Hamilelikte kozmetik alırken nelere dikkat etmeli?

selvinvetalya soruyor: 9

Hamile kalınca, kullandığınız makyaj malzemelerini, cilt bakım ürünlerini değiştirdiniz mi? Parfüm, deodorant kullanıyor musunuz? Şampuan, duş jeli, güneş koruma ürünleri vb tüm kozmetik ürünlerini alırken dikkat edilmesi gereken bir şeyler var mı?


Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla

19 Cevap


selvinvetalya

özlemada i.d. bare minerals artık yok diye biliyorum. galiba farklı markalarda mineralli ürünler var... araştırmak iyi olur.


çok teşekkürler hepinize...


masalmasal

Veee etrafındaki herşeyi zararlı gördüğü için psikopata bağlıyor :)) doğumdan sonra bana olmuştu onedenle biraz rahat olun dedim :)


sevcanvet

masalmasal haklısın yiyecek kısmıyla ilgili olsaydı soru onuda yazardım :)) çok dikkat ettim ben özellikle ilk 3 ay çünkü bir hücre bölünüyor el oluyor öbür hücre bölünüyor kalp oluyor, bir hata herşeyi bozabilir, iyice paranoyak yapcam  hamileleri şimdi, genel kural dikkat et ama o kadarda kafaya takma olmalı :)))


ottobottorobotto

masalmasal'a katılıyorum.Ben çok hassas cildime ve alerjik bünyeme rağmen duş jelimi,şampuanımı değiştirmedim.Yaz kış demeden de her gün yıkandım ama süresini kısalttım.Ama roll-on yerine karbonat kullandım,çokbilmiş sağolsun.Güneş kremi ve çatlaklar için de Bella B'nin ürünlerini kullandım.Parfüm,deodorant zaten normalde de kullanamam.Makyaj malzemesi olarak Youngblood'un kalemini,rimelini ve farını aldım ama pek de kullanmadım.Zaten her şeyden fenalık geliyordu,el kremlerinden bile.Sık sık elimi yüzümü yıkama ihtiyacı hissediyordum.Hele de şimdi yaz geldi.Bilmiyorum sizi de sıkıntılar basmaya başladı mı?selvinvetalya

masalmasal ben de kesin bağlarım psikopata :))) bir de ittir kaktır 1,5 sene uğraştan sonra hamile kalabildiğim için tam "buldumcuk" oldum :))


her gün yıkanma alışkanlığımı ben de devam ettiriyorum. saçlarım daha da yağlandı hamile kalınca, mecburum her gün yıkanmaya. 

bella b ürünlerini duymuştum ama güneş ürünleri de olduğunu bilmiyordum. öğrendiğim iyi oldu.


ayseuze

psikopata bağlayınca rahatlıyorum ben heralde:)evdeki bütün kozmetik ürünlerimi yok ettim:)kendi kıyafetlerimi roxy toz sabunla yıkıyorum.ama bebeğe değer falan diye düşünmemiştim hiç açıkçası:)kokusunu seviyorum ve yumuşacık oluyor.bu arada ablana sipariş vereceksen fresh line ın çok güzel bebek sabunları var, şampuan vesaire kullanmak istemiyorum, şampuanlarıda var ama, annem bizi yıllarca kendi yaptığı sabunla yıkamış geleneği devam ettirmek istiyorum. gözümüz falanda yanmazdı dikkat ederdi gözümüze kaçmamasına.

henüz doğum olmadığı için belki bu kadar titizleniyoruzdur yada doğumdan sonra daha beter oluruz, bilemiyorum ama içim rahat böyle yaşarken:)
ha bu arada çatlaklar için erken mi yazıyorum bilmem ama 33. haftam bitmek üzere, annemin karnı dünya haritası gibi ama bende henüz bi tane bile oluşmadı, benim karnımda dünya gibi şu anda.sadece duştan sonra badem yağını kullanıyorum ve çok memnunum.


selvinvetalya

Ben bu fresh line'ı sevdim simdiden :))

Badem yağı tüylenme yaptı mı bu arada?


ayseuze

tüylenme var ama bu badem yağıyla mı ilgili diye sorduğumda aldığım yanıt erkek bebek taşıyan annelerde normal halinden biraz fazla tüylenme olabileceği oldu.sonradan döküldüğünü söylüyorlar.bende bekliyorum bakalım:)


selvinvetalya

ben de hep badem yağı tüylenme yapıyor diye duydum ama sanırım hormonlar nedeniyle tüyleneceği varsa önünde durulmuyor zaten :))) çok teşekkürler...Cevaplamak için Üye ol