bebeklerimi kendi kendine uyumaya nasıl alıştırırım?

03/23/2012 10:58:00
yesimk 8Y 5Y 5Y soruyor:

biraz geç kaldım sanırım..

bu zamana kadar emerek, ayakta sallayarak, kucakta mırıldanarak uyudular.

 

tv de izlediğim bir pedagogun da bebeğin 6. aydan itibaren bağımsızlaşması, anneden uzaklaşması gerektiğini öğrendim.

yatır kaldır, şşşş pat gibi bizim kültürümüze uymayan yöntemlere pek sıcak bamıyorum.

tecrübleri olan arkadaşlardan tavsiyelerinizi bekliyorum

emzik de kullanıyorlar bu vesile ile bıraktırsam çok mu zorlanırım diye düşünüyorum

Kadın kadına
gündemi
konuş

03/23/2012 12:34:00

acıkcası hangı pedogog acaba 6 aydan ıtıbaren anneden bagımsızlasmalı uzaklasmalı dedı cok merak ettım ve nasıl bır pedagog boyle bır cumle kurar sasırdım cocuk 3 yasına kdr anneye bagımlıdır ou besleyen temızleyen ve uyutan annedır anne dunyanın merkezdır ve yoklugu buyuk bır korku ve kaygıdır neden 6 ayda bebek anneden uzaklasmalı nasıl bır mantık 6 aylık bır bebek yuruyemez emekleyemez konusamaz derdını anlatamaz anne sutuyle beslenır susadım dıyemez acıktım dıyemez agrım var dıyemez dısım cıkıyor cok halsızım ıstahsızım dıyemez ve bunları anlamasını bekledıgı tek ınsan annesıdır ve kokusudr uyku konusunda evet uyku rutını olusturabılırsınız bır uyku egıtımı verebılırsınız aynı saate kaldırıp aynı saatlerde yatırabılırsınız eger aynı odada ayrı yatakta sorunsuz uyuyorlarsa bence uyutabılırsınız emzık konusunda ben cocukların 1.5 yasına kdr oral yanı agız donemı oldugunu emmelerı gerektıgını bu donemın ıyı doyurulması gerektıgını eger erken ve zorlamayla yarım bırakılırsa emme donemı ılerkı donemlerde daha cok sorun yasanacagını okudum bırcokyerde ne zararı varkı emzık emmelerının suan sıze bırakın eger rahat uyuyorlarsa emsınler daha 10 aylıklar benım kıızım 16 aylık emzıkler uyuyor artık sadee gecelerı alıyor gunduz aklında bıle yok 1.5 yasından oncede dusunmuyorum bıraktırmayı

03/23/2012 14:19:00

yanlış ifade etmiş olabilirim.

 

bi kannate varmak için programı baştan aşağı izlemeniz lazım. ben dinlediğim zaman söyledikleri bana çok ters gelmedi. 6 aydan sonra ilk günlere göre demek istedi sanırım.

 ama şunu net bir şekilde söyledi ki bu aylardan sonra çocuklar ağlayarak isteklerini elde etmeyi öğrenirler biz izin verirsek tabi. buna izin vermeden daha erken dönemde çocuk kendi odasında kendi yatağında uyuyabilir uyumalı.

 

şunu demek istediğini düşünüyorum.bebeklerin alışkanlıklarını ebeveynler belirler. biz bu aydan sonra onu kendisi uyuyabilmesine alıştırmalıyız

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.