bel sırt ağrısı doğumdan 3 ay sonra

01/08/2011 20:06:00
edabul 5,5Y soruyor:

Sabah yataktan kalkamıyor gece ağrıdan uyanıyorum. Epidural normal doğum yaptım. Emzirirken de arkamı destekliyorum aslında. Bebiş 6 kilo ve kuca seviyor ondan mı bilemedim?

Kadın kadına
gündemi
konuş

<12>
01/09/2011 21:02:00

Doğumdan  28 ay sonra... bel ve sırt ağrısı devam ediyor :((

Ağrıların şiddeti azalıyor tabii ilk birkaç ayda daha yoğun olan ağrılar zamanla azalıyor ama benim bel boyun ve özellikle sırt ağrılarım tamamen geçmedi.

Galiba gece boyunca deliksiz uyumaya başlamadan geçmeyecek. Bir de kucağa almaların azalması lazım sanırım, yani zaman lazım...

Size de kolay gelsin :)

01/30/2011 13:54:00

doğumdan sonra yoğun bel ve sırt ağrıları yaşadım. sürekli kucakladığım için sanmıştım. artık kucaklayamaz hale gelince doktora gittim. film çekildi belinde düzleşme var dedi.anne sütü verdiğim için ilaç veremedi. sadece masaj önerdi ve yüzme.
birkaç ay sonra yataktan kalkamaz hale geldim.ayakta birkaç dakika durmak bile canımı acıtıyordu. başka bir doktora gittim. film çekmedi.sadece kan tahlili istedi.sonuçta romatizma çıktı. önce iki iğne sonrasında ilaç kullandım. 1 ay sonra da pilatese başladım. şimdi iyiyim çok şükür.
mutlaka kan tahlili yaptırın derim. ben çok şaşırdım. romatizma ne alaka dedim.ama saç dökülmesinden, depresyona kadar pek çok belirtisi varmış aslında.

01/30/2011 15:51:00

Ben de bu sıkıntıları yaşadım. Romatizmanın bir sebep olabileceği doğru ama epidural yaptıran çok kişinin de aynı sorunlardan muzdarip olduğunu biliyorum. Eğer bir hastalık söz konusu değilse ağrılar zamanla azalıyor ama ben hala zorlanmalar yaşıyorum.

01/30/2011 20:40:00

Epiduralden olabilir çok kişiden duydum, ama bu aralar iyiyim şükür. gece sanırım sırtım açık kalıyor belik de o dönem kucak ve gece çok uyanmanın verdiği bişey olabilir, ihmal edip dr. a da gitmedim

05/30/2011 08:47:00

Bende epidural sezaryan olmuştum ve doğumdan sonra 5-6 ay kadar bel ağrısı çektim.Ama sonra geçiyor.En azından benimki öyle oldu.. Epiduralin bel ağrısı yaptığını okumuştum.

05/30/2011 09:45:00

normal doğum yaptım epiduralde almadım.Ama sabah yattığım yerden kalkmak tam işkence resmen bel ve sırtım tutulmus oluyor.Gün içerisinde sıkıntım yok , emzirirkende yok ama ne zaman gece uyusam sabaha uyanmak zulum.

05/30/2011 11:19:00

Ani kilo değişiminden demişlerdi bana da. 2-3 aylıkken tavan yapıp birkaç ay devam etti, sonra geçti. Bir de enteresan bir şekilde ilk 2 ay koltukta yattım kızımın yanında, sonra kendi yatağıma geçtim, sorunlar o zaman başladı. Sonra giderek azaldı, şimdi çok nadiren oluyor, birkaç gün sürüp geçiyor.

08/12/2011 14:19:00

Benden de 1 aydır bel ve sırt agrıları var.Bir gece agrıdan duramadım.Acile gittik iğne yaptılar işte kas gevşeticiyle kendime geldim.Ama geçmek bilmemei beni çok üzüyor.yatmak kalmak işkence haline geldi artık. Buna çözüm bulanlar yazsın ben artık fizik tedaviye gitmeyi düşünüyorum.Bu arada spinal anesteziyle sezaryan oldum.bebeğim 2 aylık oldu.

08/26/2011 13:16:00

BENİMDE İLK 2 AY BİŞEYCİĞİM YOKTU.3.AYA BAŞLADI AĞRILARIM.ŞU AN FİZİK GÖRÜYORUM AMA İŞE YARAMIYOR.BENCE TAMAMİYLE BEBEKLE ALAKALI.SÜREKLİ KUCAKTA OĞLUM.OTUR KALK EĞİL.MAHVOLDUK VALLAHA:-(((


RESMEN KİTLENİYO SABAHLARI BELİM.GÜN İÇİNDE AÇILIYO GİBİ AMA YİNE DE KÖTÜ:-((

VAR MI ÇARESİNİ BİLEN????

09/03/2011 01:17:00

Ağrısız bir beden ve sağlıklı bir yaşam için "Akaponto Masaj" ciddi bir masaj hizmeti veren kuruluştur. İstanbul geneline hizmet verilmekte, hizmetlerimiz içerisinde, Medikal masaj, Lenf Drenaj (zayıflama) masajı, Anti-Selülit masajı, Volkanik Taş Masajı, refleksoloji ve birçok masaj türkleri sunulmaktadır. Bu masaj türleri ile Migren, Sırt-boyun ağrıları, Alt ıslatmas sorunu, Aşırı kilo problemi ve daha birçok hayatı çekilmez kılan hastalıktan kurtulabilme olanağı sağlamakla tamamen sağlıklı bir bedene kavuşabilme hayalini gerçekleştirmektedir. Çalışmalarımız Tıbbi tedavi olarak algılanmamalı tedaviye yardımcı Alternatif Tıp olarak algılanmalıdır. Daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir bilgilenebilir öğrenmek istediğiniz konular hakkında daha detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Sağlık küçümsenmeyecek kadar ciddi ve tamamen elden gitmeden tedbir alınması gereken bir kavramdır. Bazı rahatsızlıklar küçük görünse de daha ciddi bir hastalığın habercisi olabilir.Masaj, bilgi eksikliğinden dolayı önemsenmeyen ve ne yazık ki ülkemizde bir oyun, zevk veya eğlence olarak tanımlanmaktadır, halbuki günümüz tecrübeleri göstermiştir modern tıbbın ilaçlarla çözüm bulamadığı bazı felçli hastaların iyileşmesine bile sebep olmuştur. Her gün onlarca hastaya masajın faydalarını, etkisini ve gücünü anlatıyor bilgilendiriyoruz. Bir çok hastalığa yıllarca kullandınız ilaç son vermemiş sadece ağrıları dindirmiştir, masaj hastalığınızın durmuna göre 8 ila 15 seansta çözüm sağlayabilmektedir, faydasını 2 seanstan sonra vucudunuz fark edececektir. Detaylı bilgi: http://www.akaponto.com

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.