biberona alışamama

07/26/2010 06:53:00
acumacu 6Y soruyor:

3 ay sonra işe başlayacağım için doktorumuz haftada bir kere sütü sağıp biberonla vermemi önerdi. Nubynin doğal uçlu silikon biberonunu aldım. Daha önce denediğimiz her türlü emziği (silikon-kauçuk) reddeden kızım, ağzına hafifçe süt sıktığım halde biberonu da ememedi. Biberonun ucunu kavrayamıyor, ağzında kaydırıyor. Anne sütüne devam etmek için biberon kaçınılmaz. Acaba bir öneriniz ya da benzer sorunlar yaşayanlarınız var mı?

Kadın kadına
gündemi
konuş

Benzer Sorular


<12>
07/26/2010 07:10:00

ben de Beyza'nin biberonlari eskiyince -1 yasindan sonraydi galiba- nuby'nin biberonlarindan aldim. satici kiz, cocugun cekis gücüne göre sütün akacagini, onun icin cocugun kac aylik oldugunun önemli olmadigini söyleyip bir sürü özelligini de övünce almistim. ama maalesef kullanamadik. üstelik Beyza'nin emis gücü cok iyidir, buna ragmen nubylerde basarisizliga ugradi ve süt gelmedigi icin biberonu reddetti kisa bir süre. ben de alistigi biberon tarzina geri dönüs yapip chicco cam biberon aldim, ama silikon uclu emzik. Beyza 4 ayliktan yaklasik 1 yasina kadar benim yaninda olmadigim sürelerde chicco'nun kaucuk emzikli polikarbonat biberonlarini kullanmisti. BPA olayini sonradan ögrenince hem biberonlarina hem de kaucuk emzige veda ettik.

07/26/2010 07:38:00

Ben de bebeğim 6 aylıkken işe başladım. Önceden biberona alıştırmak için denemeler yaptım, Nuby'nin, Chico'nun, Bebedor'un silikon başlıklı, kauçuk başlıklı, her türlüsünü denedik. Maalesef hiçbirini kabul ettiremedik. Ben evdeyken biberondan emmek de istemiyordu, dolayısıyla önceden alıştırma gibi bir şansım da olmadı. En son Bebedor'un suluk başlığını alıp cam biberonuna taktım, doktorumuz söylemişti, hem memeden de uzaklaşmaz dedi. Ancak onunla süt verebildik. Ne yaptık ettiysek biberonu istemedi, emzik de emmedi hiç. Hala Bebedor'un suluk başlığından içiyor sütünü ben işteyken. Ama 3 aylık bir bebek için bu başlık uygun olmaz sanırım, doktorunuza danışın isterseniz. Bir de kaşıkla veriyorduk arada, onu da içiyordu. Kaşıkla içebilir şu anda. Kolay gelsin...

07/26/2010 08:29:00

Ayaz Nuk'tan baska biberon ve emzik almamisti.. hala da onunla devam ediyoruz.. Nuk'ta iki tur biberon basligi var. biz klasik olanini kullandik ama memeye benzeyen bir baslik da var o da denenebilir.. sevgiler..

07/26/2010 10:27:00

Farklı biberonları denre. Ben de işe başlayacağım zaman çok uğraştım... çok zorlandım. En son Nuk u denedim, onunla başardık . Hala da Nuk kullanıyoruz. iyi şanslar.

07/26/2010 10:38:00

Benim de kızım ilk başlarda reddetmişti. İlk adım zaten doğru biberon emziğini bulmak. Nuk marka, kauçuk damaklıda karar verdik.

Alıştırma döneminde ise, bakıcım önce uykudayken verdi, sonra uykudan uyandiği zaman. Sonra da alıştı.

kolaylıklar dilerim.

07/27/2010 04:19:00

Bugün Nuk alıp deniycem. Şans dileyin :)

07/27/2010 06:27:00

umarım Nuk'u alır sorun olmaz, ama uykudayken, ve uyandığı zaman uyku sersemiyken vermek çok iyi bir yöntemmiş bence..

07/27/2010 09:27:00

En iyisi siz işe başlamadan önce 1-2 hafta önce biberonu vermek. Ayrıca biberon anne vermesin bebeğinizi bakacak kişi versin. Öylece bebek meme daha az ihtimalde karıştırabilir.
 3 ay önce biberon vermek çok erken, hem de 6 aylık bebek fincandan süt rahat içebilir. Hem de biberon 6 aylıkken deneyecekseniz bebek meme red etmez.

07/27/2010 10:28:00

narslana'na katılıyorum. Ben tarihlere dikkat etmemişim. Ben işe başlamadan 1 hafta önce bakıcım başladı, daha önce ayarlayamadık. Hatta şöyle diyeyim, Perşembe, Cuma geldi, haftasonu off, takip eden Pazartesi işe başladım. 2-3 günde alıştı kızım.

Ben de biberondan vermedim, hep başkaları verdi. Hatta ben o sırada odada bile bulunmadım. Mesaj şu: "Ben anneyim, bende meme var, biberon yok. Süt istiyorsan ancak emebilirsin. Babada, İclal Teyzede,... biberon var." Çok şükür halen emziriyorum. Bibeorna alışma, beni bırakma olmadı. Hatta biberonla süt içmeyi 8-9 ay civarı bıraktı. Sadece emiyor.

Kolaylıklar dilerim, güzel düşünün güzel olsun...

07/27/2010 10:51:00

burada Amerikan Hastanesi eğitimlerindeki bebek beslenmesi notlarını yazmıştım.. "Çalışmaya Başlamadan:" paragrafında biberonla besleme için tavsiye ettikleri kısmı okumak isteyebilirsiniz..

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.