sağılan anne sütü nasıl saklanır?

01/25/2011 15:22:00
enlem soruyor:

         merhaba arkadaşlar,1.5 aylık bir kız bebeğim var.daha önce hiç sütümü sağmadım hep emzirdim ama perşembe günü sağmam gerekecek.anne sütünü sağdığımda illaki dolaptamı saklamam gerekiyor?aynı gün içinde tüketicekse oda sıcaklığında saklanabilirmi?bir de sağılmış olan sütün bozulduğu nasıl anlaşılıyor?
         cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bebepan 3000m2 kapalı alanda 250 personeli ile yıllık 700,000 parça ürün kapasitesiyle  0-6 yaş arası çocukların tüm tekstil ihtiyaçlarını kar...

01/26/2011 06:45:00

Yanıltmak istemem ama benim de bildigim anne sütü oda sıcaklıgında 1 saat en fazla durabiliyor. Eger dısarda iseniz ve hava soguksa belki biraz daha uzun ama 6 saat hiç duymamıstım. Bana hastaneden 1 saat demişlerdi. Buzdolabında 24 saat, derin dondurucuda 6 ay kısmına katılıyorum. Isıtma konusunda da benim buzluk stogum iyiydi hatta stoklar oglum 1 yasın gelene kadar ara ara kullanıldı. Ben de buzdolabından çıkarınca benmaride ısıtıyordum ama ısıtıp da içmedigi sutu tekrar buzdolabına koyup 24 saat içinde tekrar ısıtıp veriyordum. Kalitesini bilemem ama sut bozuk olmuyordu ki birsey olmadı.

Ama bozuk olup, olmadıgını anlayamam sadece saat tutarak bunu kontrol edebiliyordum.

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.