Hangi kg. aralığındaki oto koltuğunu almalı?

03/09/2010 12:45:00
wassiye 8,5Y soruyor:

Merhaba,

Kızım 13,5 kg. ve ilk kez otomobil koltuğu alacağız. 15-36 kg. aralığındaki koltuklardan almak gerekiyor herhalde ama, kızımın 15 kg.'a erişmesi de bir yılı bulabilir. 15 kg.'ın altındaki çocuğun bu aralıktaki otomobil koltuğuna oturmasının ciddi bir sakıncası var mıdır ki? Yani koltuğun üstüne yerleştirilecek minik bir minderle kızımın boyunu bir miktar yükseltsem sorun çözülmez mi?

Kadın kadına
gündemi
konuş

03/09/2010 18:37:00

9-18 koltuklar cok uzun sure kullaniliyor (5 yasinda kullanan kisiler taniyorum, rhatligi sebebi ile cocuklar diger koltuga gecmek istemiyorlar), cocugunuzun boy ve kilo sinirinin ustundeki koltuklari kullanmak emniyet acisindan uygun degil. buyuk koltuklarda alt kemerin pelvis bolgesine ust kemerin de omuz hizzasinda olmasi gerekiyor. bunun icin de cocugunuzun boyunun en az 95-100 cm civarinda olmasi gerekiyor. 2,5 yasindaki yegenimin ikisinden de var ve ikisinin de boy ve kilo sinirlarina uymasina ragmen kucuk boy olaninda daha rahat ediyor.

umarim koltuga alistirmak da zorluk cekmezsiniz 2,5 yasinda ilk defa kullanacaksa koltukta bagli kalmak istemeyebilir. 10 aylik kizimi koltukta tutabilmek icin binbir numara deniyorum ama ne yapiyorum ediyorum asla kucaga almiyorum. arabadan indigimde yorgunluktan oluyor oluyorum :)

araba koltugunu cok cok onemli olduguna inaniyorum. gecenlerde bu yeni gelen kanunla ilgili bir haber okudum. araba koltuksuz seyahatin yasak oldugu ulkelerde kazarlda cocuk olum orani %3 iken yasak olmayan ulkelerde %46 imis. Allah hepimizin cocuklarini korusun ama emniyeti de elden birakmamak lazim 

kolay gelsin :)

03/11/2010 22:48:00

http://www.youtube.com/watch?v=rBzzs1FCtLc

Bir de buna bak istersen:)
Yeni çıkmış,arkadaşım almış çok memnun...Biraz pahalı ama 12 yaşa kadar kullanım diyor..Videoda özellikleri çok güzel gösterilmiş.Tek tuşla büyütülmesi benim çok hoşuma gitti...
Biz Bebe Confort almıştık.Biraz yüksek geliyor şimdi,oturmak istemiyor...Bacaklarının arasından geçen emniyet kemerinden hoşlanmıyor.Haklı bence de:) Kemersiz oturuyor ama böyle de ne kıymeti var...
Bu model bu nedenle çok hoşuma gitti.Arabanın kendi kemerini kullanıyorsun.Hani kıysam alacağım...:)Gözüm kaldı:)
Sevgiler..

02/25/2011 13:00:00

Merhaba,

5 yaşındaki oğlum için Faugen Explorer modelini aldım. Internetten yada firmadan sipariş verilebilir. Su aralar kampanyalar mevcut. Avrupada üretiliyor ce ADAC sertifikaları var, çok memnun kaldık. 400-500 TL lik ürünler cidden oto koltuğu için çok pahalı. O zaman 180 TL ye aldık sanırım. İstenirse arka tarafı çıkartılıp sadece yükseltici olarakta kullanılıyor. Biraz büyüsün o şekilde kullanacağız. Üzerine kendi kemeri var oda güzel.

Herkese iyi günler diliyorum:)

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.