Kızamık aşısından bir hafta sonra...

Demgul soruyor: 7

Doktorumuz 1 yaş aşılarını birazcık öne çekip geçen hafta yaptırdı kızamık aşısının ateş yapacağını söylemişti çok şükür yapmadı fakat 3 gündür hafif ateş var bu akşam itibariyle biraz daha arttı. Burdan okuduğum kadarıyla kızamık aşısından bir hafta sonra ateş çıkan çocuklar varmış. Birde bu 6. Hastalıkmı ne var nasıl birşey oluyor.


7 Cevap


Demgul

Yada böyle bir durumla kariılaşanlar ateş düşürücümü veriyordunuz yada ne veriyordunuz?


Cansu88

6.hastalik vucut el ici ayak alti isilikten az buyuk benekler oluuor cocyk bitkin istahsiz oluyor ve ilaci yok sadece ates cikarsa fitil veriyorlar


mert_mert

bizim hemşiremiz aşıdan yarım saat önce yarım tatlı kaşığı calpol içirmemizi söylemişti.kızamık 2 3 sonrada ateş yapıyor ayrıca.ama öle uzunca süre devam etmez hatırladığım.çok yükseldiyse bir ateş düşürücü yeterli olur.


yasomit

aşıdan önce verilen ateş düşürücü kesinlikle yanlış bir uygulama aşı vücuda girmeden bağışıklık sist.baskılanmış oluyor...


smmm06

aşıdan önce ateş düşürücü vermeye bizim dr umuzda önermedi belki ateşi çıkmıycak demişti ateş çıkarsa verirsiniz demişti aşıdan önce verilen ateş düşürücü aşının etkisini azaltıyormuş sorunuzada cevabım 1 yaş aşılarından sonra oğlum 2-3 gün sonra 39.5 lara varan ateşlenmesi olmuştu bizim aşıya hasassız çoğu aşıda ateşlendik


nilayy

Cumartesi günü doktordaydık bize özellikle tembihledi, kızamık aşısından 1 hafta sonra ateşi yükselebilir diye. Eğer öyle birşey olursa beni arayın dedi, sizde bence doktorunuzu veya sağlık ocağınızı arayıp danışın.


mert_mert

calpol sadece ateş düşürücü değil aynı zamanda ağrı kesicidir.aşıdaki huzursuzluğunuda alıyor.



Cevaplamak için Üye ol