10 aylık bir bebeğe hangi sıklıkta oyuncak almalı ?

09/27/2010 13:28:00
nurturia soruyor:

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Kadın kadına
gündemi
konuş

09/27/2010 19:30:00

selamlar...sanırım bir süre sonra sıkılıyor aynı oyuncaktan o nedenle almak istiyor olabilirsin.yeni oyuncak almak yerine eski oyuncaklarını saklayıp sonra çıkarırsan yenisi kadar keyif alacaktır.

09/27/2010 20:28:00

ben de sanırım çok oyuncak alıyorum, sürekli de almak istiyorum. biraz da kendime alıyorum galiba, bizim sıpadan daha fazla keyifle oynuyorum oyuncaklarıyla. bizim zamanımızda yoktu ki canım böyle şeyler :) oyuncakları saklamak çok iyi fikir, biz de yapıyoruz. ortaya çıkardığımızda sanki yeniymiş gibi birkaç gün oynuyor. Bence etrafında çok oyuncak olması doyumsuz olmasına sebep olduğu gibi yaratıcılığını da engeller. buna rağmen alıyorum işte, kendimi tutamayıp. oyuncakların yanısıra, özellikle yemek faslında bilimum plastik kap kacak şişe ile oynamayı da seviyor. artık dondurma, peynir, yoğurt...vs. kapları hemen atılmıyor bizim evde, birkaç gün hevesini alıyor ondan sonra çöpe. 

09/28/2010 06:37:00

bende saklama yöntemini kullananlardanım bütün oyuncaklarını aynı anda vermiyorum.bizimki kitap dergi daha çok karıştırmayı seviyor bende okuduğumuz ellerini boyamayan dergilerden veriyorum bakıyor.evdeki kap kacakta işe yarıyor ama ben plastik vermiyorum çünkü ister istemez ağzına sokuyor ve plastikler çok zararlı...son dönemde plastik oyuncakları bile kaldırdım sadece kule yaptıklarımız kaldı...

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.