Genel anestezi mi lokal mi?

01/25/2012 06:54:00

Merhaba,

Benim Mert oglus bu haftasonu 2. kez idrar yolları enfeksiyonuna yakalaninca sünnet isimiz biraz daha erkene alındı. Zaten bu durum olmasaydı da tam bu aralar yaptiracaktik sünnetini. Hala hastanedeyiz ve buranın cocuk cerrahi enfeksiyon bittikten bikac gün sonra hemen sünnetini yapalım diyor. Ancak icime tam olarak sinmeyen şey doktorun genel anestezi yönündeki ısrarı. Gercekten gerek var mı genel anesteziye bilemiyorum. Genel anestezi ile oğlunu sünnet ettiren anneler kısacak da olsa fikrinizi paylaşırsanız cok sevinirim.

Kadın kadına
gündemi
konuş

<12>
01/25/2012 07:06:00

1yaşında sunnet oldu oglum..ve lokal anestezı ıle yaptırdık..bızım dr.muz ve cevremde yaptıran dıger arkadaslarımııznda doktorları genel anestezıye kesınlıkle gerek olmadıgını söledıler..10dk içersınde bıttı..bişeyde anlamadı kendısı..sakınlestırıcı verdıler bıraz..surekl guluyordu hatta..şimdiden geçmiş olsun... sevgıler...

01/25/2012 07:17:00

Hülya,

Doktorun öyle istemesini gerçekten bilmiyorum nedendir. Peki neden diyor? Veya sen istemiyorum deyince açıklaması ne oluyor?

6 aylık olduğu için Mert sanırım zapdetmesi zor olacağı için öyle önermiş olabilir.

01/25/2012 07:20:00

bende anlam veremedim genel anestezideki ısrarını evet merak ediyorum açıklaması nedir??

01/25/2012 07:24:00

Hülya, Dr Murat Bey ise aklıma geldi. Arda'nın ameliyatını da genel anestezi ile yapmıştı.

O zaman 5,5 aylıktı ama yüzüstü pozisyonda gerçekleşen ve sünnetten daha uzun süren bir operasyondu. Bu nedenle ben sorgulamamıştım bile genel / lokal anestezi diye. Bilemedim yine :(

 

01/25/2012 07:42:00oğluşum 4 aylıktı sünnet olduğunda lokal anestezi yapıldı.Çıktığında korktuğu için ağlıyordu sadece hiç bişey hissetmemişti. 1 saat sonrada eski neşesine kavuştu . sünnet yeri de 2 günde iyileşti. Bizim sünnetimizi ürolog yaptı.

sünnet videosunu izlediğimizde bir kişi başını iki kişi kol va bacaklarını tutuyordu. 01/25/2012 07:48:00

BÜYÜK Bİ İHİTMALLE KORKUP HAREKET EDECEGİ İÇİN GENEL ANESTEZİ DEMİŞTİR.BASKA BİR NEDENİ OLDUGUNU DÜSÜNMÜYORUM AMA SİZ LOKAL İSTEDİGİNİZİ BİLDİRİN BENCE BİDE AMELİYATHANE ORTAMINDA YAPILACAKSA LOKAL OLUNCA TUTACAK KİŞİ LAZIM AMELİYATHANEYE SOKMAZLAR KİMSEYİ O YÜZDEN GENEL YAPMAK İSTEMİŞTİR.

01/25/2012 07:51:00

Bizde 2 aylıkken lokal ile sünnet olduk.Doktorumuz 3 aylıktan itibaren genel anestezi ile yapılır demişti.Bü nedenle acele edip 2 aylıkken yaptırmıştık.

01/25/2012 07:55:00

5 aylıkken genel anestezi ile olduk. O aylarda artık hareketlendiği için bebekler genel anesteziyi tercih etmişti doktor. 

01/25/2012 12:13:00

Ben doktora genel istemiyorum demedim de neden lokal değil de kesin genel anestezi diyorsunuz dedim. Ben kendi cocuğumu bile genel anesteziyle yaptım dedi. Kesinlikle yapmama getirdi lafı. Uzun uzun da bir açıklama yapmadı.

Burcak, Murat bey evet.

Bi arkadasım genel anestezinin ac bırakma sürecinde cok sıkıntı yasamıştı. Ameliyathanede bekletmisler, uyanma kısmında da epey ağlamış oğlu. Lokali en cok bu nedenle istiyordum ben. Dr da dedi ki ben lokal anestezi ile olsa bile ac yapılmasından yanayım. O an ağlarken ciğerlerine birsey kaçmama garantisini hic kimse veremez ve ben o riske girmem dedi.

Yaptıran arkadaşların yazdıklarını okudukça Merti düşünüyorum da kesinlikle rahat durmaz. O kadar kıpır kıpır ki, elini bile tutturmuyor zorla. Yaptıranların doktorlarının hepsi aynı şeyi söylediğine gore bizimkinin de nedeni aynı olabilir. Bir ihtimal bugun taburcu olacağız. Çıkmadan konuşacağız tekrar Murat beyle. Anlaşırsak da gün alicaz sünnet icin.

sarpinannesi cok teşekkürler detaylı yazın icin. Eminim siz de biz de kolaycacik atlatacağız. İlk bizimkiler olamiycak nasılsa sünnet... Bursa'dayim bu arada.

01/25/2012 13:55:00

Hülya o anesteziden uyanma süreci biz de sıkıntılı olmamıştı. Bünyeye göre değişir sanırım.

Sarhoş gibiydi bizim zibidi :) Gözünü açıyor ama açamıyor, geri uyuyor. Ses çıkarmaya çalışıyor ama çıkaramıyordu :) Heyy gidi günler. Çok şükür atlattık o günleri de. (Sünnetten ayrıydı hatırlarsan bizimki)  Hatta her hatırladığımızda hala güleriz.

Ayılırken de 1 saat bir şey vermedik. Çabuk geçiyor emin ol.

Bir de yine eklemek istedim. Kim ne derse desin ben Murta Bey’e güvendim ve güveniyorum.

Önemli olan senin içinin rahat olması.

Sağlıklar dilerim.

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.