Yer Yatağı

04/27/2010 05:29:00
nurturia soruyor:

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Kadın kadına
gündemi
konuş

Benzer Sorular


<12>
04/27/2010 06:52:00

Ne o kız monteci mi takılıyosun ?
Kışın soğuk olmaz mı be ?

04/27/2010 07:14:00

E artık havalar ısınıyor , park yatagın içindeki kalın yatagı çıkar , bir deneme yap , bakalım nasıl olacak uykular ?

04/27/2010 08:53:00

Yağız'ın kendi odasına ve yatağına alışması da yer yatağı sayesinde oldu, kendisi çıkıp inebildiği için yatağını sevdi, uyanınca kolayca indi, yanımıza geldi.

Büyüyebilen korkuluklu,çekmeceli falan yataklar varya Yağız'ınki ondan, onun yatağını kullandık yerde. Yatağını yerde kullanırken altına iki kat halı sermiştik, Ankara'da olduğumuz ve kış mevsimi olduğu için.

Şimdi de korkuluklar,çekmeceler çıkmış halde, yerden birazcık yüksek olan yatağında yatıyor, ikeadan aldığımız alçak kenar korkuluğu ile kullanıyoruz.


04/27/2010 10:28:00

Başakcım, bariyerle henüz bir problem yaşamadık, bariyerden önce yatağının yanına üstüste iki kalın sünger koyuyorduk,ondan basamak gibi iniyordu, hiç bir zaman da Yağız'ı süngerlerin üzerinde ya da yatağın ters tarafında yakalamadım, yani çok deli yatmıyor. Daha doğrusu o kadar değişiklik yapacağı zaman uyanıp ağlıyor :(

Bariyerin üzerine de yumuşak bi battaniyesini sardım şimdi, çok rahat uyuyor yatağında. Ben bu yatağı ilk haliyle hiç kullanamadım, o koca korkuluklarla mümkün değil yatıramadım Yağız'ı ve küçük beşikten sonra direk yer yatağına geçtik.

Bence Çınarcık da alışır bu haline, ilk zamanlar yatağın yanına biraz yüksekçe bir sünger koy istersen düşme riskine karşı, bakalım geçecek mi bariyeri minik. Zaten yatak çok yüksek değil ki, bikaç inişten sonra, ben atlamayım artık yaavvv der belki:)

 

04/27/2010 10:54:00

Rica ederim, Çınar'a yeni odasında rahat uykular dilerim. Bizden de şirin Çınar'a kocaman bir öpücük.

05/31/2010 17:59:00

merhaba, ben de yeni evimizde poyraz icin yer yatagi yapmayi dusunuyorum ama 11 aylik bebek icin erken mi? sizin bahsettiginiz yatak ve korkuluk sistemlerini gozumde tam canlandiramadim. bildigimiz yatas vb yayli yataklardan alip yere koysam olur mu sizce? ya da daha iyi bir sistem var mi? yanina dusmesin diye sozettiginiz korkuluk, yatak icin satilan birsey mi? yani bir yatagin korkulugunu alip onun yanina mi koydunuz? aklim karisti galiba!   

05/31/2010 18:37:00

merhaba ; burak son gunlerde park yatagına sıgmamaya basladı sıcakların ekısıylede yatagın serın bolgelerıne dogru kayıyor . arada emekleme calısmaları da yapıyor yataga bır yanı degdıgınde sınır oluyor surtuyor uykusu dagılıyor dun gece yer yatagı yaptım ve uyudu . sımdılık gecıcı bır sey ayarladım butun gece cok guzel uyudu bu gece ne durumda olur bılmıyorum. sızlerın bahsettıgı yatak cozumunu bende merak edıyorum resım vs varsa paylasabılırmısınız yada lınk varmı?

05/31/2010 19:08:00

Daha bugün aynı şeyi konuştuk. Antalya'da yer yatağında o kadar rahat uyudu ki. bi de geniş yatak. Yani acaba kaldırsak da normal insan yatağı gibi yer yatağı mı yapsak diye düşünüyorum. Korkulukları çıkarma vaktimiz geldi. Hepten kaldırsam mı diye düşünüyorum. Yanıtları merakla bekliyorum. 

05/31/2010 20:56:00

Kesinlikle öneririm :))) Üçüzler park yatakta yatıyordu. Geçen yaz Şilede köyde yer yatağında geçirdiler. 18 aylıkken İstanbuldaki park yataklarına yatırdık. Bir akşam bir baktım oğlum o park yataktan inip yanıma gelmiş, hemen sabahına yer yatağına geçtim. Sere serpe yatıyorlar. İsteyen istediği zaman kalkıyor. Önceden uyanan ağlıyordu gel beni al diye veya kendi inmeye çalışıyordu, yer yatağında böyle sorun yok. Bazen yatmadan evvel oyuncaklarını götürüyorlar odaya veya sabah gidip salondan alıp gelip oynuyorlar. Bazen üzerinde zıplayıp zıplayıp atlıyorlar :) Üçü birden beni çağırısa ben de aralarına yaıyorum :) Memnunuz yani :)

06/01/2010 07:06:00

benim buyuk kizim hic karyolasi olmadi, evet dogru hep yerde yatti. anneannemdan annemden ceyizimde gelen pamuklu/yun yataklari kullandik. esraea cok guzel anlatmis avantajlarini, hepsini biz de yasadik.

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.