkıntıya sokacak bir durumdu bu. Son dakika ameliyathanede eşim  anestezistleri spinal olması konusunda yönlendirdi diyebilirim.

Anestezinin uygulanması ile ilgili hiçbir acı hissetmedim. Uyanık olduğunuz için çekmeyi yada diğer hareketleri algıladım ancak acı hissetmedim. Gerginlik ve anestezinin etkisiyle tansiyonum düşmüştü ve şiddetli mide bulantısı oldu ama hemen damar yolundan müdahale ettiler.

Gerginlik ve heyecandan  olsa gerek bir ara da solunum sıkıntısı yaşadım onu da hemen maskeyle çözdüler.

Operasyon sonrası ağrı kesici olarak diklofenak im yi öneririm. İnfüzyon dolantin sadece sersemletiyor, ağrı kesmede diklofenaktan daha kötü ve barsak hareketlerini çok yavaşlatıyor. (O kadar karnım kesilmiş onu görmeyip, im enjeksiyondan kaçıp ilk gün dolantine ok dedikten sonra ağrıyı hissetmeye başlayınca, akşamında  paşa paşa enjeksiyonu yaptırıp rahat etmiştim).

06/02/2010 13:53:00

genel anesteziyi tavsiye etmem.ağrım çoktu. arkadaşlarımınhepsiepiduraloldu ne gaz sancısı çektiler nede hemen ayağakaldırılmanın acısını.

06/02/2010 20:48:00

bugun doktorum benı anestezı uzmanı ıle gorusturdu.Inanın sızlerın anlatıklarınızdan cok daha azını anlattı Allahtan tecrubelerınız kafamda oyle netlestıkı baska turlu dusunemıyorum dogumumu
Yalnız anestezı uzmanına hastanede en cok hangı dogumu yaptıklarını sordum -genel anestezı -dedı esım bu konuda benden daha pınpırıklı  sımdı ıstanbul anadolu yakasında sgk gecen ve memnun  kaldıgınız hastanelerı onermenızı rıca edıcem bu konuyu dusunmekte ve karar vermekte cok gec kaldıgımın farkındayım              farklı bırsey denemeyı dusunmekten bıle korktum  dıyebılırım  Ama tecrubelerınız bana cesaret verdı gercekten ıstedıgım bu dıyebılırım
hastane onerılerınızı beklıyorum  SEVGILER

06/03/2010 10:04:00

Ben de epidural anestezi ile doğum yaptım. Anestezi ekibi epidurali odada yaptı. Konuşa konuşa ameliyathaneye indik. Ne hissediyorsam sürekli anlattım, uzman dr da sürekli elimi tutarak destek oldu. Nasıl olup bittiğini anlamadım. Sadece oğluşum kucağıma gelmek üzereyken ben baskıları çok hissettim bu yüzden dikerken biraz uyutmuşlar. Herşeye rağmen güzeldi o ilk anında oğlumu görmek, gözyaşlarına boğulmak ve eşimin desteği. Çekirdek ailemizin ilk anları.... Sonrasında tek sıkıntım ki halen sürüyor; uzun süre ayakta kalınca belim çok ağrııyor. Hala emzirmemden dolayı da olabilir ama ben biraz epidurale bağlıyorum...

08/07/2010 20:45:00

iki kızımı da epidural sezeryanle doğurdum.ilkinde doğum sırasında herşey güzeldi ama benim toparlanmam uzun sürdü.ancak ikinci doğumum harikaydı.anestezist çok önemli.sabah doğurdum öğlen ayaktaydım.doğar doğmaz bebğimi görmek onu koklamak harika bir şey.kesinlikle tavsiye ederim.hastanede yattığım süre boyunca epidurali çıkarmadılar ne ağrı ne acı hissettim.bel ağrısı falan da çekmiyorum.büyük kızım 6 yaşında miniğim 4 aylık.

06/09/2011 14:09:00

bende epiduralli sezeryan oldum çok korkuyordum, ameliyat masasına geldiğimde genel anestezi olmak istediğimi söyledim doktorumun epidural önermesine rağmen...oradaki anestezi uzmanı ve hemşire benimle güzel bi şekilde konuştu ikna etti ve ben epidural oldum.ameliyat masasında onlarla sohbet bile ettim sorular sordum..biraz halsiz oluyorsunuz.ama defalarca onlara teşekkür ettim ameliyat sırasında...

10/10/2013 13:38:00

ben de epidural oldum olmak zorunda kaldım ama hiçbir zorluğu yok 4 saat sonra ayağa kalkıyorsunuz. ayrıca normal doğum gibi bebişiniz hemen kucağınıza alabiliyorsunuz :)

<123>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.