memede uyuyan çocuk memeden kesilince nasıl uyutulmalı??

07/30/2011 13:03:00
elme 6,5Y soruyor:

kızım 22 aylık yeni memeden kestim.memede uyuyodu hep,dünden önceki  gece hıçkırarak uyandı sakinleştiremeyince arabaya indik 1,5 saat gezdikten sonra otokoltugunda uyuyakaldı.dün gecede aynı şey oldu.sabaha karşı yine uyandı evdeki salıncagında salladık bukez.memeden kesme kolaymış da uyku alışkanlığını degiştirmeyi nasıl becericem??kızım kendi kendine uykuya dalamıyor(çünkü öğretmedim)kızıyorum kendime.ne yapmalıyım yardımcı olun hanımlar çok çok acil!!!

Kadın kadına
gündemi
konuş

07/30/2011 19:16:00

harika bir soru. ben de cevabı merak ediyorum, 1 yaşındayız memede uyuyoruz. Ve ben de memeden kesilince nasıl uyuyacak bilmiyorum. Odaya tıkalım ağlaya sızlaya uyusun gibi katı yöntemler dışında yöntem önerilerini dinlemeye hazırım.

07/30/2011 20:19:00

ben şöyle yaptım; memeden kestiğim ilk dönem oğlum hem memeden hem kokumdan aynı anda ayrı kalmasın travma yaşamasın diye kucağımda uyuttum sadece gündüzleri. geceleri yanında yatıp poposuna pışpışlayarak uyuttum. şimdi yaklaşık 1 ay oldu, memesizliğe alıştı gündüzleri ayağımda sallıyorum fakat geceleri yanına uzanıp, ninni söyleyip masaj yaparak uyutuyorum.

07/30/2011 21:56:00

ssellii peki pışpışlanmayı kabul ettimi hemen,bende denedim ama tepiniyo,kalkıyo,ağlıyo..sabırlı olup devammı etmeliyim yoksa benimki böyle uyumak istemiyomu??çok kafam karıştı benim..

08/09/2011 05:58:00

aynı soruyu ben soracaktım. benim oğlum da memede uyuyor sadece. ayakta sallamak imkansız. hamakta uyutabiliyorum gündüzleri. de gece nolacak? bir denedim gece uyandığında meme vermemeyi, öyle çok ağladı ki dayanamadım verdim yine. çok inatçı bizimki, pış pış falan imkansız, bıraksan 3 saat ağlar heralde:(

08/11/2011 13:25:00

handearal teşekkür ederim..bende içgüdüsel olarak aynı sizin gibi davranmışım..şimdi uykusu geldigini hissettigimde kucagıma alıp yatırıyorum,bizim komşu kızların isminin geçtigi bi masal anlatıyorum,sakince uyuyakalıyor..şimdilik böyle,inşallah istikrarlı bi şekilde devam eder.bende yumuşak geçişlerden yanayım,yatagına alıştırmak ve sonrada yatagına koyup uyumasını sağlamakşeklinde bi sıralama yaptım kafamda..

03/28/2013 15:10:00

arkadaslar acil yardima ihtiyacim var 2 yasinda bir oglum var 1 haftadir memeden kesmeye calisiyoruz mememin ucuna bant yapistirdim uff dedim agladi falan tamam vazgecti derken uyku zamani gelince banti söktü emdi kanadi diye boya sürdüm peceteyle sildi emdi sarimsak sürdüm yüzünü burustura burustura emdi salca sürdüm diliyle temizledi emdi biber tursusunun suyunu sürdüm öpe öpe dudagini dilini aciya alistirip emdi. ben yazarken yoruldum o emmekten yorulmadi bir türlü vazgecmiyor tavsiyeleriniz var mi acil cvp lütfen

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.