American Kids Çiğli-İzmir hakkında bilgisi / tecrübesi olan var mı? Acil!!

09/15/2011 21:20:00
banshee 5Y soruyor:

Selam herkese,

İzmir Karşıyaka da yaşıyorum ve kreş arayışındayım sözkonusu anaokulu için tecrübesi ve bilgisi olanlar paylaşabilir mi lütfen?? Ücret,sosyal etkinlikler,güvenlik vs konularında nasıllar? Kızım 27 aylık bu arada...

Şimdiden teşekkürler

Büyüklerinki gibi ama eğlenceli!Eğlenceli tuvalet diline dolanacak müzikleri ve keşfedilecek sesleri ile tuvalet eğitimini gerçekten eğlenceli hale...


<12>
05/02/2014 08:47:00


10/20/2014 18:52:00

Geçen yıl oğlumu bu okula gönderdim maalesef...

Amerikan kültür kids Mavişehir İzmir şubesi hakkında :

1) 2-3yaş sınıfında ingilizce öğretmeni yok

2) 2-3yaş sınıfındaki 2.öğretmen aynı zamanda servis sorumlusu. 2.öğretmen servise çıktığında sınıfta tek öğretmen 12-14çocukla yalnız kalıyor.

3) Etkinlik fotoğrafları paylaşılmıyor.

4) Aktivite, faaliyet yok... Hep oyun hamuru, hep boyama. Bu kadar...

5) Küçücük sınıflarına 15kişi doldurmaya çalışırlar.

5) En kötüsü : bu yıl daha iyi olur düşüncesiyle 3hafta daha devam ettik, çocuklara hiç sosyal faaliyet yapmayan bu okul şaşırtıcı bir şekilde tiyatroya götürdüler. Götürmez olaydılar , 3 sınıfı bir okul servisine sıkış tıkış bindirip emniyet kemerlerini de takmadan çocuk tiyatrosuna götürmüşler. Çok şükürki oğlum konuşmaya başladı da bunların iğrençliklerinin farkına varabildim. Canlarımızı emanet ettiğimiz okul budur işte....

10/21/2014 18:35:00

Hanımefendi ben bu okulun bağlı bulunduğu şirketin ortaklarındanım. Size cevap hakkım olduğunu düşünüyorum, ve madde madde cevap vereceğim;

1) Tüm sınıflarımızda lisans mezunu ingilizce öğretmenimiz mevcuttur, dileyen dilediği zaman gelip SGK kayıtlarımızı talep edebilir, kanıt olarak saklayabilir.

2) Tüm sınıflarımızda biri ingilizce öğretmeni olmak üzere sürekli görev yapan iki öğretmenimiz mevcuttur. Günlük eğitim saatlerimiz olan 9/17 dışındaki zamanlarda çalışanlarımıza farklı görevler yüklemek okulumuzun takdirindedir. Tek öğretmenle yanlız kalma konusunda ise; 20-25 çocuğa sürekli sadece bir öğretmeni tahsis eden başka okullara baktıktan sonra fikir yürütmenizi tavsiye ederim.

3) Özel günlerimizin etkinlik fotoğrafları sitemiz üstünden paylaşılmaktadır ancak sair günlerdeki fotoğrafların paylaşılması kişilik hakları yüzünden (çocuklarımız da bu hakka sahiptir) daha zahmetlidir çünkü ilgili fotoğraftaki her çocuğun ebeveyninden yazılı izin almadan bunları her hangi bir medyada yayınlamak, şikayet halinde, suç teşkil eder. Dahası bağlı olduğumuz kurum da bahsettiğim sebeplerden dolayı hiç bir şekilde günlük etkinliklerimizin fotoğraflarını paylaşmamıza izin vermememktedir. Bu yüzden her etkinliğin fotoğrafı paylaşılamamaktadır.

4) Her kreşte yapılan faaliyet kadar hatta daha fazlası okulumuzda yapılmaktadır. Etkinlik ve ders programı sene başında genel merkezimiz takibinde ve psikoloğumuz denetiminde belirlenir, her ay bülten olarak ebeveynlere bildirilir. Bunun dışında ebeveyn talebi üzerine 'şunu da yapın, böyle de oynasınlar' gibisinden aktivite yaptırtmanız mümkün değildir.

5) sınıflarımızın kapasitesi ve en fazla ne kadar olacağı sene başında tüm ebeveynlerimize bildirilir, bunun üstüne bir kişi bile alınamaz. ayrıca bağlı olduğumuz resmi kurum tarafından sınıflarımızın fiziki özellikleri ve büyüklükleri denetlenmiş ve onaylanmıştır. Bağlı olduğumuz resmi kurumun bize tahsis ettiği kontenjanı aşmamız mümkün değildir. Kaldı ki madde 2 de 12-14 çocuktan bahsederken bu maddede kendinizi tekzip edip 15 kişiye çıkıyorsunuz.

Diğer 5) 24 ay grubu psikoloğumuzun direktifiyle tiyatroya götürülmemektedir, geçen sene sosyal faaliyet diyerek kastettiğiniz tiyatroya gidilmemesi sebebi budur. 3 sınıfın aynı anda servise bindirilmesi mümkün değildir. Emniyet kemeri takılmadan yola çıkılması ise hiç mümkün değildir. 3 yaşındaki çocuğunuz size durduk yere 'bana emniyet kemeri takıldı' veya 'takılmadı' diyebiliyorsa bir kurumda zekasını test ettirin, muhtemelen üstün zekalı çıkacaktır. 3 yaşındaki bir çocuktan, muhtemelen zorlayarak, aldığınız beyanlar ile resmi bir kurumu karalamak hiç de doğru bir davranış değildir.

Ayrıca bildirmek isterim, okulumuzu iyi veya kötü diye değerlendirmeden önce okulumuzun resmi kayıtlı öğrencisine sahip olmanız gerekir ki bunun için de önce ödeme yapmanız gerekir. Bir ay boyunca hizmet alıp sonra bir lira ödemeden türlü bahanelerle ortadan kaybolmanızı da bu yazıyı okuyan annelerin takdirine bırakıyorum.

Netice itibari ile şirketimiz bünyesindeki bir eğitim kurumuyla ilgili yazdığınız/yayımladığınız bu ve bundan sonraki her iddanız şirketimiz avukatınca takip edilecek ve değerlendirilecektir. Dava unsuru bulunması durumunda ise maddi ve manevi sonuçlarına katlanmanız gerekecektir. Bilgi edinmenizi rica ederim.

Saygılarımla.

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.