Düşmeyen ateş

burcumiray soruyor: 10

Kızım Pazar günüden beri sürekli ateşleniyor 38-39 derecelerde fitil atıyorum, birkaç saat iniyor sonra yine yükseliyor. Doktorumuz kan ve idrar tahlili istedi hepsi temiz çıktı, boğazda kulakta ciğerde birşey yok, soğuk algınlığı olabilir diye peditus verdi gönderdi. Soğuk algınlığı bu denli ateş yaparmı? Bir de işin enterasan kısmı belden aşağısı buz gibi, üst taraf yanıyor. Aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.


26 Cevap


ketrin

benım kızımda 2 ayda bır tekraralayan boğaz enfeksıyonu olur ve bu 38-39 derece ates her seferınde yapar, 3-4 gün arası surer. ama bizim boğazımız kızarır yaralar olur beyaz beyaz... sızın yapılması, bakılması gereken hersey bakılmış. yemesi nasıl yanı belkide baktırdıgınız gun boğazı ıyıdı sonra kotulestı.. bizim bir seferde öyle olmuştu. tekrar boğazına baktır bence.peditus mideyi bozar, pedifen calpol dönüşümlü ver yada pedifen paranoks... çok geçmiş olsun bıdığa


burcumiray

Çok teşekkürler Ketrin, yemesi zaten hep problemli olduğundan kıyaslama yapamıyorum. Sadece normalde çok sevdiği suyu şimdi içmiyor o dikkatimi çekti. Calpol yerine İbufen kullanıyorum. Pedifen'i deneyeyim zaten Peditus' u vermedim henüz. 


ketrin

ya bence suyuda ıcemıyor ıse yutkunmada sıkıntı cekıyorsa bogazda vardır bısey... yemesı nasıl derken bızde senle aynı durumdayız az cok bılıyorsun zaten. sormak ıstedıgım yutarken sıkıntısı varmıydı? ama var gobo dedıgıne gore. bence tekrar gösterın bır doktora.


ilknurk

bizimde aynı şey olmuştu dr dan sonra boğazı kötüleşmişti düşmeyen ateşten sonra tekrar gittiğimizde öğrenmiştik. kontrole gidin bence...


bcos

yanlız ibufen ile pedifen'in etken maddesi aynı değil mi?... dönüşümlü kullanmaktaki mantık 3 saat arayla bir ibuprofen bir parasetamol kullanmak diye biliyorum (kısa aralıklarla aynı etken madde olmasın diye) aynı etken maddeli iki şurubu arka arkaya kullanmak olmaz diye düşünüyorum.. ama tabi sağlıkçı değilim, uzman arkadaşlar belki daha iyi bilgi verirler...



ketrin

doğru biliyorusunzu bcos78 oyle olması gerekır. bende zaten pedifen-calpol yada pedifen-paranoks dönüşümlü dedim. aynı etken madde ise 6 saat arayla kullanılabılır.ben sadece peditus yerine pedifen önerdim. peditus mıdede hassasıyetı artttır beslenmesı daha da gerıler.


opposition

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/400602.asp

dr unuza şunu bir danışsanıza.

Benim çocukluğumda henüz tanımlanamamıştı, çok çekmiştim bundan.


yie

bcos78 +1. ibufen ve pedifen aynı etken maddeye sahip farklı markalar..dönüşümlü kullanılması arka arkaya sadece ibufen kullanılması ile aynıdır. bu arada ibuprofen böbreklerde, paracetamol de karaciğerde metabolize olduğu için bu organları fazla yormamak adına dönüşümlü kullanılıyor diye biliyorum..

geçmiş olsun, başka bir doktora daha danışsanız?


meralp19

kulakta ve boğazda kızarıklık oluncada ateş olyo bizde öyle olmuştu antbytk kullndk ateş düşürücüleride dönüşmlü olarak verydk ateş yüksek olursa fitil verin  demişti doktr ilk önce boğazna falan bakıp bşy yok demişlerdi ama sağolsn sağlık ocağındaki doktr kulağında baktı o anldı ateşin kulaktn kaynaklandğnı


fleez

iyi ama zaten kulakta ya da boğazda enfeksiyon olsaydı kan değerleri yüksek çıkardı. wbc yüksek değilse ciddi bir enfeksiyon yok diye biliyorum( aylardır hastanelerdeyiz, ateşten çok çektiğim için yazıyorum) ama ateş günlerdir düşmüyorsa bence başka bir yerde gene bir kan sayımı yaptırın bazen sonuçlar farklı çıkabiliyor, bunu da tecrübeledik, doktor falan değilim sakın yanlış anlaşılmasın ama iki gün çnce bitti gene antibiyotik, ateşi bana sorun yani aylardır perişanız



Cevaplamak için Üye ol