American Kids Çiğli-İzmir hakkında bilgisi / tecrübesi olan var mı? Acil!!

09/15/2011 21:20:00
banshee 5Y soruyor:

Selam herkese,

İzmir Karşıyaka da yaşıyorum ve kreş arayışındayım sözkonusu anaokulu için tecrübesi ve bilgisi olanlar paylaşabilir mi lütfen?? Ücret,sosyal etkinlikler,güvenlik vs konularında nasıllar? Kızım 27 aylık bu arada...

Şimdiden teşekkürler

Baby Jem Yükseltici Basamak Bebeğiniz artık banyoda ellerini rahatlıkla yıkayabilecek, klozete kendi oturabilecek. Kaymaz silikonl...

Liste fiyatı:
24,90 TL
Fiyat:
19,93 TL
Kazancın:
%20 (4,97 TL)

Benzer Sorular


<12>
05/02/2014 08:47:00


10/20/2014 18:52:00

Geçen yıl oğlumu bu okula gönderdim maalesef...

Amerikan kültür kids Mavişehir İzmir şubesi hakkında :

1) 2-3yaş sınıfında ingilizce öğretmeni yok

2) 2-3yaş sınıfındaki 2.öğretmen aynı zamanda servis sorumlusu. 2.öğretmen servise çıktığında sınıfta tek öğretmen 12-14çocukla yalnız kalıyor.

3) Etkinlik fotoğrafları paylaşılmıyor.

4) Aktivite, faaliyet yok... Hep oyun hamuru, hep boyama. Bu kadar...

5) Küçücük sınıflarına 15kişi doldurmaya çalışırlar.

5) En kötüsü : bu yıl daha iyi olur düşüncesiyle 3hafta daha devam ettik, çocuklara hiç sosyal faaliyet yapmayan bu okul şaşırtıcı bir şekilde tiyatroya götürdüler. Götürmez olaydılar , 3 sınıfı bir okul servisine sıkış tıkış bindirip emniyet kemerlerini de takmadan çocuk tiyatrosuna götürmüşler. Çok şükürki oğlum konuşmaya başladı da bunların iğrençliklerinin farkına varabildim. Canlarımızı emanet ettiğimiz okul budur işte....

10/21/2014 18:35:00

Hanımefendi ben bu okulun bağlı bulunduğu şirketin ortaklarındanım. Size cevap hakkım olduğunu düşünüyorum, ve madde madde cevap vereceğim;

1) Tüm sınıflarımızda lisans mezunu ingilizce öğretmenimiz mevcuttur, dileyen dilediği zaman gelip SGK kayıtlarımızı talep edebilir, kanıt olarak saklayabilir.

2) Tüm sınıflarımızda biri ingilizce öğretmeni olmak üzere sürekli görev yapan iki öğretmenimiz mevcuttur. Günlük eğitim saatlerimiz olan 9/17 dışındaki zamanlarda çalışanlarımıza farklı görevler yüklemek okulumuzun takdirindedir. Tek öğretmenle yanlız kalma konusunda ise; 20-25 çocuğa sürekli sadece bir öğretmeni tahsis eden başka okullara baktıktan sonra fikir yürütmenizi tavsiye ederim.

3) Özel günlerimizin etkinlik fotoğrafları sitemiz üstünden paylaşılmaktadır ancak sair günlerdeki fotoğrafların paylaşılması kişilik hakları yüzünden (çocuklarımız da bu hakka sahiptir) daha zahmetlidir çünkü ilgili fotoğraftaki her çocuğun ebeveyninden yazılı izin almadan bunları her hangi bir medyada yayınlamak, şikayet halinde, suç teşkil eder. Dahası bağlı olduğumuz kurum da bahsettiğim sebeplerden dolayı hiç bir şekilde günlük etkinliklerimizin fotoğraflarını paylaşmamıza izin vermemektedir. Bu yüzden her etkinliğin fotoğrafı paylaşılamamaktadır.

4) Her kreşte yapılan faaliyet kadar hatta daha fazlası okulumuzda yapılmaktadır. Etkinlik ve ders programı sene başında genel merkezimiz takibinde ve psikoloğumuz denetiminde belirlenir, her ay bülten olarak ebeveynlere bildirilir. Bunun dışında ebeveyn talebi üzerine 'şunu da yapın, böyle de oynasınlar' gibisinden aktivite yaptırtmanız mümkün değildir.

5) Sınıflarımızın kapasitesi ve en fazla ne kadar olacağı sene başında tüm ebeveynlerimize bildirilir, bunun üstüne bir kişi bile alınamaz. Ayrıca bağlı olduğumuz resmi kurum tarafından sınıflarımızın fiziki özellikleri ve büyüklükleri denetlenmiş ve onaylanmıştır. Kurumun bize tahsis ettiği kontenjanı aşmamız mümkün değildir. Kaldı ki madde 2 de 12-14 çocuktan bahsederken bu maddede kendinizi tekzip edip 15 kişiye çıkıyorsunuz.

Diğer 5) 24 ay grubu psikoloğumuzun direktifiyle tiyatroya götürülmemektedir, geçen sene sosyal faaliyet diyerek kastettiğiniz tiyatroya gidilmemesi sebebi budur. 3 sınıf öğretmenleriyle beraber 40 kişiyi geçer ki aynı anda servise bindirilmesi fiziksel olarak mümkün değildir. Emniyet kemeri takılmadan yola çıkılması ise hiç mümkün değildir. 3 yaşındaki çocuğunuz size durduk yere 'bana emniyet kemeri takıldı' veya 'takılmadı' diyebiliyorsa ve kırka kadar sayabiliyorsa bir kurumda zekasını test ettirin, muhtemelen üstün zekalı çıkacaktır. 3 yaşındaki bir çocuktan, muhtemelen zorlayarak, aldığınız beyanlar ile resmi bir kurumu karalamak hiç de doğru bir davranış değildir.

Ayrıca bildirmek isterim, okulumuzu iyi veya kötü diye değerlendirmeden önce okulumuzun resmi kayıtlı öğrencisine sahip olmanız gerekir ki bunun için de önce ödeme yapmanız gerekir. Bir ay boyunca hizmet alıp sonra bir lira ödemeden türlü bahanelerle ortadan kaybolmanızı da bu yazıyı okuyan annelerin takdirine bırakıyorum.

Netice itibari ile şirketimiz bünyesindeki bir eğitim kurumuyla ilgili yazdığınız/yayımladığınız bu ve bundan sonraki her iddanız şirketimiz avukatınca takip edilecek ve değerlendirilecektir. Dava unsuru bulunması durumunda ise maddi ve manevi sonuçlarına katlanmanız gerekecektir. Bilgi edinmenizi rica ederim.

Saygılarımla.

10/22/2014 19:38:00

Merhabalar,

Ben Mustafa Pekaçar, Candaş’ ın babasıyım. Mehmet Bey size ulaşabilmek için bu sabah yazınızı okuduktan sonra AKD KİDS Mavişehir Şubesini arayarak cep numaramı bıraktım ve aramanızı bekledim. Ancak geri dönmediniz, bende buradan cevap verme ihtiyacı duydum.

Öncelikle bir eğitim kurumu olduğunu iddia ettiğiniz işletmenizi savunacağım derken kullandığınız tarzı ve dili çok yadırgadığımı ve sizin deyişinizle buradaki annelerin takdirine bıraktığımı belirtmek isterim.

Biz geçtiğimiz Aralık ayından beri oğlumuzu sizlere emanet ediyor ve en az bizim kadar oğlumuza özen göstermenizi bekliyoruz. Öncelikle bu beklentimizden dolayı ANNE-BABA olarak, sonrasında da size ciddi paralar ödememizden dolayı MÜŞTERİNİZ olarak sizi eleştirmek ve cevap alamadığımız noktada sizin üzerinizde etkili olacağını düşündüğümüz tüm platformlarda bunu dile getirmek en doğal hakkımızdır.

Eşim ve beni yalancılık ve dolandırıcılıkla itham ettiğiniz yazınızda birçok cevaplanacak nokta olmasına karşın sadece iki konu hakkında burada yazı yazma ihtiyacı duyuyorum.

Öncelikle oğlumun ZEKA TESTİNE İHTİYAÇ duyup duyamayacağı konusunda yorum yapacak son insansınız. 3,5 yaşında çocuğun zekasını sorgulayacak şekilde yazı yazmak hangi zeka seviyesinin göstergesi gerçekten bilmiyorum.      1.

Gelelim YALAN SÖYLEMEMİZ konusuna; belli ki siz konuyu araştırmadan kafanıza göre kendinizi savunacak güzel bir hikaye yazmışsınız. Oysa ki sorular sorup cevaplarını dinleseniz ve yorumlasanız bu duruma düşmeyecektiniz. Biz ise her normal ebeveyn gibi oğlumuz söz konusu etkinlikten geldiğinde kendisine “Tiyatroda eğlenip eğlenmediğini” sorduk ve “Çok eğlendiğini” söyledi. Daha sonra “Peki oraya nasıl gittiniz” diye sorduğumuzda “Servisle gidildiğini” söyledi. “Peki kemer taktın mı” dediğimizde ise “kemer takmadığını, öndeki koltuğun arkalığını tutarak ve öğretmeni tarafından tutularak gittiğini” söyledi. Biz bunun üzerine; ilk önce Öğretmenini aradık ve “Candaş serviste kemer takılmadan gittik diyor, nedir bunun aslı” diye sorduk ve Öğretmen Hanım da Candaş’ ı doğrular şekilde “3 sınıf bir arada gittiği için sıkışıklık olduğunu, ve çocukların her biri için ayrı ayrı kemer takılamadığını ama kendilerinin ayakta durarak çocukları SIKI SIKI tuttuğunu” söyledi. Biz yine de emin olamadık okulunuzda görevli Psikolog Hanım’ ı aradık ve ondan da “seanslara yetişemeyiz düşüncesiyle patron tarafından tek seferde öğrencilerin götürülmesi talimatı aldıklarını ve sıkışık gidildiği” şeklinde cevap alınca olayın Candaş’ ın dediği şekilde olduğuna ikna olup okulunuzla ilişkimizi kesmeye karar verdik.

Buraya kadar anlattıklarımı Öğretmen Hanım ve Psikolog Hanım teyid eder etmez bilemem, sonuçta onlar sizin maaşlı çalışanlarınızdır. Ancak biz karı-koca üniversite mezunu insanlar olarak kiminle ne konuştuğumuzu ve bize ne söylendiğini çok iyi biliyoruz. Herkesi kendi vicdanı ile baş başa bırakıyoruz.

       2.DOLANDIRICILIK konusuna gelecek olursak; geçtiğimiz sene Aralık ayından Haziran ayına kadar 6 ay sizin müşteriniz olarak size her ayın 3’ ünde okul ücretini EFT ile ödedim ve bunun karşılığı olarak bana (Şirketime) fatura kestiniz. Bu kayıtlar sizde de bende de mevcuttur. Haziran ayı gelip de yaz tatili başlarken gelecek senenin kayıt parası adı altında bizden 550 TL aldınız. Oğlum bu seneye 29 Eylül Pazartesi başladı. Bu da demek oluyor ki 20 Ekim’ e kadar; yarım haftası bayram tatili olan 3 hafta okulunuza devam etmiş durumdayız.

Paranızın bu güne kadar ödenmeme sebebi eşimin yıl başlarken; eşinizle görüşerek ikinci yıldan dolayı indirim talep etmesi ve buna karşılık aldığı alternatif teklifi (fatura istemezseniz indirim yapabiliriz) iki haftadır yurtdışında olmamdan dolayı henüz muhasebecimle konuşup değerlendirmememdir.

Geçen sene her ay fatura kestiğiniz ve ödemesini aldığınız öğrenciniz için bu geçen zamanda neden fatura kesmediğinizi, sizin deyişinizle resmi kaydı olmadan neden okulunuza gelmesini kabul ettiğinizi, yine resmi kaydı olmayan çocuğu okul dışı etkinliğe neden götürdüğünüzü buradan yazacağınız yeni yazınızda cevaplamanızı rica edeceğim.

  Bununla beraber yine de size borcumuz olduğunu kesinlikle kabul etmiyoruz. 20 Ekim günü olay gerçekleşip çocuğumuzu okulunuzdan almaya karar verince takvime baktım ve çocuğumun sadece 13 gün okulunuza gittiğini gördüm. Geçtiğimiz Haziran ayında verdiğimiz 550 TL önkayıt parasının bu 13 gün için yeterli olduğuna karar vererek eşime başka ödeme yapmayacağımızı size bildirmesini söyledim. Tüm bunların yanında yazınızın sonunda dava açmakla tehdit etmişsiniz, bu tarz tehditler ile sonuç alamayacağınızı göstermek için bende elimden geleni yapacağım.

Mustafa Pekaçar


 


 


10/23/2014 02:38:00

Görüşleriniz ve olumlu/olumsuz eleştirileriniz için teşekkür ederim. Bundan sonra konuya müdahil olmama isteğim gelecekteki takibin avukatımız tarafından yapılacak olmasındandır.

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.