yabancı bakıcı ne iş yapıyor, fiyat nedir?

07/28/2011 13:48:00
dileksen 3,5Y 12A soruyor:

merhaba,
evde türkmenistanlı bir yardımcımız var,
sabahtan evi süpürüyor, siliyor, mutfağı toparlıyor, öğleden sonra oğlumun bakımına yardım ediyor amagenelde oğlumla ben ilgileniyorum, altını değiştiriyorum, yıkıyorum bakıcı yıkamama yardım ediyor, genelde ben giydiriyorum, altın ben temizliyorum, yemeğini ben hazırlıyorum, bazen ben yediriyorum, bazen bakıcı yediriyor,
ben b işler için ona 500 dolar ve de haftada 25 tl izin ücreti ödüyorum ki bu izin ücreti nedir anlamadım, saçma geldi:)) fakat bence iş bilmesi ve tecrübesine bakılırsa ederi 300-350 dolar:((
öyle süper ev işi yapamıyor,bebeğin yemeğini falan da yapamıyor... acaba bana mı böylesi denk geldi, bilemiyorum..

sizin yabancı ya da yatılı bakıcılarınız ne işler yapıyorlar ve ne kadar ödüyorsunuz?
detay ve fiyat yazarsanız,karşılaştırma yapabilelim...


Bulaşık Makinesi Deterjanı (Toz) - Göz alıcı bulaşıklar ve tertemiz biberonlar için.Ürün İçeriği: %5-%15 Nanyonik yüzey aktif madde, koruyucu,...

Fiyat:
37,90 TL

Benzer Sorular


<1234>
07/28/2011 14:27:00

Türkmenler bildiğim kadarıyla bu konuda en paragözleri. Arkadaşım 4 Türkmen bakıcıdan sonra Gürcü bakıcıya geçti, şimdi çok memnun. Evin bütün işi+2 çocuğun bakımı için 600 USD ödüyor onlar. Çocuğun biri yarım gün kreşe gidiyor. Türkmen bakıcıyı da 500 USD ödüyorlardı. Haftalık 20 TL de izin parası.

07/28/2011 19:41:00

bızde de 1,5 aydır ğürcü yardımcı var. hem ev ışlerı hem de bebekle ılğılenıyor. bebeğın yemeklerını ğenelde ben hazırlıyorum. besleme ışını ğenelde ben, bazen o, bazen ıkımız (bırımız yedırırken dığerı soytarıyor) yapıyoruz. bunun dışında bebeğın altını değıştırıyor, bazen ben bazen o uyutuyor. her türlü ev ışını yapıyor. bızım yemeklerı bılmedığınden şımdılık yağpamıyor ama öğrenıyor. bebekle oynuyor, ğezdırıyor vb. aslında benım o sırada neye ıhtıyacım varsa onu yapıyor.
ayda 500dolar ve her hafta ıçın 20tl ızın parası verıyoruz.

07/28/2011 20:44:00

Oğlunuz henüz çok küçük; bebeğiniz büyüdükçe bakıcının oğülunuzun bakımına ilişkin yardımı artacaktır.

 Bence sorun "bakıcı" teriminden kaynaklanıyor. Eğer oğlunuza "bakıcı" değil de, kendinize "yardımcı" tuttuğunuzu düşünürseniz ve iş tanımını ona göre yaparsanız daha rahat edersiniz.

Eğer yardımcınız tecrübesizse, bunu lehinize de çevirebilirsiniz. Fazla tecrübeli olanların bir temizlik anlayışı ve düzeni oluyor; bu düzeni değiştirmek de çok zor oluyor. Biraz vakit alacaktır ama sizin evinize uygun düzeni, bir öğretmen gibi yardımcınıza öğretirseniz ileride çok rahat edersiniz.

Bence asıl önemli olan yardımcınızla kişisel olarak anlaşıp, anlaşamıyor oluşunuzdur. Eğer kişi olarak kendisinden hoşlanıyor ve bir ev arkadaşı olarak da kendisini eğlenceli buluyorsanız, her zorluğun üstesinden gelirsiniz. Ama kendinizi yardımcınıza "katlanıyor" gibi hissediyorsanız, boşuna şansınızı zorlamayın; bebeğiniz yardımcınıza iyice alışmadan başka biri ile şansınızı deneyin.

07/29/2011 08:26:00

GURCU VE TURK BAKICIMIZ VAR.GURCU KONUSUNDA 30 IZIN PARASI VE 600 USD.IKIZ OLUNCA SBH 7-AKSAM 22 CALISIYOR. TAVSIYEM SIMARTIP BASINIZA CIKARTMAYIN. GOREV TANIMI NET OLSUN. TATILE GITTI GELMEK BILMIYOR BIZIMKI AMA SU AN ELIM MUHTAC. BAZEN GERCEKTEN BEN YARDMCI GİBİ HİSSEDİYORDUM. KİMSEYE GEREKTGNDEN DAHA İYİ DAVRANMAYIN.TURK BAKICIM HIRSIZ CIKTI.GURCU TURKCE BİLMEYİNCE 9AYDAN SONRA BAKICI OLARAK YETERSİZ KALIYOR.TLFDAN YAZINCA BUYUK HARF OLDU AFFEDİN!:)

07/31/2011 20:07:00

Türkmenistanlı bakıcımız yine sorun çıkardı. Eşi pazar günleri izin kullanacakmış, o da aynı gün izin kullanmak istedi. Oysaki anlaşmamız haftiçi izin kullanması yönündeydi. İkinci kez işi bırakıyorum dedi ve gitti. Keşke ilk gidişinden sonra tekrar geriye almasaydım. Resmen bakıcının kocası bizim evi de yönetti. o yüzden siz siz olun, bizim gibimüsamalı davranmayın, kurallarınızı kesin ve net koyun ve de taviz vermeyin. en azından baştan gider.:)))

08/01/2011 08:59:00

zaten bence dul bırısını bulmak lazım. kocalar sorun olur kanaatındeyım. bır de şöyle bır tavsıyem var: mümkünse türkıyeye ılk kez ğelen, tecrubesız bırını bulun kı herşeyı sızden öğrensın, düzenınıze uysun. türkçeyı de bır şekılde öğrenıyorlar az bıraz. türkıyede ya da en azından sızın oturduğunuz şehırde eşı dostu akrabası olmasın (telefon trafığı ve sen kaça çalışıyosun, ben kaça çalışıyorum muhabbetı olmasın).
yaaanı bakıcının ğözü açılmamış olanı makbul bence...

08/04/2011 19:15:00

benim de yatılı bir gürcü yardımcım var,6.sı bu.hepsi birbirinden beterdi.çocuklara karşı hoyratlardı,onun için çocuklarım gürcülere karşı önyargılılar artık.sanırım şans işi biraz da.ama benim izlenimim kaytarmayı seven ve iş yapıyomuş görüntüsü vermeye çalışan bir millet olduğu yönünde.çocuklar ona gitmiyor,iş yap bari deyince suratı düşüyor.zaten yaptığı da bir şeye benzemiyor.5oo doları kur üstünden 750 milyona sabitlemiştim ben başta,bir de 20 izin parası tabi.yarım gün gelen oyun ablamız ve annem olmasa halimiz harap.yemek yapmıyor,çamaşır bulaşık makineyle zaten.banyoda uzun saatler geçiriyor,çıkınca yüzü ay gibi parlıyor,sanırım maske vs.yapıyor:) gelecek hafta çıkış yapacak vize için.ben de çocukları kreşe vereceğim,paramla sinir ve rezil oluyorum 

08/05/2011 19:16:00

umaturas:))))) hakıkaten bunlar banyoda naapıyo olabılır?? benımkı de aynı. yıkanıcam dıye bır ğırıyor banyoya, arada kapıyı tıklatıp "ıyı mısın" dıye sormak zorunda kalıyorum. aman öldü mü acaba dıye merak edıyorum resmen.

08/10/2011 12:42:00

siz 500 usd a filan iyi bakıcı bulmuşsunuz. benim bulduklarım 600 usd ı bile beğenmedi. bebek bakmak istemedi. öyle böyle ilk başta dil bilmiyor diye istemediğim gürcü bakıcıya döndüm. 600 usd ve 30 lira hafta sonu parası. bu arada bana mı böyle denk geldi anlamadım ama hırsız olamyanına rastlamadım. hele bir türkmen vardı ki aman allah. bir de sarhoş uyuz kocası vardı. bir de iş arayan 20 yaşında kızı. bir sabah kocası çağırdı kızını benim evde bıraktı gitti ve geri gelmiyorum kızı gönderin diye telefon etti. işe başlamama 5 gün kalmıştı! kocası burada olanları sakın almayın derim. hem devamlı sorun çıkarıyorlar hem telefon ellerinden düşmüyor

08/10/2011 20:42:00

:)))))) sanırım banyoya kapanmak kaytarmanın en ispatlanamaz ve geçeerli şekli olduğundandan.6 tane gürcü çalıştı ben de,hepsi de aynı yöntemi uyguladılar,en lazım olduğu zaman yok.bir tanesinde klozet kapağının üstüne domestos dökmüştüm temizlesin diye,söylemeyi unutmuşum.banyodan çıktı ki pantalonunun arası bembeyaz olmuş,demek ki klozetin üstüne tünüyordu:))))) sözün kısası kaytarıkçı,disipline edilemez ve pisler.benimki gitti çocuklar bayram yapıyorlar:))

<1234>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.
nurturia Shop