Çocuk için karikatür

Damla soruyor: 3

Geçenlerde istemimiz dışı olarak Ilgaz'ın eline benim Penguen'im geçti. Günlerdir onu büyük bir dikkatle inceleyip duruyor. Anne gel sana çok komik bir şey göstereceğim diyerek 3 memesi olan bir kadın karikatürü gösterdiği sırada farkettim dergiyi ele geçirdiğini :) Çok okutmaya çalışmıyor gerçi ama oku burayı dediği yerler de okusam anlayabileceği gibi değil.


Çocuğun anlayabileceği hafif karikatür bulabilir miyim? Çocuğa karikatür okumanın bir sakıncası olmaz değil mi?


3 Cevap


demir_deniz

Damlacım direk çocuklara yönelik karikatür kitapları var mıdır bilemiyorum ama -Penguen okuruysan bilirsin belki- Selçuk Erdem karikatürleri çocuklar için uygun olabilir.Genelde hayvanlar üzeine yapar espirilerini belki ondan hoşlanır, karikatürleride edepli olduğundan bi sakıncası olucağını düşünmüyorum,bi incele istersen.


Reyhannn

damla, yalvaç abi kitabevinde o tarz birşeyler görmüştüm..bir bak istersen


Damla

demir_deniz, benim de aklıma ilk onlar geldi. Yetişkin karikatüristlerinden en uygunu o olur ama yine de emin olamadım esprileri anlayacağından.


Reyhann, bakayım bir ara o tarafa gidince. 

Şöyle Tom ve Jerry tarzında bir şeyler olsa, Susam Sokağı Elmo serisinde de Bay Saftirik var, onun gibi günlük şeylerle ilgili saçmalıklar olsa çok güler eminim :)Cevaplamak için Üye ol