hamilelikte gelen sıvı sumudur akıntımı?

cumbayildiz soruyor: 4

merhabalar.
30 haftalık hamileyim.Geçen ay Doktora gittiğimde doktorum amnios sıvısının miktarının çok olduğunu söylemişti. Bu ay gittiğimde ise normal miktar içinde olduğunu söyledi. Bende akıntıya benzer birşey olduğunu söyledim. Alttan eliyle bakmadan muayene etti evet gelen bir sıvı vardı. Birden telaş yaptı ve bunun amnios sıvısı olduğunu söyledi. Çocukta enfeksiyona neden olabileceğini söyledi. Kan ve idrar testi yapıldı ve negatif çıktı. Yinede antibiyotik ve fitil tedavisine başladı. ve eve gitmemi ve sürekli dinlenmemi söyledi ama ben ısrarla bunun gerçekten amnios sıvısı olup olmadığını sordum o da hiçbir test yapmadan aminos sıvısı olduğuna hükmetti ve erken doğum riskinden bahsetti. Ayrıca çocuğun kafa ve ayak kısmının normal büyüdüğünü karın kısmının geriden geldiğini (üstelik 2 hafta) söyleyip beni iyice panikletti. Ben o gün ve ertesi gün sürekli yatmama rağmen o sıvı gelmeye devam etti. Bizde artık iyice paniklemiş olduğumuzdan akşamı gittik su seviyesi normal çıktı ve bizi Zekai Tahir Burak'a yönlendirdi.Ben evden kimbilir bir daha ne zaman döneceğim  diyerek çıktım kesin doğuma kadar kalırım dedim. Zekai Tahir Burak acilinde alttan muayene edildi ntsye bağlandı. ve doktorun ilk başta yapması gereken test, (turnusol kağıtla) test yapıldı. Ve o gelen sıvının akıntı olduğu söylendi evet normalden çok akıntı varmış ama bu akıntıymış amnios sıvısı değilmiş. İstersek bir gece müşahade altında tutulabileceğimi ama buna gerek olmadığı söylendi Ayrıca çocukta gelişim geriliği yokmuş Şimdi kafama takılan sizlere sormak istediğim şey Zekai Tahir Burak yapılan test sırasında ya akıntı olmamışsa testin yanlış olma ihtimali varmı ? Turnusol kağıdını bulabileceğim biryer varmı ? Bu şekilde suyu çok olup azalan arkadaşlar varmı ? Benim doktorum su içmemin su miktarına çok da bir katkısı olmadğını söylüyor acaba doğru mu? yani kısacası bundan sonra ne yapacağım konusunda akıl danışmak istiyorum kafam o kadar karışık ki Yardım önerilerini bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla..


4 Cevap


ozdenin_oykusu

merhabalar.konu hakkında bir fikrim yok ama yazmak istedim.umarım endişelenecek birşey yoktur.herşey yolunda devam eder ve sağlıklısıyla,hayırlısıyla bebişinizi kucağınıza alırısnız.içiniz rahat değil ve kafanızda hala 'acaba'lar varsa dilerseniz başka doktorlara da görünün.sağlıklı günler


beatrix

Eczaneden alabilirsin turnusol kagidi. Akinti az da olsa kivamli olmali amniyo daha sividir bence hic kivamsizdir..

Cok gecmis olsun. Kotu seyler dusunmeyin bebeginiz ve siz gayet sagliklisiniz aksi olsa iki doktor sizi eve gondermezdi. İciniz rahat etsin diye eczaneden alin turnusol kagidini ve elbette bol bol dinlenin derim.

Tekrar tekrar gecmis olsun


cumbayildiz

teşekkür ederim cevaplayan arkadaşlara bugün zekai tahirin normal kısmından giriş yaptım ve herşey yolunda çıktı çok şükür.


zynp_kys

hamilelikte güzel beslen suyunu içmeyi ihmal etme su önemli erken doğum riskin varsa da tuvaetten tuvalete ayağı kalk ben dr dinlemedim 3 hafta önce doğum yaptım bol bol dinlen suyu sütü meyvelerini ye .. 

Bebeğinin hareketleri takip et tekmelerini yedikçe mutlu ol demek ki o yerinde mutlu :) hep güzel şeyler düşün ki bebeğini zamanında kucağına al bana iş yerimde hastalarım şöyle dua ederdi bir çırpıda kurtul diye kimseler duymadan sağlıkla bebeğini kucağına al diye :) ki kimse duymadan doğum yaptım her şey çok güzel problemsiz geçti inşallah sende rahat bir doğum yaparsın allah rahat ve sağlıklı doğum nasip etsin Bol bol kendi fotoğrafını çek hamileliğinin hatırası olsun bu haftadan sonra her gün her dk tadını çıkarrr. Mutlu kal...Cevaplamak için Üye ol