Avent kaç delikli başlık???

05/28/2010 08:56:00
ezgi_ 6,5Y soruyor:

Biz Duru doğduğundan beri biberon olarak Dr brown's kullanıyoruz. Dün biberon başlıklarımızı anneannede unutunca, önüme gelen ilk eczaneye girdim, başlık alayım dedim ama Dr brown's yokmuş. Avent verelim dedi kadın. Ben de daha önce Avent hiç kullanmadığım için kadın ne önerirse kabul ettim.
(ya kabul edicem ya kadını yolucam. O derece şirret bir eczacı yani. Sinir oldum. Dr Brown's başlık yokmu diyorum YOK, NAPİYM, YARATİYMMİ falan diyor. Bir de çankayanın göbeğinde eczane işletiyor. Kocası da ondan şirret. Ama hem Duru çok acıkmıştı hem de evime tek yakın eczaneydi. Mecbur kaldım yani)
Neyse; Avent kaç delikli olsun dedi? Ben de çocuk 10 aylık hangisi uygunsa dedim. 3 delikliyi verdi ama, nasıl vermek... Kazara  ACABA 2 DELİK Mİ OLSA? YA DA 4 DELİKLİ DAHA MI UYGUN OLUR? de bakalım. Kadın burnundan soluyor. Uzatmayayım, aldım 3 delikliyi geldim eve...
Ne oldu dersiniz? Avent başlıklar bizim narin Dr Brown's'lara DANA gibi geldiğinden elimde patladı! Şimdi gidip bir de avent biberon almam gerekecek. Extra masraf yani... Çocuğa da babası gelene kadar suluk başlığıyla mama içirdim:)
Peki Avent kullanan anneler 10 aylık bebeğe kaç delikli avent başlık kullanıyorsunuz?

Kadın kadına
gündemi
konuş

<12>
05/28/2010 08:58:00

airflexleri var ya,
ben onlardan almıstım.

sekiz ay civarı iki delikliye,
1 yas civarı uc delikliye cevirmistim.

05/28/2010 09:16:00

Yani biz de 3 delikliyi rahatça kullanabiliriz 10 aylık olduğumuza göre. Değilmi ikiçocukannesi??

05/28/2010 09:21:00

bence kullanabilirsiniz,
fazla gelirse zaten kuzu belli eder,
ne sinir eczacıymıs bu arada!

05/28/2010 14:14:00

git kafasına at o biberonu şimdi eczacının!!!şaka bi yana her seyden önce müşterisine nasıl davranacağını bilmeyen bu tür insanlara cevaben hiç bir alışveriş yapmayıp ona para kazandırmamak lazım..özelliklede bebekle ilgili konularda ekstra hassas olunması lazım..ya daha ciddi, bi problem için gitseydin eczaneye??o sıkıntının üzerine bir de satıcının aksi hareketleriyle insan cok sert tepkıler gösterebilir..bu arada biz  9 bucuk aylıgız ama aventin ıkı delikli ucuyla içiyoruz hala daha fazla geliyo bende zorlamadım..zaten bebeğin belli edicektir rahat içip içemediğini..

05/28/2010 14:28:00

Ya evet kızlar çok sinir bozucuydu eczacı karı-koca. Aslında Duru yeni doğduğu zamanlarda da ordan bi ilaç alma maceramız vardı. Yine aynı muamele.. O zamanlar oranın hemen yanındaki polikliniğe götürmüştüm Duru'yu. Poliklinikte kendi kendime söylenirken, kulak misafiri olan hemşireler hemen anladılar o karı-koca eczacılardan bahsettiğimi. Meğer herkes şikayetçiymiş onlardan. Ama ne enteresandır ki, çankayanın en işlek eczanesi.... Ben de dün mecburen hem evime yakın hem de zamanım olmadığı için ordan aldım başlıkları. Ama onlar da bi işime yaramadı:((((((((

05/28/2010 20:39:00

avent'in boyle bir huyu var, bir tek kendi biberonlarina uyuyor.  o da bir pazarlama taktigi herhalde...

05/28/2010 21:06:00

 eger duru nun fazla gelip bogazina kacmiyorsa veya cok yavas bitirmiyorsa mamayi uygundur bence. ayrica eger tavirlari cok giciksa eczacilar odasina filan sikayet dilebilir belki?? mutlaka bunlari denetleyen bir mekanizma vardir diye umit ediyorum.

05/29/2010 01:16:00

Ben oğluma ilk günden itibaren Avent kullanıyorum,çok da memnunum. Akış ayarlı başlıklar var,ondan almanı tavsiye ederim. başlıkta I-II-III olmak üzere numaralar var, bebeğin kullanımına hangisi uygunsa burun hizasına o numarayı getiriyorsun.Numara büyüdükçe delik büyüyor ve hızlı akış oluyor,fazla akıyorsa ve bebek rahatsız oluyorsa I yada II de kullanıyorsun :) 

05/29/2010 10:26:00

Biberon uçlarının numaralarını hatırladığım kadarıyla yazayım, lakin hepsini sırayla kullandık :)
1 numara tek delikli olan yani, 0-1 ay arası için,
2 numara çift delikli olan yani, 1-3 ay arası için,
3 numara üç delikli olan yani, 3-6 ay arası için,
4 numara dört delikli olan yani, 6 ay üstü için,
Akış ayarlı olandaysa bir çentik var, bebeğe veriş yönünüze göre 1, 2 veya 3 delikli hızında akıyor.
Sonradan linkini bulmak aklıma geldi, doğru hatırlıyormuşum link de şurada...

Tavsiyem, 10 aylık kızınız için su için 4 numara veya 6ay üstü soft spout başlık şundan yani, formül mama için kullanacaksanız akış ayarlıyı (mamanın suya nazaran biraz daha pürüzlü olması sebebiyle delikleri tıkama sorunu yaşamamk için yani) tercih edebilirsiniz.05/30/2010 14:29:00

Zeropoint'in dediği gibi formül mamalar için akış ayarlı daha da ideal. Bizde Avent'in tüm uçlarını kullandık. Anti reflü mama kullanıyorduk ve pütürlü bir mamaydı. Diğer uçların deliklerini tıkadığı için akış ayarlıya geçtik. Mamanın kıvamına göre akış hızı ayarını rahatlıkla ayarlayabiliyorduk. Hatta kaşık mamasına geçmekte zorlanmıştı oğlum ve biraz sulu  ama akışkan kıvamda hazırlayıp yine biberonla veriyordum. Aslında bu akış ayarlı uçlar diğer uçların gördüğü tüm işlevi görüyor.
Bebeğiniz 10 aylık olmuş, sizde rahatlıkla kullanabilirsiniz..

<12>

Cevabın:


Soruyla ilgili tecrübelerini paylaşmak için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.