erkek bebeğe isim

09/08/2011 15:00:00
esila 6Y 4Y *?H* soruyor:

kızımın ismini ben koymuştum şimdi sıra eşimde ve eşim babasının adı PAŞA yı oglumuza koymak istiyor PAŞA NASILDIR SİZCE yada paşaya uygun ek isim tavsiyeleriniz varmıdır bir soru daha ogluna eşnin ismini koyan varmı aranızda?şimdiden çok teşekkürler

Kadın kadına
gündemi
konuş

09/08/2011 15:32:00

ilk oğlumun adını babası koymuştu FURKAN anlamı vede söylemeside güzel olduğundan karşı çıkmadım.ikinci oğlumun adınıda ben koydum EYMEN hemde hamileliğin 7. ayında:))erken davrandım bu sefer onunda hoşuna gitti. PAŞA bence bi isim olmamalı die düşünüyorum ben.eskiden koymuşlar ama bence ilerisinide düşünerek koymamalı derim ben.anlamı güzel seslenmesi kulağa hoş gelen bi çok isim bulabilirsiniz bence. www.isimarsivi.com burda çok güzel isimler bulabilirsiniz.EYMEN adını ben burdan bulmıştum.hayırlı doğumlar dilerim.

09/08/2011 16:02:00

bebeğinize hayırlarşa kavuşun inşallah! bizde çok kararsız kalmıştık isim konusunda. ben paşa ismini düşünmüştüm daha doğrusu paşam diye severim adı paşa olabilir demiştim ama ben uydurdum sanıyordum demek ki adı paşa olan varmış :) ama ben nine dede isimleri konmasına karşıyım.biz hiçbir isimde karar kılamadık içimize sindiremedik oğlumun adı SAYGIN oldu benim kızlık soyadım :) sevdiğim birkaç isim şunlar : kıvanç,ayaz,samet

acele etmeyin derim kucağınıza alınca karar verirsiniz :)

09/08/2011 16:45:00

ben insanın ismiyle müsemma olduğuna inananlardanım, insan isminin anlamının özelliklerini taşır yani bence. biz oğlumuza aliya ömer ismini koyduk. insanlar genelde yadırgıyor ama sebebini açıklayınca anlıolar. bosna savaşı sırasında halkına sahip çıkan bir savaşçı ve lider olan aliya izzetbegoviç'den ötürü bu ismi verdik, özellikle eşim çok istedi. bende hz. ömer gibi cesur dürüst ve iyi bi müslüman ve insan olsun diye ömer ismini ekledim. oğlumuzu hep adaletli halife (hz. ömer gibi) ve bilge kral (aliya izzetbegoviç e verilen bi ünvan) die sevioruz. isteğimizlider olsun büyük adam :) olsun, halkına ezilenlere sahip çıksın. öle yani biz adını böle düşünerek koyduk içimize böle sindi, sizde bu açıdan da bakabilirsniz bence ne olmasını nasıl olmasını istiosanız öle isim verin derim ben :)

09/08/2011 17:18:00

bebeğe isim konusu en zor verilen kararlardan biri.Bir ömür boyu sizin vereceğiniz isimle anılacak evladınız.Umarım içinize sinen en güzel isme karar kılarsınız.Alternatif isimler arasında seçimde yardımcı olması açısından harf harf karakter analizi yapabilir ve seçtiğiniz ismin kaç kişi tarafından kullanıldığına bakabilirsiniz.http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/08/cokoprensin-artk-bir-ismi-var-gokalp.html Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazıyorum faydası olacağını düşündüğüm pek çok yazı var bir göz atmanızı tavsiye ederim.sevgiler...

09/08/2011 17:34:00

görüşleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bende isme deger verenlerden ve çocugun isimle anılacagını düşünenlerdenim eşimide kırmak istemiyorum eşim 6 kız kardeşin içinde tek erkek çocugu bu yüzden kızların babasının adını vermicegini ve kendiside vermezse babasının darılabilecegini düşünüyor bende  paşa ismini oğluma yakıştıramıyorum napsam bilemedim erken demişsinizya biz 4 aya anca karar veririz gibime geliyor sevgiler

09/08/2011 20:17:00

bende büyüklerin isimlerinin çocuklarına verilmesinden yana değilim, tabiki o büyüğü anmak adına güzel gelebilir ama sadece isimle anılmaz gibi geliyor tabi bu benim düşüncem, bu düşüncemden dolayı eşimin ailesinden tepkide aldım zamanında ama bıraksınlarda anne karar versin isime değil mi:) yada bıraksınlar da gelinleri düşünüp büyüğün ismini vermek istediğini söylesinde yüceltsin onları :)
neyseki ilk bebeğimin erkek olmaması ile sonuçlanınca problemde direkt ortadan kalktı :) ikinci bebeğimde kız bu arada :))
neyse uzun lafın kısası erkek isimleri arasında benimde hoşuma giden ve ilk aklıma gelenler;
OZAN, ÇINAR, EMRE' dir..

05/21/2013 10:23:00

Oğlunuzun ismi ne oldu merak ettim.. Ben de erkek isimlerine bakıyorum.. İsim vermek ne kadar zor:S

Kızımı erkek bekliyorduk.. Eşimle hiç düşünmeden Ömer verelim ismini dedik.. Sonra isimlere bakarken Asım isminin anlamı çok güzel geldi.. Ömer Asım olsun demiştik, sonra kız olunca epey bir kız ismi düşünmüştük.. Şimdi oğlumuz olacak. Ömer ismi çok güzel, Asım ismi de çok güzel ama Ömer Asım bir arada söylenirse güzellikleri bozulacak gibi geliyor bana.. Başka bir isim de içime sinmedi şimdiye kadar..

Büyüklerin ismini vermek bana da anlamsız geliyor.. Eşimin ismi dedesinin ismi, kayınpederin ismi de kendi dedesinin ismi.. Kısır döngü var yani.. :) ama sanırım bu kısır döngü bizde kırılacak.. Ben babasını ismini vermek istemiyorum..

Oğlumun ismi Ömer Asım olacak gibi duruyor.. Ama ben sadece Ömer diye seslenirim, babası ikisini söylerse farklılık olacak.. Bu da hoş olmayacak.. Bakalım hayırlısı:)

05/21/2013 20:38:00

oğlum olursa inşallah adını Kayra,Tuğra ya da Buğra koymak isterim

05/22/2013 10:29:00

bende aptal gibi esimin adini da eklemistim ogluma pisman oldum...ama pasa guzel bi isim degil lakap falan olablir ama isim olmaz bence

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.