Kaşıklı biberon kullanan var mı?

05/29/2011 15:12:00
boncuknehir soruyor:

Merhaba,
Kızım 1 aylık ve sadece anne sütü alıyor.İkimiz de birbirimize alıştık..Buraya kadar her şey çok güzel..Problemimiz şu ki kızım uyandığı anda  (gece-gündüz ya da evde-dışarda) anında emmek istiyor.Malesef bu isteğini de hiç susmadan ağlayarak dile getiriyor..Evdeyken işler kolay da dışardayken zorlaşıyor.Uyandığı anda  kızımı emzirebileceğim bir ortam bulmak zorunda kalıyorum.Bu sürede kızım daha da yükses sesle ağlıyor ve ben daha çok paniğe kapılıyorum.(En son bir mağazanın soyunma kabinine kendimizi zor attık).Dışarı çıktığımızda ben ne zaman uyanacak stresine girmeden, kızımı da çok ağlatmamak için dışarı çıkarken sağdığım sütü bir biberona doldurarak dışarda acil durumlarda biberonla besleyebilirim diye düşündüm.Doktorumuzla fikrimi paylaştığımda biberona başlamak için çok erken olduğunu ancak kaşıklı biberonlardan kullanabileceğimizi söyledi.Sadece Medala'da yeni doğan ve prematüre bebeklere uygun kaşıklı biberon buldum.Onun da kaşığı çok büyük geldi..Kulllanan ve tavsiye eden var mı?Ya da uzun uzun anlattığım sorunumuza başka tavsiyelerde bulunmak isteyen tecrübeli anne adayları?:)

Kadın kadına
gündemi
konuş

05/29/2011 15:45:00

merhaba, kızım 35 haftalık doğdu ve sütüm azdı. medelanın silikon prematüreler için olan kaşık biberonunu 3,5 aya kadar kullandım çok memnun kaldım. ağzı silikon oldugu için elinle ağız kızmını sıkabilirsin. damla sayısını da kendin ayarlayabilirsin. ornek sık bırak sık bırak zamanla elin alışıyor. süper sayesinde kızım çok rahat katı gıdaya geçti suan 7,5 aylık ve çok züzel yemek yiyiyor.

05/29/2011 16:25:00

Emzirme onlugu alabilirsin. Oylece biberon sicak mi soguk mu diye dusunmene gerek kalmaz istedigin yerde emzirirsin.

05/29/2011 17:29:00

Ben de emzirme önlüğü diyecektim. Zaman ilerledikçe zaten emirmelerinin arası açılacak. Kaç saatte bir emeceğini bileceksin. Bir de, bebekle ve sonrasında çocukla hayat sürprizlerle dolu, panik olmamaya başlaycaksın. Bu dönem ve sonrası için emzirme önlüğü çok kullanışlı. 

05/29/2011 19:01:00

sütünün dışarıda bozulma ihtimalide var  kesin ne zaman emeceğini bilemezsin bencede en iyisi emzirme önlüğü

05/29/2011 21:13:00

bütün kafeler apartman bahçeleri hatta caddebostan sahilinde emzirdim kızımı:) mc dekilerle akraba bile oldum. emzirin valla nerde isterse

05/30/2011 20:29:00

Ben ne yazık ki medelanın silikon kaşık biberonundan hiç memnun kalmadım. Her defasında sorun yaşadım ve o kadar para verdiğimede değmedi. Daha sonra bir tanıdığıma verdim o da memnun kalmayarak bana iade etti. Sanırım en güzel çözüm anne ve bebek yanyana ise ve gerekli süt varsa heryerde emzirmek.

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.