Genız akıntısı neden olur? nasıl gecer?

11/26/2012 12:46:00
ezgi_mertbora 4,5Y soruyor:

Merhaba, 13 aylık oglumda gecen hafta pazartesı gunu hafıf burun akıntısı ve oksuruk yasadık. Ikı gun ustuste soguk havada bırer saat kaldı. soguk ava solumasına bagladık . Bıtkısel tedavıler, ıhlamur, bal- zencefıl karısımları, serum fızyolojık kullanarak bır gunde gectı. Salı gunu hıcbırsey kalmamıstı. Ancak carsamba gunu genız akıntısı basgosterdı. Halen de devam edıyor. Hergun serum fızyolojık kullandık ama fayda goremedık. Gun ıcınde hersey normal. Keyfı, iştahı yerınde. Burun akıntısı, hapsırık, oksuruk baska hıcbır belırtı yok. Sadece emerken farkedılıyor. Hafıf horultu var. Bıldıgınız horlama sesı gıbı cıkıyor. Hırıltı degıl yanı. Cıgerlerde bısey yok. Yenı bır gıda denetmedık ıkı haftadır. Battanıyeler bır yıldır kullandıgımız battanıyeler. Nem dersenız, ev kalorıferlı ama nem sevıyesı normal gozukuyor. Zaten gece camlar hep bugulu.  Su buharı makınası kullanmıyoruz. Pek sempatıyle bakmadık o aletlere. Ben cıkamadım ısın ıcınden. En kafamı kurcalayan kısmı da sadece emerken kendını hıssettırmesi. Fıkırlernızı almak istedım. Sımdıden tesekkurler herkese.  

Kadın kadına
gündemi
konuş

11/26/2012 15:38:00

bahsettiğiniz sorunun aynısını şuanda ben de 17 aylık olan kızımda yaşıyorum..önceleri hafif burun akıntısı vardı akıntı kesildi şimdi emerken ve uykuya dalarken horlama gibi ses geliyor ve 10 gündür geçmedi, ses dışında hiçbir sıkıntısı yok keyfi yerinde..anlamadım ben de ne olduğunu..sanki balgam var gibi ama 10 gündür devam edermi bu durum?  ses başlayınca dr.sordum burnunu serum fizyolojikle temizleyin dedi yapıyroz ama aynı, bu haftasonu dr.götürücem..

11/26/2012 16:05:00

arkadaşlar ağız kokusu da oluyormu? benim kızımda da bebekliğinden beri zaman zaman oluyor geniz akıntısı ağzı kokmaya başlayınca anlıyorum nasonex sprey kullanıyorum ağız kokusu hemen kesiliyor bebekken dr biraz büyüsün sizi k.b.b a yönlendiririm dedi bir kaç gündür soğuk algınlığı vardı burnu akıyordu yine ağız kokusu oluştu o spreyden kullandım bugün kesildi ya geniz eti yada geniz eti iltihabı olablir dedi dr

11/26/2012 16:46:00

Seres Bızde agız kokusu yok. Hcr -26 doktoraun gorusunu benımlede paylaşırsanız sevınırım. Bız bekleme donemındeyız su an ızleyelım dedık. Cok garıp sadece emerken olması ve elık eden hıcbirsey olmaması.

11/26/2012 20:59:00

Acaba sinüzit mi? Eğer sinüsleri doluyorsa geniz akıntısı olabilir. Emerken aldığı pozisyon da belki bunu etkiliyordur. Farklı pozisyonlarda emzirince de aynı ses var mı?

11/27/2012 08:54:00

Neretva sınusler 2,5 - 3 yasında gelısmeye baslarmıs. Dogustan ıkı tıp sınus varmıs ama fılmlerde bıle gorulemeyecek kadar kucukmus su anda. Normalde 8 odacık oluyor. Sınuzıt ıhtımalı yok yanı bu yasta. Emme pozısyonunu degıstırdım ama pek hoslanmadı bu durumdan. :) dolayısıyla pek anayamadım. Ama aynı gıbı. Deneyecegım tekrar ama oyle ya da boyle bır akıntı var:(

11/27/2012 09:06:00

boğazlarında sorun varsa bademcikler koku yapıyor.ben ağız kokusundan dolayı diş doktoruna gitmiştim bademciklerimden kaynaklıymış.o geçince ağız kokumda gitmişti.

11/27/2012 22:35:00

geniz akıntısı için yapılabileceklerden biri de hafif yokuşta olacak şekilde yatırmak yani yastıkla değil de yatağın altına destekle...

03/08/2013 09:12:00

Yarim ayvayi dogra kaynat suyunu icir. Butun balgami ve geniz akintisina bire bir. Benim oglum cok hastaydi anneannesi hergun yarim ayva kaynatip icirerek iyilestirdi. 

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.