Dis gebelik sonucu tupun alinmasi

08/03/2010 05:04:00
sedavesila 7,5Y 4,5Y soruyor:

Cok sevdigim bir arkadasimin dis gebelik gecirdigini anlasildi, hemen ameliyata alindi ve gebeligin gelistigi tupu almal zorunda kaldi doktorlar.


Boyle birsey yasayan var mi? Sadece dis gebelik yasayan ya da? Sonrasinda rahatca hamile kalabildiniz mi? Moraller biraz bozuk, gelecekteki opsiyonlar nedir boyle birsey yasadiktan sonra?

Kadın kadına
gündemi
konuş

08/03/2010 06:29:00

İlk gebeliğim dış gebelikti. Son anda tesadüfen, rutin bir erken regl kanaması zannedip, öylesine bir kontrole gitmiştim. Doktor dış gebelik geçirdiğimi, karın içi kanamamın başladığını ve acilen ameliyata alınmam gerektiğini söylediğinde tam bir şok yaşadım! Gebeliğin sol tüpümde son bulduğunu, gerek olmadıkça tüpü almayıp, kazıyıp parçayı alacaklarını söyledi. Ameliyattan sonra görüştüğümüzde tüpü almadıklarını söyledi. Ben de dış gebelik olayını ilk kez duyduğumdan E KESİN TEDAVİ İÇİN ALSAYDINIZ KEŞKE TÜPÜ dedim. Doktor da buna gerek duymadıklarını ama, alınsaydı hamile kalma olayımın sadece sağ tüpe bağlı olacağı için biraz zor olacağını söyledi. Ancak bu oran %25 etkiler olumsuz olarak dedi. Ve ben çok kısa süre sonra hamile kaldım. Büyütülecek bir sorun yok ortada arkadaşına söyleyebilirsin. İçi rahat olsun:) Benim şu an 12 aylık bir danam var kucağımda:) Resimlerimizi göster de, moral bozukluğu uçup gitsin arkadaşından. Merak etmesin hiiiçççç bişeycikler olmaz:)))))))

08/03/2010 16:38:00

senin hikayen cok rahatlatti ezgi_duru. doktorlar arkadasimin da tupunu almak istememisler ama cok kanama olmus, durdurcaz diye fazlaca tahrip etmisler. doku cok zedelenince dis gebelik riski cok artarmis, ondan almislar.


bundan once de bir dusuk yapmisti, ondan iyice can sikici oldu...

08/03/2010 18:41:00

Ben dış gebelik geçirmedim fakat 4 yıl önce sol yumurtalığımda 8 cm çapında kist vardı bir türlü küçülmeyince ameliyatla alındı sonrasında doktorum sol yumurtalığımdaki rezervlerin azaldığını ve eğer çocuk düşünüyorsam bir an önce karar verip yapmamı önermişti 3 aylık denemeden sonra oğluşuma hamile kaldım.Kızım ise oğlum 1 yaşındayken süpriz yaptı bize.Şu anda sol yumurtalığım yok denebilir ultrasonda bile görünemiyor sadece sağ yumurtalığımla kızıma hamile kaldım üstelik korunurken.Arkadaşın hiç moralini bozmasın kafasına takmasın yeter;))

08/03/2010 23:08:00

marlasinger, cok rahatlatti soyledigin. konustum arkadasimla, daha iyi hissediyor.


yalniz ona doktor, yumurtaligi biraktik, islevini gormeye devam eder, yumurta uretir, hormon uretir vs. demis. yokolmaz demis. senin durumunu soyledim, sasirdi.

12/11/2010 22:00:00

Sanırım arkadasinı en rahatlatacak cvp benden gelecek:))benim de bir arkadaşımın dış gebelik sonucu tek tüpü alınmıştı.buna rağmen 38 yasında ilk denemede hamile kaldi.şimdi 3 yasında bir oğlu var.sevgiler

12/12/2010 01:54:00

:)) tesekkurler burcu.Dilerim arkadasimin da boyle rahat olur...

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.