karnabahar

11/19/2011 07:34:00
gulerfe 5Y soruyor:

karnabahar bebeğe alerji yaparmı?? zaten inek sütü alerjimiz var. dünden beri oğlum sürekli kusuyor. karnabahar havuç patates ve prinçten oluşan çorba haricinde hiç bişeyde yemedi :(

Kadın kadına
gündemi
konuş

Benzer Sorular


11/19/2011 08:48:00

Karnabahar alerjik degildir hatta portakal alerjili bebeklere verilmediginden yerine karnabahar verin denir. Benim oglumda da inek sutu alerjisi var ama sizin alerjinizin boyutu nedir acaba?siz de diyet yapiyor musunuz? Belki sutunuzden yediginiz bir sey etkilemistir?

11/19/2011 12:02:00

İnek sutu alerjisi basligi altinda bahsedilen alerji turu inek sutu proteinine karsi vucudun gosterdigi peynir ve yogurt yenildiginde bebekte olusan reaksiyondur. Yoksa bebekler inek sutu icipte alerji olmamaktadirlar. İnek sutu alerjisi olan bebeklerde bazi donemlerde vucut capraz alerji gelistirebilir.Alerjik besinler basta olmak uzere bir sure uzak durulup sonrasinda kan testi ve deneme yanilma yontemiyle alerjinin derecesi olcumlenebilir. Sut alerjisi minumum 1 maximum 3 yasinda gecmektedir.

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.