bodrum da ted koleji

01/11/2012 14:00:00
theepru 8,5Y soruyor:

marmara mıııı- ted mi ?    zor bir soru.
tedin fiyatları açıklanmadı.ama marmarayla başabaş olur diye düşünüyorum. eğer ödeyebileceğim bir rakamsa ted diye düşünüyorum.
herkez fikrini söyleyebilirmi lütfen

Kadın kadına
gündemi
konuş

01/11/2012 15:35:00

elbette TED , eğitim olarak kıyaslanamaz bile bodrumdaki diğer okullarla

ancak ted seneye yetişir mi emin değilim , bildiğim kadarıyla daha inşaatı başlamadı

01/12/2012 15:56:00

TED'in Bodrum'da açılacağını duyunca ben de araştırdım. Kızım seneye 3. sınıfa gidecek. Okulun Ortakent Golf Club yanına yapıldığını duydum. Birkaç gün önce oraya giderek inşaat alanına baktım. İnşaat çok hızlı ilerliyor. Şantiye görevlisiyle konuştum. İnşaatı 01.Mayıs.2012'de bitirmek üzere hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Gerçekten de sahada 100'ün üzerinde işçi çalışıyordu. İnşaatın iki katı da bitmek üzereydi. Hatırlarsanız, Aralık ayı başında billboard ilanları vermiş ve okulun 2012 Eylül'ünde açılacağını duyurmuşlardı.

Ardından TED'in Ankara'daki genel merkezini aradım. Onlar da okulun seneye açılacağını, Şubat ayında tanıtım için ofis açacaklarını söylediler. Eda Hanım isimli eğitim koordinatörüyle görüştüm. Tüm eğitim kadrosunun Ankara'da yazılı sınava alındığını, sonra mülakata alınıp bu şekilde eğitim kadrosuna dahil edildiğini anlattı. 
Okul ücretlerinin çok yüksek olmayacağını, bu konuda çalışmalarının son aşamada olduğunu söyledi.
Kızımı seneye TED'e gönderme konusunda kesin kararımı verdim. Ancak, 3. sınıftaki öğrenciler için mülakat, 4. sınıf ve üstü için hem yazılı sınav hem de mülakat yapacaklarını söylediler. Umarım kızım bu mülakatı geçer. Çünkü ilk yıl için sınırlı bir kontenjan açacaklarını söylediler.
TED gibi önemli bir eğitim kurumu Bodrum'a geliyorken başka bir yeri düşünmenin anlamsız olduğu kanısındayım.
Sevgiler.
Funda   

01/12/2012 20:05:00

ikisi arasından ted'i seçerim.
ama hiçbiri olmasa daha iyi mi ne?
sonu yok ki bunun, içim daralıyor düşününce...

01/12/2012 20:23:00

ikisi arasında tabiki ted tercih edilmeli bana göre. Marmaraya cocugunu gönderen ark.larım da dahil egitimin kaliteli olmadıgını söylüyorlar senelerce tekel oldugu için bodrumda fiyat konusunda da ucmuş durumdalar. bildiğim kadarıyla Merter 1/3 fiyatına tabi oranın da verdiği eğitim tartışılır!!! ben tedin marmara dan yüksek alacagını sanmıyorum ve bu sartlar altında da mantıklısı ted gibi...şartlar elverirse tabiki özel okul ama ben bodrumdaki devlet okullarının egitimlerinin de iyi oldugunu düşünüyorum büyük şehirlere kıyasla... 

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.