aktivite önerisi.....?

03/22/2011 09:27:00
nurturia soruyor:

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Aqua Doodle Çizim Arkadaşım Her model ayrı satılmaktadır.

Fiyat:
37,50 TL

Benzer Sorular


<12>
03/22/2011 10:24:00

5 aylık bebeği fazla yorma derim ben :))

03/22/2011 10:32:00

Bence zaten dolu dolu geçiriyorsunuz:) Bir tek dışarı çıkmayı ekleyin bence, havalara aldırış etmeden. Markete giderken sizle gelsin, bir gazete almaya çıkın ufak bir tur atmış olsun, kısacası insan, sokak hayvanı vs, yani hareket gorsun bol bol. Ona da size de iyi gelecektir.

03/22/2011 10:35:00

Daha sakin büyütmüştüm ben Ada'yı... Fazla koşturmalı gibi geldi bu :))) Uzanırdık koltuğa yan yana, ben anlatırdım o dinlerdi, yatardık öyle saatlerce :)) Bir de yazın sallanan koltukta balkon sefalarımız vardı. Kuşları, gökyüzünü falan anlatırdım. Hep konuşur, sohbet ederdik. Aktivite için çok minik gibi gelirdi.03/22/2011 11:46:00

6-12 ay bebekler icin www.akillibebek.com sitesinin onerileri asagidaki gibi:


* Bebeğinizi sık sık kucakların ve ona sevgi dolu sözler söyleyin.

* Evde yaptığınız işlerle ilgili onunla konuşun. Ne yaptığınızı ve neden yaptığınızı anlatın.

* Ninni ve tekerlemeler söyleyin, müzik dinletin. Müzik matematik, dil ve diğer beceriler ile ilgili alanları uyarır.

* Küpleri üst üste dizip devirin. "Alt" ve "üst" kavramlarını anlaması için ona ne yaptığınızı anlatın.

* Bebeğinizi aynanın önünde tutun ve yüzünün bölümlerini ona gösterin.

* Neden sonuç ilişkisini anlatın. Örneğin elektrik düğmesine basılınca ışık açılır veya musluğu açınca su akar gibi. 9-12 aylık olduğunda gözetim altındayken bunları denetin.

* Bebeğinizin başka çocuklarla bir araya gelmesini sağlayın.

* Bir kabın içinde top yuvarlayın.

* Hışırtılı sesler çıkaran objeleri buruşturun, bu tip sesler bebeğinizin hoşuna gidecektir.

* Kutu, tencere, plastik kap gibi malzemelerle oynayın. Küçük objeleri büyüklerin içine yerleştirin, kapaklarını kapatın.

* Dergi ve gazetelerden insan ve obje resimleri gösterin. Böylece resimlerin gerçek objeleri temsil ettiğini ve hepsinin birer adı olduğunu öğrenir.

* Beraber topu ileri geri yuvarlayın.

* Bir objeyi havlu altına saklayarak bulmasını sağlayın. Böylece "altında" kavramını öğretmiş olursunuz.

* Bebeğinize değişik ve yeni yerler gezdirin ve gördüklerinizi anlatın.

* Adını söyleyerek bir objeyi bebeğinize verin ve geri vermesini isteyin.

* En sevdiği oyuncakları saklayıp nerede olduğunu bulmasını isteyin.

* Bebeğinize kağıt ve kalem verip, neler yapabileceğini gösterin.

* Ellerinizi çırpın ve onun taklit etmesini isteyin.

03/22/2011 16:22:00

bu aylarda kendı kendıne oynayabıldığı sürece oynasın derım ben. sen bellı kısa zamanlarda yoğun olarak onunla ılğılensen yeter dıye düşünüyorum. kendı kendılerıne bır oyuncakla oynamak, çekıştırmek, yuvarlanmak, bırşeye ulaşmaya çalışmak, sallamak, ısırmak bence onlar ıçın çok daha eğıtıcı. sıkılıyor dıye üzülme bence. o sıkılırsa zaten bır şekılde bellı eder:))
bır de hazır havalar düzelıyorken parka falan ğıdıp dığer bebeklerı ğöstermek, oturabılıyorsa salıncakta sallamak vb olabılır. market rafları bıle onlar ıçın acayıp ılğınç...

03/22/2011 16:27:00

ayrıca ğelışımı ğerı kalacak dıye endışelenmen çok yersız. sen hıçbırşey yapmasan da o ğelışır merak etme. en önemlı şey sevğı...

03/22/2011 19:27:00

SEni anlıyorum benim ufaklıkta zor gülenlerden..Birde ben çalışıyorum,ama bakıcımızda çok ilgili..Sçluluk duyma sonuçta hersey bebişler için ama seninde kendin ve ailenin diğer bireyleri için yapman gereken şeyler olması onlara zaman ayırmanda zorunluluk
 bende akıllı bebek sitesini takip ediyorum. ayrıca bir kitapta okumuştum bebeğin 5 duyusuna hitap edin diye.Elime ne gecerse koklatıyorum(zencefil,bitter çikolata en çok ilgisini çekiyor..tarçın vanilya kahve...),farklı kumaşlarıda dokunmasına izin veriyorum.İLk kitabım serisinin ilk sözcükler,hayvanlar serilerini aldım resimleri gösteriyorum ilgileniyor.Arada klasik müzik dinletiyorum.Birde hem balonları seviyor,hemde kırtasiyeden baloncuk üflemek için aparat almıştım onada bayılıyor(bende çok severim çocukluğumdan beri sevmeyen çocukta görmedim:)) 
Ekim 2010 anneleri gurubumuzda da günlük faaliyet bölümü var sevgili ekim 2010 dogumlu bebek annelerinden de kopya çekiyorum;))

03/24/2011 21:38:00

sevinin, kendi basina oyalanabilen bir cocugunuz var. benim oglum tek basina 10 dakikadan fazla oynamaz ve herseyden cok cabuk sıkılır, boylesi inanin daha zor. mesela ona bakan kisi asla yemek yapamaz, wc.ye bile gidemez.

03/24/2011 22:27:00

Ayni arkadasiniza danissaniz? Bence sadece mizac farkidir ama cevap alir da paylasirsaniz sevinirim.

03/25/2011 09:42:00

zeynepalp, benim yiğenim de 5 yaşında ve aynen okuyor, uzay, matematik ve dinazor cinsleriyle ilgileniyor. Teleskobu var vs vs. Onlar Yankı Yazgan'a gidip danıştılar. Aile davranışı ve okul seçimi ile ilgili çok faydası oldu.

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.