bebeklere balık yağı verilirmi?

03/04/2011 14:08:00
evrbyd soruyor:

bebeğim 1 yaşına girdi seven seas veriyorum sabahmı öğlenmi vereyim yoksa aç karnına veriliyor dr verin dedi iştah kapatıyormu bugünlerde yemiyor 

Kitap kurdu eğitici tırtıl ile hem eğlensin hem de öğrensinBu tırtıl sayfalardaki çocuk şarkılarını söyleyerek hem kitaba alıştırıyor, hem şarkı öğ...

Liste fiyatı:
59,90 TL
Fiyat:
54,90 TL
Kazancın:
%8 (5,00 TL)

Benzer Sorular


03/04/2011 14:12:00

bizede verdi doktor yarım kaşık .iştah kapatıp kapatmadığını bilmem ama iştahsızlık dişlerden olabilir mi ?yani bizim öle de 

03/04/2011 15:55:00

mrhaba evrbyd ben 9.aydan ıtıbaren verıyorum  cok memnunum 2.şişe bıttırdık 3. gectık yemeklerden 1.5 saat sonra verıyorum yarım saat gecttıkten sonra yemege gecış masallah iştahda acıyo bırdeyemek 1 kasık daha fazla yıyoruz(ac karna verme karnı tok olsun):))

03/04/2011 19:27:00

Biz 1 yasindan beri seven seas veriyoruz. Drumuz mevye saatinde verebilorsiniz dedi. Seven seas'in bi portakal bir de kiraz aromalisi var. Sanirim kokusunu ve tadini meyveyle yutturmak icin meyveyle verin dedi. :) ki bence tadi da kokusu da kotu degil. Unutmazsak meyveden once unutursak meyveden sonra veriyoruz.

03/04/2011 22:18:00

Ben kızım için 11.ayından itibaren balık yağını vermeye başladım. İştah konusunda bir yardımımın dokunduğunu sanmıyorum , bizde o anlamda bir yararı olmadı lakin zeka konusunda ki yardımını su götürmez kabul ediyorum. Ben ekim ayından mayıs ayına kadar kesintisiz veriyorum kür gibi.    Bırakmayıda hiç düşünmüyorum zeka anlamında inanın cok faydasını göreceksiniz eğer sürekli devam ederseniz. Biz Carlston markanın balık yağını kullanıyorum önceden seven seas kullanıyorduk fakat sonradan araştırınca balık yağının içine katılan ekstra vitaminler ağır metal olarak geçiyor ve bu sebepten saf olanını almanın toksik bir durum bedende yaratmayacağını öğrenmiştim. itirafda etmeliyim kokusu yok denecek kadar az portakal aroması var, seven seastan tadı sanırım daha iyi ki her verdiğimde artık öğürmüyor. Sevgiyle klaın.03/05/2011 09:30:00

Biz de Seven Seas verdik. Hala da veriyoruz. İştah açıyor diye biliyorum.

11/13/2013 15:25:00

Merhabalar

İsmim Serdar Hakan ÇİFTÇİ. GATA mezunuyum. Tıp doktoruyum ve halen hekimliğe aktif olarak devam etmekteyim.

Yazılanları okuduğumda gördüm ki; çok fazla bilgi eksikliği ve kavram kargaşası var. Çocuklarda polen, arı sütü ve balık yağı kullanılırsa; hem zihinsel hem de bedensel gelişimleri desteklenmiş olur. Ben burada balık yağından bahsedeceğim izninizle.

Konuya geçmeden önce de böyle bir iletişim ve bilgilenme sitesi kurdukları için, site sahiplerini tebrik ederim.

 

Öncelikle tıp fakültelerimizde besin tamamlayıcılarıyla ilgili bir ders okutulmadığından, türkiyedeki doktorların %95 i doçent - profesör de olsa balık yağı, polen, arı sütü gibi ek besin maddelerini ve kullanım alanlarını bilmemektedirler. İşin kötü tarafı bilmediklerini de bilmemektedirler.

Geri kalan %5 ise bilir ama onlar da nerelerde kullanıldığını ve kullanım dozlarını bilmezler.

Meslektaşlarımın bu tür ürünlere olumsuz tepkilerinin altında sadece bilgi eksiklikleri değil, aynı zamanda bu sektörün çoğunlukla tıpta ŞARLATAN dediğimiz, insanların sağlığını paraya dönüştürenlerin varlığı da yatar. O yüzden bir hekime balık yağını sorduğunuzda, “Bırak bu saçmalıkları, sen doğru beslenmeye bak” cümlesini duyarsanız şaşırmayın !

 

Balık yağı doğumdan ölüme kadar herkesin düzenli ve devamlı kullanmak zorunda olduğu, en önemli ek besin maddesidir.

Türkiyedeki meslektaşlarım bilmese de, dünya da en çok bilinen ve üzerinde en fazla tıbbi çalışma yapılmış maddedir üstelik.

 

Tıbbi olarak 4 tane özelliği vardır balık yağının.

1-Antiinflamatuar=iltihap giderici

2-Antioksidan=temizleyip yenileyici

3-Antitümöral=kitle engelleyici

4-Antiaterosklerotik=damar sertliğini, daralma ve tıkanıklıklarını önleyici

 

Amerika dan ingiltere ye, avusturalya dan almanya ya kadar herkese, üstelik doktor tavsiyesiyle ve belirlenmiş dozlarda kullandırılmaktadır balık yağı.

 

Japonya da ise balık yağı kullanımında direkt sağlık bakanlığı devrededir. Yeni doğan bebeğe - biz türkiye de, bebek 6 aylık olana kadar anne sütü dışında bir şey vermezken- anne sütüyle birlikte balık yağı da vermektedirler. Üstelik te bizim büyüklere verdiğimiz doz olan 0.9 gram/gün dozunda.

3 ile 5 yaş aralığındaki tüm çocuklarda bizim erişkin dozumuzun 1.5 katı olan 1.5 gram/gün vermektedirler.

50-70 yaş arası kadınlara 2.5gram/gün, erkeklere 2.9 gram/gün

Hamilelerde 2.1 gram/gün

Lohusalarda 2.5 gram/gün kullandırmaktadırlar.

 

Sonuç ne sizce ?

Türkiye de kalpten ölüm oranı %50 iken yani 2 kişiden biri kalpten ölürken; japonlarda bu oran %13 tür !

100 yaş üzeri yaşayan insan sayısı ise 300.000 kişidir !

90 yaşında birisi öldüğünde, “vah vah, genç yaşta, çiçeği burnunda gitti” diyorlar Japonya da.

Bizde ise “Maşallah. Dünyaya kazık çakmış, amma da yaşamış” denmiyor mu?

 

Piyasada çok ucuza satılan, norweç, alaska kökenli olduğu söylenen balık yağları var. Bunların bir çoğunun prospektüslerini kontrol ettim. Hiçbirisinde hangi cins balıklardan elde edildiği yazılmamakta.

Bu kadar ucuz olmaları ise düşündürücü !

 

Benim ailemde ve kendimde kullandığım balık yağı, 150 ülkede denetlenmiş ve satılan, somon, sardalye ve uskumru gibi soğuk deniz balıklarından elde edilmekte.

Üretimiyle ilgili çalıştıkları danışman hekimleri ise, tıp tarihinde “balık yağının babası” diye bilinen, ilk defa eskimo çalışmalarını yapan, grönland eskimolarının kalp krizi geçirmediklerini ve sürekli somonla beslendiklerini bulan, 300 den fazla tıbbi çalışması olan prof.dr.john dyerberg.

Fiyatı da 60 lık kapsülü 75 tl.

Reklamını yapmamak için marka vermeyeceğim. Arayıp ilgilenenlere bizzat bildiririm dilerlerse.

 

200-250 adet olup 30-40-50 ye alınabilen, üstelikte norweç ten alaska dan geldiği söylenen balık yağları gerçek olabilir mi sizce?

Ve kaç ülkede denetlenip satılmakta bir araştırın isterseniz.

Sağlığımız bu kadar ucuz olmamalı değil mi?

 

Sen balığı norweç te yakala, fabrikasını kur. Yağını çıkar. Ambalaj yap. Ordaki çalışanlarının maaşını ver. vergisini öde. Türkiye ye gönder. Türkiye de dağıtıcı firmanın karını ver. Eczanalere mal fazlası bırak. Eczanenin karını ver. Dağıtımda kullandığın representlerin parasını ver. Ve 200 tane balık yağını 70 tl ye sat.

Bu mümkün mü ?.

 

Birkaç ihtimalden biri bunların bir kısmının balık yağını, çok ucuza mal edilen, sağlık açısından zararlı olan balina gibi büyük balıkların karaciğerlerinden üretip ucuza getirdikleri ve bizim gibi ülkelerde de sattıkları.

 

Devletimiz bununla ilgilenip denetlemeli ve bizlerin sağlığını korumalı diye düşünüyorum. Ama altın çilek gibi safsataların bile hüküm sürebildiği ülkemizde umarım bu denetim hızla gerçekleşir.

 

Sizler gibi bu tür kaliteli sitelere üye olup bloglarda konuyu sorgulayan arkadaşlarımızın da, ucuz diye böyle balık yağlarını almamaları gerekir.

 

Bir meslektaşım “haftada 2 kez balık tüketen kişinin balık yağı kullanmasına gerek yok” demiş.

Peki bu meslektaşım, türkiyedeki balıkların sıcak deniz balığı olduğunu, aktif omega 3 olan EPA DHA nın içlerinde yok denecek kadar az bulunduğunu ve bir kişinin alması gereken günlük doz olan 1 gramı alabilmesi için her gün 17 kilo hamsi yemesi gerektiğini biliyor mu acaba?

 

Besin tamamlayıcıları ve kullanımlarıyla ilgili doğru bilgi edinmek isteyenler youtube daki seminerimi izledikten sonra, direkt beni arayabilirler.

İstanbul da olanlarınız ise, seminerime randevu almak kaydıyla misafirim olarak katılabilirler.

 

Umarım yazdıklarım biraz olsun sizleri aydınlatmıştır.

Ben bir hekim olarak, bu yazıyı yazmakla vicdani sorumluluğumu yerine getirmiş oluyorum.

 

Selam ve saygılarımla

Dr.Serdar Hakan ÇİFTÇİ

0532 3462699

 

SEMİNER LİNKİM

http://www.youtube.com/watch?v=4gzX8Dsx7Fg

 

Bana mailim vasıtasıyla da ulaşabilirsiniz ama lütfen sorunuzla, kendinizle ilgili ve iletişim bilgilerinizi belirtiniz.

doktor@serdarhakanciftci.com

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.